Arche ​II. (Arche 2.) 21 csillagozás

Istenek alkonya

A nevem Kai.
Láthatatlan, titkos háború dúl, amelyről csak a beavatottaknak van tudomásuk. Ők viszont érzik. Hallják és szagolják nap mint nap.
Bolygónk egyetlen csata nélkül hódolt be. Az ellenség elferdítette társadalmunkat és vallásainkat, hogy ne láthassuk őket a fátyol mögött. Megégettették velünk boszorkányaink. Őrültekházába záratták látnokaink. Mindent elkövetnek, hogy elrejtőzhessenek.
Időről-időre azonban néhány ember ráeszmél arra, mit tettek civilizációnkkal.
Készülj, mert az éned, a tudatosságod, az egész életed gyökeres változás elé néz. Felejtsd el, aki voltál. Hazugság csupán. Még semmit sem tudsz valós képességeidről.
Még.
A lázadás már tart.
A Föld újra az emberé lesz.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kner, Budapest, 2010

Andrée>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Annak ellenére, hogy az első rész nagyon összevissza volt, az valahogy mégis jobban tetszett. Abban jóval több volt a boszorkányság és misztikum, de (tudom hülyén hangzik) hihetőbb és élvezhetőbb volt.
Ez a rész ahhoz képest sokkal laposabbra és lanyhábbra sikerült, hiába bele a vérgőzös domina, a hátborzongató elmegyógyintézet.
Ahogyan a túl sok világmegváltó filozofálás és a jó sok társadalomkritika sem segített élvezhetőbbé tenni a történetet. Úgyhogy ebben a részben is megtalálható a varázskönyves, boszorkányos váz, amire egy nagyon jó könyvet lehetett volna építeni, de sajnos a jó könyv elveszett a sok sallang közepette.

Deák_Juli>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Az alapötlet jó. De a rettentő sok sallang miatt nehéz volt végigolvasni.
„Túlpakolta” a szerző.

Macskabéka_Nicole>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

A fantasztikus első rész hasonlóan fantasztikus folytatása. Olyan érzéseket vált ki belőlem, amit egyetlen másik könyv sem képes, leszámítva Gaál Viktor többi könyvét. Sokszor iszonyúan dühös voltam az íróra, hogy ilyen kegyetlenül tudja alakítani a szívemhez nőtt szereplők sorsát, és bevallom, nem egyszer meg is könnyeztem őket, képtelenség nem átérezni a fájdalmukat. Sajnos úgy éreztem, az utolsó fejezet egy kicsit túl hamar véget ért, nem bontakozott ki számomra a végkifejlet teljesen. Remélem azért, mert lesz még folytatása. Mindenesetre el kell hogy olvassam majd még egyszer, hogy teljesen megértsem. Egy jó tipp: én Weöres Sándor: A teljesség felé című könyvének első fejezeteivel párhuzamosan olvastam ezt a könyvet, és sokat segített a megértésben, abban, hogy bele tudjam élni magamat a szereplők gondolataiba.

Reddragonfairy>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

A második részre off felhagyott a keszekuszasággal és néhány témában állást is foglalt, illetve jobban körbejárta a felvetett gondolatokat. A főszereplő fiú újabb bonyodalmakba keveredik spoiler és megismerkedünk egy lánnyal. A történet gerincét mégis nem a nyomozás történet adja, hanem a társadalomkritika és az ehhez tartozó filozófia. Számomra nagyon hullámzó volt ez a sorozat.

unikornis83>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Érdekes könyv volt. Nem a boszorkányos vonal miatt tetszett, hanem azok miatt a kérdések miatt, amiket boncolgatott a színfalak mögött (a szado-mazo őrült démonnő abszolút sok volt nekem). A könyv messze túlmutat a szokásos boszorkányos-fantasztikus vonalon. A mai korban létező, vegetáló, túlfogyasztó emberek életének értelmét, értelmetlenségét boncolgatja, ami számomra roppantul elgondolkoztató volt. Kemény tükröt tart.

Edina_Nagy_2>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Egy kicsit jobb, próbál szépítenia cselekményeken, de nem az igazi.

kugitimi>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Ez tele volt fordulatokkal és sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Nagyon magával ragadott, alig tudtam letenni.

Hanon13>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Már vagy 5-6 éve olvastam az első kötetet. Mondhatom nem sokra emlékeztem belőle, de gondoltam nem lesz gond. Végülis igazam lett. Imádtam az első könyvet, és azért halogattam ennek az elolvasását mivel féltem hogy ennyi év után egyszerűen nem fog már érdekelni. De tévedtem. A feléig csak ugy faltam az oldalakat, aztán valami történt… Egyre kevesebb lett a történés és egyre több a filozófia. Amit viszont már nem lehetett töményen egyben elolvasni.
Ha valaki kedveli a könyvekben a filozófiát akkor mindenképpen álljon neki. Emellett azonban szüksége lesz egy adag türelemre és egy nagy adag elfogadásra.

Quator>!

Gaál Viktor: Arche II. Istenek alkonya

Akinek tetszett az első rész nagyot ebben sem csalódhat. Eltelt egy pár év, a férfi főszereplő érettebb lett, tapasztaltabb, de a múltja miatt újabb kihívásokkal találkozik. Új szereplők, megszokott hangulat, érzelmek, erotika, misztika. Több benne az olyan rész, ahol a főhős „szellemi” kérdéseken gondolkodik, próbál a könyv ilyen téren többet adni az olvasónak, de azért nem ez a könyv erőssége. Nekem egy hajszálnyival gyengébb, mint az első rész, talán a szerelmi szál nincs annyira dominánsan jelen, ebben volt hiányérzetem, de egyébként jó volt, várjuk a folytatást.

Zonyika P>!

Azt mondta nekem egyszer egy boszorkány, hogy aki ír, az nem él, és aki él, annak nem kell írnia… ördögi körforgás, amelyből kitörni kegyetlenül nehéz.

Andrée>!

Látod a pokol démonait, könyvek lapjaira festve, szárnyakkal, tűzoszlopokkal és… közben a valóság jóval egyszerűbb, de mégis százszorta iszonyatosabb annál.