Mondatelemzési ​feladatok I. 0 csillagozás

Közép- és felsőfokú gyakorlatok a mondatfajtákról, az egyszerű mondatokról és az összetett mondatok tagmondatairól
Gaál Edit: Mondatelemzési feladatok I.

A ​Mondatelemzési feladatok 1. a középiskolások, érettségizők és a felsőoktatásban tanulók számára készült, a nyelvi szintek közül a mondatokkal foglalkozik. A téma nagyon sokrétű, ezért az anyagot két részre bontottuk: az első füzetben a mondategységgel (egyszerű mondatok és az összetett vagy többszörösen összetett mondatok tagmondatai) kapcsolatos gyakorlatok találhatók, a másodikban az összetett és többszörösen összetett mondatok.

Az első fejezetet leszámítva ezek a munkafüzetek kizárólag a tipikus szerkezetű mondatokkal foglalkoznak, vagyis olyanokkal, amelyekkel a tananyagban is sokszor lehet találkozni, hiszen elsődleges cél az érettségire és a felsőfokú tanulmányokra való felkészítés.

A középpontban az elemzéseket megkönnyítő, de nem feltétlenül általánosan alkalmazott ágrajzok állnak, amelyek szemléletessé teszik a mondatok szerkezetét.

A munkafüzet nemcsak a gyakorláshoz és ellenőrzéshez nyújt segítséget, hanem a megoldókulcsban magyarázatokat is ad… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Anyanyelvi kompetenciafejlesztő munkafüzetek Tinta

Tinta, Budapest, 2020

Varga Katalin: Én, te, ő
Dohár Péter: Kis angol nyelvtan
Tótfalusi István: A forró kutya
Báti László – Véges István: Angol nyelvkönyv kezdők számára
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánkfánk
Bolonyai Gábor – Forró Orsolya – Kulin Veronika: Istenek beszélgetései – Görög nyelvkönyv
Budai László – Radványi Tamás: Angol nyelvtan
Mátyási József: Vélekedés
Babári Ernő: Nagy Origó nyelvvizsgakönyv – Német alapfok
T. Aszódi Éva – Hernádiné Hámorszky Zsuzsanna – Tarbay Ede: Olvasókönyv 3. osztály