Sok ​a csinos lány (Hárman a szekrény tetején 7.) 36 csillagozás

G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

A három testvér – a nagyszájú Mari, a mindenre kíváncsi Anikó és a búzavirágszemű Évi – most újabb kalandokba keveredik Mari névnapján, ahonnan a fiúk jól elkésnek, kiderül, hogy a szerelem nem is olyan egyszerű dolog, a legjobb ajándék pedig egy fekete kiscica…

Eredeti megjelenés éve: 2005

G. Szabó Judit rajongók

21 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2023. január 6., 20:19 · Bővebben

Kovács Anikó · Nagymama

G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Ez is egy pöttyös könyv lenne de már modernizáltabb verzióban. Lehetett volna pörgösebb , magával ragadóbb most egy kicsit lassabban ment a történet.

AeS P>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Sajnos, legnagyobb fájdalmamra ez egy kicsit sutácska lett, még úgy is, hogy több alkalommal megríkatott, mert egyrészt benne van Cila cica, és a könnycsatornáim gyakorlatilag önálló életet élnek amióta macskagazda vagyok, bármi képes kiváltani belőlem a zokogást, ha cicáról van szó.
Cila persze nem volt elég, Géza bácsi is megdolgoztat szívet-lelket, aki eddig talán még nem is szerepelt a sorozatokban, pedig szerintem remek karakter.
A könyv fő cselekménye egy kicsit didaktikus, valahogy a párkapcsolati kísérletezés került Judit néni célkeresztjébe, és mintha kicsit túlságosan is ingerült lenne a témával kapcsolatban. Én biztosan nem így beszélnék kiskamaszoknak, fiatal tinédzsereknek a szerelemről és a párkapcsolati kihívásokról, bár abban egyetértünk, hogy beszélni kell róla. Itt mintha a tanácsai azt üzennék: elvárom, hogy azonnal felnőtt legyél. Jobb lenne talán ezt a témát általános emberi értékek és érzések felől megközelíteni, majd egyszer kitalálok erre valami okosat.

lenne P>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Ajjaj, ez most nagyon összecsapott pöttyös könyvnek tűnik így elsőre, másodjára viszont nem fogom elolvasni. Lehet a 2000-es évek hatottak az írónőre így, lehet már nem lehetne többet a Kovács családból kihozni, de ennél a résznél azt mondom; ez kimaradhatott volna bőven. Anikóról alig, nagymama kissé tahó, apuka kiderül, hogy néha nem tud más nőnek ellenállni (miért?!?!?!), és a címe sem az igazi, valljuk be.

Parlandorka IP>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

A három Kovács-lány már igazi majdnemfelnőtt-kamaszproblémákkal néz szembe. Szerelem – mi más?! De azért nem hazudtolják meg magukat persze. És ha nem lenne elég, hogy ki kivel (nem) jár, még itt van egy kismacska is, aki mindenkit rettenetesen szeret, plusz a tintás, de nagyon is jólelkű Gyula bácsi, és persze a nagymama, aki valahogy mindig megmondja a frankót. Lennék vendég Kovácséknál. off
Jó kis kalamajka, nyakonöntve G. Szabó Judit hamisítatlan humorával.

egykoraktivmolyvoltam>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Én szeretem az írónő könyveit, de ez messze nem hozta azt a színvonalat, amit megszoktam. Az egész könyv homályos volt, és volt jópár rész, amit legszívesebben átugrottam volna, mert annyira unalmasnak találtam. Anikóról alig esett pár szó, de a többi karakter is eléggé ellaposodott, felszínes lett. A sorozat előző részeivel ellentétben, itt már nagyon érződik, hogy mostanában lett megírva és nem régebben. Amiért mégis megkapja ez a könyv tőlem a 3 csillagot, az az, hogy a humora változatlan volt. Összességében örülök, hogy nem vettem meg, hanem csak kivettem a könyvtárból a könyvet.

Miketten>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Tetszik, ahogyan a tini szerelemről, és azok buktatóiról ír. A történetben az egyszerű helyzetben is megismerteti a problémákat, és még mindig gyermeknyelven vezeti elő azokat. Sokat mosolyogtam Cila „hozzászólásain” :)
Összességében abszolút kikapcsoló, kellemes időtöltést nyújt a könyv.

G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Jó könyv, nekem nagyon tetszett. Szerintem a lényeg meg volt benne: a G.Szabó Judit féle humor és az izgalom.

Anetta_Ef P>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Nekem eléggé szabados volt ifjúsági regénynek, persze értem én, hogy a világ itt tart.
A Cila cicás és Gyula bácsis részek nagyon tetszettek, ezek kifejezetten kedvesek voltak.
Maga a Kovács család is szimpatikus volt.

Droci>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

G. Szabó Judit mindig visszarepít egyszerű, ám humorral átszőtt történeteivel a gyerekkoromba. Jó választás volt, azt kaptam amit vártam.

Lexy>!
G. Szabó Judit: Sok a csinos lány

Bár eddig nem sok pöttyös könyvet olvastam, ezen már igencsak érződik, hogy a 21. században íródott. A szleng ellenére én nagyon élveztem. Szerintem ez is volt olyannyira színvonalas, mint az előbbi kötetek.

konyvolvaso>!

Balra elmarad mellettünk a kistér, leánykori nevén Papgödör, jelenleg Molnár Ferenc tér, A Pál utcai fiúk megálmodójának emlékére.

konyvolvaso>!

Hallani lehetett a követ, ahogy legördül, lezuhan a szívről.

konyvolvaso>!

Télire irány Budapest, már akinek van hová mennie, és itt hagyhat eget-havat, meg a száraz bugák közt bujkáló, metszően hideg szelet.

csak_egy_könyvmoly>!

– Nekem minidig olyan jó kedvem van! Feltéve, ha el nem rontják.

konyvolvaso>!

Ezek azt hiszik„ hogy mindent ők találnak föl.
Az eszük tokja!

Anetta_Ef P>!

A legszomorkásabb cédulkára mindig ráesik a pillantásom. Régies, szép nyugodt írással: KISS JÁNOS, kicsit újabb toldás utána: NÉ. És legújabb, reszketeg betűk előtte: ÖZV. Egy egész élet, hát nem?

B_M_Melinda>!

Te nem tudod, milyen egy lány, ha szerelmes. Egyszer életében! Lehet, hogy más lesz a férjem. Nem számít! Az igazi, az egyetlen, akkor is te voltál.

53. oldal, 6. Fejezet - Kormos volt a kis Bence (Móra, 2005)

csak_egy_könyvmoly>!

Tüstént megmarkolta a vörös pacsmag dobozát, tüstént alvadt marhavér színű is lett minden körme, ujja csak három, de azok alaposan tenyérig. Buzgón betűzgette:
– Csil-lo-gó-an-für-tö-sen-erőtel-je-sen-sely-mes…
Aggódva vetődött Marira a búzavirágszín pillantás:
– Az nem baj, hogy csíkokban leszel csillogó, erőteljesen fürtös?
– Mit ütitek bele az orrotokat mindenbe?!
Derékba kétrét hajolva, tovább tudtam olvasni a szöveget.
– „Tökéletesen fedi ősz hajszálait is.” Pompás! – örültem a hírnek. – Mari nemsokára már tizenhat lesz, így hamarosan és teljesen a nyakunkra őszül.

Kapcsolódó szócikkek: Kovács Anikó

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás