Mari, ​ne bomolj! (Hárman a szekrény tetején 3.) 106 csillagozás

G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj! G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj! G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Anikó, a szemfüles kamaszlány, a család életének krónikása, nővére, a fülig szerelmes, már az „igazit” kereső Mari, no meg kishuguk, a kotnyeles Évi ennek a kis- és nagylányoknak szóló, vidám perceket, jó szórakozást kínáló regénynek a hősei. G. Szabó Judit új könyve a nagy sikerű Hárman a szekrény tetején és Megérjük a pénzünket folytatása.

Eredeti megjelenés éve: 1990

17 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2020. június 1., 13:11 · Bővebben

Kovács Anikó · Kovács Éva · Kovács Mari · Nagymama

Levandra>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Talán már vagy tizedik újraolvasásom volt. Ezúttal is imádtam Kovács Anikó szövegelését, ez a lány mindig feldob, ha egy kicsit le vagyok eresztve. Bámulatos karakterformálás egy csipetnyi retro hangulattal. Jövőre én is így kérem a születésnapi tortámat, ahogy Anikó! Nagyinak pedig külön esti műsort adnék valamelyik tévénél, amiben elmesélhetné, milyen volt a világ, mikor mi még sehol sem voltunk. Klottgatyástól, tánciskolástól, pirítós kenyerestől.

AeS P>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Anikó a narrátor, de a kikupálódott Mari szerelmi életéről szól a harmadik rész, aki Gyöngyhalász Tibor és Göndör után találkozik Gyurkával, és… még szerencse, hogy Anikónak mindig van egy ötlete!
„Szeretlek az első pillanattól, hogy megláttalak, és szeretlek, amíg élek!” – az egyik legszebb szerelmes levél, amit olvastam, nem a tartalom teszi azzá, hanem a feladója: spoiler

Miestas>!

Fáradt vagy?
Sok a terhed, amit cipelsz?
Felnőtt vagy?
…semmi gond egy kis G.Szabó Judit, és máris szebben süt a nap.
Ez most nagyon jól esett nekem :-)) A mesélő Anikóban magamra ismertem!

Lahara IP>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Ez sokadjára is öt csillag. Megunhatatlan, szétröhöghető humor, amit Judit néni saját élete inspirált, és majdnem mindenki felismeri benne kicsit a saját életét. Akkor is, ha nem középső lány, mert öccse van. Akkor is, ha senki sem csoszogja össze a szőnyeget, és akkor is, ha nem ír szerelmes levelet rokoni jószándékkal.

deardurr >!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Nohát most mondja meg az ember, milyenek ezek a férfiak! Mély felháborodással olvastam a végén a történteket, de nem árulom el a végét. Anikó viszont újra hozta a formáját. Apukával is nagyon-nagyon aranyos ez a család! Cyranot is megismerhettem általuk.

Lexy>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Ez is ugyanolyan szórakoztató volt, mint a „Megérjük a pénzüket”. Nagyokat nevettem Anikó frappáns megjegyzésein és Mari dühkitörésein. (mek-tépp-lekk! :D)

Habók P>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Azt hiszem, G. Szabó Judit minden könyvére csak öt csillagot tudnék adni.

Sakura>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

Én még mindig nagyon szeretem G. Szabó Judit könyveit. Ez a kötet sem okozott csalódást. Humoros volt, Anikó hozta a formáját, amit én nagyon szeretek.

Karika81 P>!
G. Szabó Judit: Mari, ne bomolj!

G. Szabó Judit, pöttyös könyv, sokadszorra olvasás… Nem kérdés az 5 csillag.
Nem tudom, hányszor olvastam el azóta, hogy 1991-ben megkaptam egy osztálytársnőmtől a szülinapomra. Mindig jókedvre derített. Nem is tudok nagyon mit írni róla. Egyszerűen szuper!

kristina_b>!

Nagyon szeretem a nagymamámat – merengett Mari. – Engem ő világosított fel. „Vigyázz, te lány, vigyázz! A férfi kő, és te vagy a tojás. Ha ráesel a kőre, te törsz össze, ha a kő rád esik, te törsz össze.”

Levandra>!

– Az iskolában ragad rám a butaság.
Legalább tudta, miért jár oda.

Bernadetti>!

Apa naprakészen eligazodik a világpolitikában a halmazelméletet is beleértve, tudja azt is, hogy Kamcsatkában hol él a tigriscsíkos oroszlánbálna, csak azt nem tudja, hogy a konyhánk mely sarkában található a kisseprű. Pontosan a szemétlapát mögött, és kábé százhuszonöt éve.

Kapcsolódó szócikkek: Kamcsatka
Bernadetti>!

Másnap korán reggel ébresztett a partvisveréb.
Nevét a nagymamától kapta, mert széltépte fészkét minden évben olyan távolságra telepíti az ablakunktól, hogy nem lehet leverni a leghosszabbik nyelű partvisunkkal sem.
Okos madár!

justagirl>!

– Ezek értik, kidobni a pénzt. Az én öcsém tavasztól őszig mezítláb járt.
– Az nagyon egészséges – hallott róla harangozni Éva. Éppen Mari gyöngyét tekerte a nyakára ötsorosan a tintás iskolaköpeny fölé.
– Mezítláb? – Mari döbbent elismeréssel bámult a tükörből a nagymamára. Az egyik szeme már elkészült, úgy festett, mint a félszemű Jumurdzsák a nagy csata előtt. – Nagymama, a te öcséd hippi volt?
– Az eszed tokja! – Nagymama elvörösödött a méregtől. – Nem volt rá pénz! Örült, ha télen került a lábára cipő, és csúszkálhatott egy kicsit a bolgár kertek befagyott jegén…
– Lusta volt elmenni a műjégpályáig. – Éva hangja tompán hangzott, mert éppen belebújt az új lámpaernyőbe.
– Te ostoba, nem volt rá pénze!
– Nyilván elköltötte a zsebpénzét fagylaltra – szólt Mari békítően, és már anyánk körömcipőjében botladozott.
– Sose volt zsebpénze! Csak bámultuk, hogy más fagylaltot eszik! Sose laktunk jól!
– Tudom ez a hülye fogyókúra – sóhajtott Mari őszinte részvéttel. – Hányszor elkezdtem én is…
Nagymama feje szépen vörösödött.

Kapcsolódó szócikkek: Kovács Anikó · Kovács Éva · Kovács Mari · Nagymama
icu79 P>!

A szerelem a legbonyolultabb ostobaság a világon!

csak_egy_könyvmoly>!

– Kutyát sem enged tartani a lekváros nagymamám – sajnálkozott Bálint. – Hullatja a szőrét, csöpögteti a nyálát szanaszét, és büdös… Már úgy értem, a kutya.

Bernadetti>!

– Ez a Mari szerelmes levelet akar kapni – mondta meghökkenve a nagymama.
Apa úgy érezte, hogy ez az ő végszava: eddig a szódásüvegnek támasztott esti újság sportrovatát olvasta, most végzett, összehajtogatta, és jóindulatúan körülnézett.
– Marikának kell valami? Ráér, ha megveszem a következő fizetésemből?

kristina_b>!

Lili néni zongoratanárnő, adott diplomahangversenyt is, amikor mi még nem voltunk sehol. Kár, mert még azt az egészen kicsi termet sem tudta megtölteni a család, se a három jegyszedő, pedig apa minden zeneszám után más helyre ült, hogy ő legyen az ünneplő tömeg.

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás