Különös ​sziget (Hárman a szekrény tetején 9.) 15 csillagozás

G. Szabó Judit: Különös sziget G. Szabó Judit: Különös sziget

Az elmúlt évben IBBY-életműdíjat kapott népszerű írónő legújabb regényének hőse ismét a gazdag fantáziájú Anikó. A Kovács család középső lánya a nyári szünidőre meghívást kap amerikai rokonaitól. A tervek szerint a család kislányának bébicsősze lenne, ha … bele nem bonyolódna szépséges unokanővére kalandos ügyeibe. Bűnügyi regénybe vagy akciófilmbe illő jelenetek kápráztatják el az olvasót, de az összegabalyodott szálak végül szerencsésen kibogozódnak, a sötét titkokra fény derül.

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2008

17 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2017. június 24., 20:50 · Bővebben

Kovács Anikó

deardurr
G. Szabó Judit: Különös sziget

Egészen jó volt, bár hiszi a piszi, hogy valaki hirtelenjében ennyire tudjon angolul, no mindegy.
Ez a történet egészen kiszakad a megszokott környezetből, csak Anikó marad ismerős.
A történet közben és a végén azért megjelenik az egész család, de sajnos nem jelentős módon. A közben lévő részekben egy milliárdos család „mindennapjairól” olvashatunk: zsarolás, életveszély, pénzköltés, botrány.
Rolanda, Landa, az amerikai-magyar család szépsége pedig kétszer is bebizonyítja, hogy van szerelem első látásra!

G. Szabó Judit: Különös sziget

Imádtam, izgultam, reménykedtem, fejemhez csaptam ja tényleg mondatot mondogatva, mosolyogtam, irigykedtem is néha és mindezt ezen a rövidke könyvön. Nehéz lesz olyat találni, ami hasonlót nyújt majd nekem. Bár az előző G. Szabó Judit könyvnél is ezt gondoltam, így… tovább kell olvasnom a műveit, nehogy valami ennél is izgalmasabbat kihagyjak.

evikeeh
G. Szabó Judit: Különös sziget

Nem megy… nem tudom végigolvasni… egyszerűen feladtam

Laura_Barna
G. Szabó Judit: Különös sziget

Nem nyerte el a tetszésemet!Valahogy nem volt az igazi!Olyan unalmas volt,szenvedtem is vele és nehezen olvastam el,pedig egy vékony könyv!Nekem egyáltalán nem tetszett!

G. Szabó Judit: Különös sziget

Hogy is mondjam… nem az igazi. Hiányzik belőle valami, vagy talán túl sok van benne. Az egyetlen, amire megadnám az öt csillagot, az az utószó. Már nem is olyan vicces, mint a régi kötetek, és nem azért mert olyan, mint egy akció-tinifilm, hanem mert nem, és kész. Hiányoznak a tőmondatos megerősítések. Gyorsan lehet ugyan olvasni, de nem az igazi.

Zsuzsanna_Hernádi
G. Szabó Judit: Különös sziget

Nem bírtam végigolvasni, valahol a negyedénél félbehagytam. Óriási csalódás volt. Nem kínlódtam vele, feladtam. Azért adtam felet, mert nincs kevesebb.

moni79
G. Szabó Judit: Különös sziget

Nagyon aranyos könyv, fordulatos és vicces. Mindig érdemes gyanakodni, amikor eljön a herceg és egy szigetre akar költöztetni.

Lillam

– Landa, mondhatnám, hogy selyembe-bársonyba burkolom, ékszerekkel borítom, de tudom, nem olyan lány, akinél ez sokat számít…
„Azért meg köll próbálni” – mondaná a nagymamám.

Lahara ISP

– A madarakat másként hangolta a teremtő – szólalt meg Landa. – A bagoly hangja számunkra a halált jelenti, náluk meg annyi, hogy gyertek, apróságaim, kész az ízletes egérvacsora!

Lillam

Az ember nem szánalomra vágyik, hanem hogy ugyanolyan embernek tekintsék, mint a többi. Van, aki így, van, aki úgy sérül… Lutri az életünk! Bang eltalál valami, pedig még meg se születtél. Az én fejemmel semmi baj. Nekem kell lehajolnom hozzád. Nekem kötelességem, hogy megértselek, nekem kell elérnem, hogy te is megérts, elfogadj, szeress engem!

Lahara ISP

Tömörjohanna az utolsó napon már nem nagyon bírt az osztállyal. Kissé kénytelen volt felemelni a hangját, hogy belerezegtek az ablakok.

KönyvMánia069111

– Mit mondott, mikor mutat a be a családnak? – kérdezte Beth.

24. oldal, 2. fejezet - Szőke Vénusz a tenger felé (Móra, 2014)

csak_egy_könyvmoly

– Te nem vagy amerikai – szólalt meg.
– Nem – ismertem el. – De még nem biztos, hogy szomorkodom emiatt. Bébiszitternek jöttem Magyarországról. Magyarország, Budapest, Práter utca. Nem Irakban van.

Kapcsolódó szócikkek: Kovács Anikó

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás