Kristályszív ​akció (Hárman a szekrény tetején 10.) 13 csillagozás

G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Anikó, a Kovács család középső lánya már megint jókor volt jó helyen. Most éppen Amerikába, egy varázslatosnak ígérkező téli vakációra repítette a Los Angeles-i gép. Nem az ő hibája, hogy a karácsonyi sítúra vége a vártnál sokkal zaklatottabbra sikeredett. A következő néhány nap történetét még Anikó tévékrimiken edzett fantáziája is csak bukdácsolva tudja követni. De félni azért nem kell, nagymamának most is igaza lesz. Anikó sértetlenül kerül haza, és a búzavirágszemű Évi kedvéért a végére lakodalom is kerül. Aki viszont hangosan tippel a tettesre, annak Mari átharapja a torkát!

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2009

Kapcsolódó zóna

!

G. Szabó Judit rajongók

16 tag · 21 karc · Utolsó karc: 2017. június 24., 20:50 · Bővebben

kratas P
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Eddig is tudtuk, hogy ez a család nem teljesen százas, de legalább aranyosak voltak a történetek.
Ez most már nem annyira igaz. Mármint most is aranyosak, a maguk kis bohém módján, de ennek az Anikó lánynak sürgősen szüksége lenne egy jó pszichológusra, mert ha valóban így gondolkodik, mint ahogy ez a szövegben átjön, akkor komoly defektusa van.
Zagyva az egész, követhetetlen, össze-vissza, csalódás volt.
Büntetésként olvastam és valóban az is volt, ez egy olyan jó kis sorozat volt, most meg ez itt a végén nem is tudom mi volt. Újabb példa arra, hogy a csúcson kell abbahagyni?

deardurr
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Szívesebben olvastam volna az egyszerű Kovács családról, de most egy teljesen ismeretlen Carollal és amerikai barátnőivel kellett megismerkedni. Bár nem össze-vissza annyira a történet, mint azt korábbi értékelésekben olvastam, mindenesetre kiismerhetetlenek a karakterek.
G. Szabó Judittól ezt a könyvet biztos, hogy nem ajánlanám első könyvnek. Ez a kötet feltétlenül igényli a megelőző ismereteket.

Lahara ISP
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Hááááááááááááááááááááááááát… Kelemen István rajzai nem hozzák a lányregény hangulatot, és… és… És én tényleg szeretem G. Szabó Judit könyveit. A régieket. Ez az új nekem túl új. Túl zavaros. Hány éves is Anikó? 18? Olybá tűnik, mintha Anikó és Mari felnőttek volna, de Éva ugyanaz a nyolc éves maradt volna, aki rákiált arra, aki a Félfülűhöz nyúl, hogy „Ne birizgáljátok!”. Ugyanez nekem a „A végén legyen lakodalom!”.
Annyiféle esemény történik, már nem értem a gondolatmeneteket és a történet folyamát se. No, és egyéb dolgok. Ki mond még olyat, hogy „automobil”? Tinilányok, tinikorból lassan kinövő lányok semmiképp. Én ezt nem akarom! Én nem akarom, hogy úgy emlékezzem ezekre a könyvekre, hogy az első három kiváló, aztán fokozatos a romlás! Meg hát, ez a könyv nekem már régen nem pöttyös. Talán már az ezt megelőző sem volt az. a szereplők is kinőttek a pöttyös korból.

tgorsy
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Vagy nagyon fáradtan olvastam, vagy nagyon öreg vagyok, de nagyon csalódtam G. Szabó Juditban. Összelopkodott témák, ötletek, zagyva, nehezen követhető, vagy csak érdektelen történet.
Nem olvasóbarát.

wallery
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Egy kihívás miatt kerültem kapcsolatba az írónővel. Ez az egy könyve volt bent a könyvtárba, s hazahoztam, s neki is álltam. Már az első 2 oldal után tudtam, hogy nagy baj lesz… ez egy katasztrofális könyv, egy jó nagy zagyvaság és akkor még finoman fogalmaztam..nem hiszem, hogy késztetés érzek, hogy egy másik könyvével megpróbálkozzak, legalábbis egy darabig…
hogy egy pozitívumot kiemeljek: a lótenyésztő apáca tetszett

G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Nagyon fáradt ez a könyv. Azt nem is bánom annyira, ha nem túl eredeti a történet, és nem igazán szerethetők a szereplők, viszont a korábbi részek humora nagyon hiányzott.
Azért vettem meg, mert ez a legutolsó kötet, és nem azért, mert ez a kedvencem, maradjunk ennyiben.

GSzabina

A felnőtt az felnőtt, a gyerek az gyerek. De ugyanúgy lát és tud mindent. Csak gyerek, nem hülye.

GSzabina

De egy gyereknek nincs szüksége arra, hogy meghaljanak érte. Éljenek érte. Ilyen egyszerű!

GSzabina

Ha valaki kedves, még nem biztos, hogy rendes is.

Bogas P

– Te Spanyolországban akarsz élni?
– Negyvenmillió embernek tűrhetően sikerül.

X. fejezet - "Vár egy új szerelem"

GSzabina

Miért van az, hogy ha az ember igazat mond, még véletlenül se hiszik el?

Bogas P

– Kocsi is, sofőr is rendelkezésedre áll. Mi az úti cél? Lila Liba?

X. fejezet - "Vár egy új szerelem"