Kristályszív ​akció (Hárman a szekrény tetején 10.) 18 csillagozás

G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Anikó, a Kovács család középső lánya már megint jókor volt jó helyen. Most éppen Amerikába, egy varázslatosnak ígérkező téli vakációra repítette a Los Angeles-i gép. Nem az ő hibája, hogy a karácsonyi sítúra vége a vártnál sokkal zaklatottabbra sikeredett. A következő néhány nap történetét még Anikó tévékrimiken edzett fantáziája is csak bukdácsolva tudja követni. De félni azért nem kell, nagymamának most is igaza lesz. Anikó sértetlenül kerül haza, és a búzavirágszemű Évi kedvéért a végére lakodalom is kerül. Aki viszont hangosan tippel a tettesre, annak Mari átharapja a torkát!

Eredeti megjelenés éve: 2009

G. Szabó Judit rajongók

21 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2023. január 6., 20:19 · Bővebben

lenne P>!
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Szívesebben olvastam volna az egyszerű Kovács családról, de most egy teljesen ismeretlen Carollal és amerikai barátnőivel kellett megismerkedni. Bár nem össze-vissza annyira a történet, mint azt korábbi értékelésekben olvastam, mindenesetre kiismerhetetlenek a karakterek.
G. Szabó Judittól ezt a könyvet biztos, hogy nem ajánlanám első könyvnek. Ez a kötet feltétlenül igényli a megelőző ismereteket.

SolymosiR>!
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Kicsit fura volt ezt a könyvet pöttyös könyvként olvasni. Az eddigi pöttyös könyvek tényleg gyerek könyvek voltak, szerintem ennél viszont már szóba jöttek olyan témák is, amik nem ugyanabba a korkategóriába tartozik, mint a többi pöttyös könyv.
Az elején nagyon fura volt az író stílusa, de miután átvettem ezt az olvasási ritmust, gyorsan ki tudtam olvasni. Fura volt még nekem, hogy a mesélő nem nagyon vett részt a cselekményekben, kicsit olyan volt mint ha E/3-ban íródott volna a történet.
Nem ez volt életem könyve, az biztos :D

Parlandorka IP>!
G. Szabó Judit: Kristályszív akció

Nem ez az írónő munkásságának csúcsa. A történet kicsit vontatottabb, kicsit elnagyoltabb, és nekem hiányzott belőle G. Szabó Judit egyedi humora.

minialoe>!

A felnőtt az felnőtt, a gyerek az gyerek. De ugyanúgy lát és tud mindent. Csak gyerek, nem hülye.

minialoe>!

De egy gyereknek nincs szüksége arra, hogy meghaljanak érte. Éljenek érte. Ilyen egyszerű!

minialoe>!

Ha valaki kedves, még nem biztos, hogy rendes is.

AeS P>!

Carol úgy tett, mintha olvasná.
– „Fekete hajú leány szerelmét elnyeri, ha bajuszt növeszt.”

94. oldal (Móra, 2009)

Bogas>!

– Te Spanyolországban akarsz élni?
– Negyvenmillió embernek tűrhetően sikerül.

X. fejezet - "Vár egy új szerelem"

minialoe>!

Miért van az, hogy ha az ember igazat mond, még véletlenül se hiszik el?

Bogas>!

– Kocsi is, sofőr is rendelkezésedre áll. Mi az úti cél? Lila Liba?

X. fejezet - "Vár egy új szerelem"