Ez ​mindennek a teteje! (Hárman a szekrény tetején 6.) 29 csillagozás

G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje! G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

„Boldog esküvőt… és életet kívánok, mindenkit csókol Anikó, Magyarország, Budapest, Práter utca 5 per 10, negyedik emelet, a felvonótol jobbra a harmadik ajtó, ilyenkor nyáron szép borostyán levegőzik kint a függőfolyosón, télen bent lakik.” Ezt írta a rénói képtár vendégkönyvébe Anikó, akit G. Szabó Judit korábbi regényeiből már jól ismerhet az olvasó. Na már most. Ha Tömörjohanna, az osztályfőnökük nem neveli pontosságra az aprónépet, akkor talán Anikó nem írja a jókívánság után a teljes nevét és címét, akkor napokon belül nem ólálkodik, mászkál körülöttük az egész díszes és dísztelen társaság, úgymint Szőkeházy Szívtipró Rénó, Fekete, vagy Rabló Rénó… és főleg Rasid, a szegény kis Rasid! Igaz, hogy akkor mi sem tudhatnánk meg, visszakerül-e jogos tulajdonosához a Tündérszív nevű drágakő.

Eredeti megjelenés éve: 2003

G. Szabó Judit rajongók

21 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2023. január 6., 20:19 · Bővebben

AeS P>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Kedves olvasó, aki hozzám hasonlóan időrendben szeretnéd elolvasni a sorozatot, ez a rész bár hetedikként jelent meg, valójában amolyan valahol a harmadik és negyedik rész közé visz minket időben.
Amennyire megdöbbentő a negyedik részben Barbara felbukkanása a semmiből, és ahogy a könyv cselekménye kész ténynek veszi, hogy Mari Amerikában bébiszitterkedett és hogy van egy nagyon furcsa nevű fiú az osztályban, annyira meghökkentő az, amikor ebben az epizódban fogjuk magunkat, és visszatérünk ennek az egésznek az elejére, megtudjuk, hogy kicsoda Rénó, hogy került a Práter utcába, miféle arisztokratikus kötődései vannak, és Marika Amerikája is új megvilágításba kerül.
Nem erős rész ettől függetlenül sajnos, de lehet, hogy javítana a megítélésén, ha időrendben a helyén olvasnánk.

lenne P>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Hajjaj! Ez a Anikós rész bizony vasalódeszkán táncol (ahogy a borítón is láthatjuk a könyv legizgalmasabb fél oldalát megörökítve)! Harmat gyenge- akarom mondani meredeken gyenge. Búzavirágszemű kisasszony csak az utolsó pár oldalon jelenik meg, és bár nagymama végig ott van, bizony nagyon nem nagymamásan viselkedik. Még hogy szó nélkül hagyni hogy tüsszög az ágyneműtartó és nyöszörög az ajtó ha kicsapják! Ilyen nincs! Vagyis nem ilyen A nagymama.
A párbeszédek kaotikusak, sokszor tényleg nem lehet követni, hogy ez most kinek a mondata, gondolata és térben, időben hol helyezkedik el.

hencsa06>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

A többi részhez képest gyenge és követhetetlen. Cselekmény is kevés. Nem igazán jó gyerekkönyv. Egyenlőre nem folytatom tovább a többi rész olvasásàt.

Parlandorka IP>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Fura volt ez a könyv. Mintha a negyedik kötet után elkezdett volna valami hallucinogént tolni az írónő, és most már teljesen összemosódik a valóság meg a képzelet. Persze jó cucc lehet, csak józanul egy kicsit nehéz követni az eseményeket.

Szívecske>!

Ajánlom az alábbi értékelést:
Nem is értem, miért ez a könyvek sorrendje.
Ez a történet ugyanis még a Barbara előtti időkben zajlott. Ezt jó előre tudni, különben még érthetetlenebb az egész.
Nem értem ezt a Rasid dolgot sem. Nem idevaló. Meg az sem, ahogy a nagymama ezt az egészet kezeli. Fazéktündér :)

fülcimpa>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Én ezt most egy kicsit… lehúzom… ó, Jutka néni, annyira tisztelem Önt! De ez a történet nagyon kusza, sokszor nem is lehet tudni ki melyik mondatot gondolja, mondja. Egy ifjú palánta hogyan értené meg, ha olykor én is összezavarodtam felnőtt fejjel? Azt meg kell hagyni, maradtak a jó poénok, de a sok Rénó, meg az Aranyszívvel a herce-hurca…
A Megérjük a pénzünket semmivel nem tudta überelni. Éppen ezért maradok továbbra is tisztelettel…

Habók P>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Ezt is kedveltem, és voltak nagyon nekem való részei, de egy kicsit kusa volt. Viszont egy Rasid lakhatna az én papucsomban is!

pat P>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Az elején nagyon azt gondoltam: kérem, kérem, mi ez a bugyutaság?! Dzsinn meg herceg meg Tündérszív a Práter utcában!? De aztán (meredek meglepetés!) kiderült, hogy teljesen cuki az egész.

Nelli52>!
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Kellemes kis gyerekkönyv. Véletlenül láttam meg egy vásárban, és mivel ismerem az írónő több hasonló könyvét, elhoztam.

fülcimpa>!

Nagymama jött utánam, az ágyra ült. – Hogy lehet egy kislányt Harmonikának hívni? – kérdezte fura hangon.
Anyánk idegesen elmagyarázta anno, hogy Harmony a neve, nem harmonika. Nagyon szép név!
Jelentettem a szótárból, hogy jelentése összhang, egyetértés, béke.
– Harmonika – ízlelgette a szót. – Ha kishúga születik, ő lesz majd a kis Klarinét. Klarika!
Leültem mellé a vetett ágyra, átkaroltam.
Lelökte a kezem. – Ölelgesd a te fiúdat! A bátyját meg majd Nagybőgőnek keresztelik.

14. oldal Móra, 2003

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás