Ez ​mindennek a teteje! (Hárman a szekrény tetején 7.) 20 csillagozás

G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje! G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

„Boldog esküvőt… és életet kívánok, mindenkit csókol Anikó, Magyarország, Budapest, Práter utca 5 per 10, negyedik emelet, a felvonótol jobbra a harmadik ajtó, ilyenkor nyáron szép borostyán levegőzik kint a függőfolyosón, télen bent lakik.” Ezt írta a rénói képtár vendégkönyvébe Anikó, akit G. Szabó Judit korábbi regényeiből már jól ismerhet az olvasó. Na már most. Ha Tömörjohanna, az osztályfőnökük nem neveli pontosságra az aprónépet, akkor talán Anikó nem írja a jókívánság után a teljes nevét és címét, akkor napokon belül nem ólálkodik, mászkál körülöttük az egész díszes és dísztelen társaság, úgymint Szőkeházy Szívtipró Rénó, Fekete, vagy Rabló Rénó… és főleg Rasid, a szegény kis Rasid! Igaz, hogy akkor mi sem tudhatnánk meg, visszakerül-e jogos tulajdonosához a Tündérszív nevű drágakő.

Eredeti megjelenés éve: 2003

G. Szabó Judit rajongók

16 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2017. június 24., 20:50 · Bővebben

deardurr
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Hajjaj! Ez a Anikós rész bizony vasalódeszkán táncol (ahogy a borítón is láthatjuk a könyv legizgalmasabb fél oldalát megörökítve)! Harmat gyenge- akarom mondani meredeken gyenge. Búzavirágszemű kisasszony csak az utolsó pár oldalon jelenik meg, és bár nagymama végig ott van, bizony nagyon nem nagymamásan viselkedik. Még hogy szó nélkül hagyni hogy tüsszög az ágyneműtartó és nyöszörög az ajtó ha kicsapják! Ilyen nincs! Vagyis nem ilyen A nagymama.
A párbeszédek kaotikusak, sokszor tényleg nem lehet követni, hogy ez most kinek a mondata, gondolata és térben, időben hol helyezkedik el.

fülcimpa
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Én ezt most egy kicsit… lehúzom… ó, Jutka néni, annyira tisztelem Önt! De ez a történet nagyon kusza, sokszor nem is lehet tudni ki melyik mondatot gondolja, mondja. Egy ifjú palánta hogyan értené meg, ha olykor én is összezavarodtam felnőtt fejjel? Azt meg kell hagyni, maradtak a jó poénok, de a sok Rénó, meg az Aranyszívvel a herce-hurca…
A Megérjük a pénzünket semmivel nem tudta überelni. Éppen ezért maradok továbbra is tisztelettel…

Habók P
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Ezt is kedveltem, és voltak nagyon nekem való részei, de egy kicsit kusa volt. Viszont egy Rasid lakhatna az én papucsomban is!

malenca
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

a karakterek sokszor érdekesek, az ötlet is jó… De a történetmondás számomra élvezhetetlen… nem szerettem

pat P
G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje!

Az elején nagyon azt gondoltam: kérem, kérem, mi ez a bugyutaság?! Dzsinn meg herceg meg Tündérszív a Práter utcában!? De aztán (meredek meglepetés!) kiderült, hogy teljesen cuki az egész.

fülcimpa

Nagymama jött utánam, az ágyra ült. – Hogy lehet egy kislányt Harmonikának hívni? – kérdezte fura hangon.
Anyánk idegesen elmagyarázta anno, hogy Harmony a neve, nem harmonika. Nagyon szép név!
Jelentettem a szótárból, hogy jelentése összhang, egyetértés, béke.
– Harmonika – ízlelgette a szót. – Ha kishúga születik, ő lesz majd a kis Klarinét. Klarika!
Leültem mellé a vetett ágyra, átkaroltam.
Lelökte a kezem. – Ölelgesd a te fiúdat! A bátyját meg majd Nagybőgőnek keresztelik.

14. oldal Móra, 2003

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás