Barbara, ​ez több a soknál! (Hárman a szekrény tetején 4.) 27 csillagozás

G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál! G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

"Amikor Barbarát először vittem föl a nagymamámhoz, a lány szokása szerint köszönt: – Fölséges személy, jöttünk hozzád, mint kismalacok a gazdasszonyaikhoz! Nagymama elképedve bámulta, majd rám nézett, és felhúzta a szemöldökét: – Ez szemtelen vagy hülye?! A különös és izgalmas történet persze nem ekkor kezdődött. "Ne félj, kedves Olvasó, megismered a történet kezdetét is. Anikó ugyanis, aki G. Szabó Judit korábbi regényeiben gazdag fantáziáról és kitűnő elbeszélő képességéről tett tanúbizonyságot, beavat a fordulatokban gazdag vakáció históriájába.

Eredeti megjelenés éve: 2004

G. Szabó Judit rajongók

19 tag · 22 karc · Utolsó karc: 2020. június 1., 13:11 · Bővebben

AeS P>!
G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Értem, hogy sok olvasónak mi a problémája az első három részt követő folytatásokkal, mégsem tudok négynél kevesebb csillagot adni rá.
Valóban van zavar a könyvben, és mintha az olvasószerkesztő nem nézte volna át, hogy ki hány éves, én mégis azt javaslom, hogy amikor ezt a sorozatot olvassuk, rugaszkodjunk el a racionalitás béklyóitól némiképp. Ne számítson, hogy a lányok hány évtizede ugyanannyi idősek már, az se, hogy rendszerek változnak, hogy technológiák jönnek és mennek, látszólag anélkül, hogy ezt G. Szabó Judit észrevenné. Nem erről szól, vagy talán pont az a lényeg, hogy ez a család nem csak a Kovács család, akiket egyszer megalkottak, és most ha! ott állnak nagymamával édes hatosban a képen. Inkább legyen minél több Kovács család, minden korban, és minél több Anikó is.

Parlandorka IP>!
G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Ez az idei nem épp az én nyaram, és G. Szabó Judit lett a drogom. Amikor nagyon lehúzt a valóság, csak belövöm magamnak valamelyik könyvét, és máris jobb egy kicsit.
Most épp ezt, a legtökéletesebb tanulsággal a végén: „Az ilyen öreg, okos, fél fülű mackók még soha senkit nem hagytak cserben.”

Szívecske>!
G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Valahogy ez most ilyen gyenge láncszem…
A hangsúly ebben a részben nem a családon, hanem a kalandon van. Nekem jobban tetszettek a korábbi részek. Viccesebbek, érzelmesebbek voltak.

G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Valamiért ez a rész nem tetszett annyira. Kicsit túl volt komplikálva talán, és nem is a sorom következő „Hárman a szekrény tetején” részt olvastam ezzel… Szóval néhány dologban lemaradtam. Talán ez is lehetett a hiba.

Aurorblade>!
G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Aranyos mese, tetszenek a karakterek, bár a történet néha erőltetettnek tűnik, é néhol sablonos. De jól szórakoztam rajta :)

Kualalumpur>!
G. Szabó Judit: Barbara, ez több a soknál!

Nem volt ez rossz, a humor még nyomokban megvolt, a történet is tetszett, szerintem eredeti ötlet, a kivitelezés már döcögött egy kicsit (nyelvhasználat pl). Ami nekem nagyon nem tetszett, az az, hogy Anikó itt nagyon el volt szállva magától… meg ahogy beszélt az osztálytársával/-ról, a Cser Timiről, hááát…megérdemelte volna, hogy Tömörjohanna leordítsa a haját.

lenne P>!

Benyitottunk, Tímea ült a szék szélén, összezárt térdekkel, egy pillanatra ránk nézett, aztán lehajtotta a fejét, vacak sötét haja mind az arcába hullt, és mint mindig, két lapát füle kilátszott. Szerintem ebbe fog majd a férje beleszeretni, és boldog lesz, ha egy életen át nézheti a Cser füleit.

45. oldal, 4. fejezet, Mikor jöttem honnan? (Móra, 2004)

lenne P>!

Férfinak lenni olyan egyszerű! Semmi másra nem fontos ügyelni, csak leüléskor kigombolni, felálláskor begombolni azt a boldogtalan gombot.

77. oldal, 5.fejezet, A dicső lovagok idenyargaltak? (Móra, 2004.)

AeS P>!

– Azóta már eljöttünk apukámtól, és anyukámmal ketten lakunk. De meg szokom látogatni.
– Szoktam – mondtuk önkéntelenül, és többen is.
Tétova elégedetten bólintott.
– És miért? Mert a gyakorító igéknek nincs jelen idejük.

63. oldal (Móra, 2004)

csak_egy_könyvmoly>!

– Holnap reggelig: „Lélek az ajtón se be, se ki, jaj, ki parancsom élve szegi!” Melyik költeményből idéztem, Zsolti?
Abbamaradt a torpedójáték, a fiú készségesen ugrott.
– Arany János: Az anyám tyúkja.

38. oldal, 4. fejezet - Mikor jöttem honnan? (Móra 2006)

lenne P>!

– […] Apukám ruhákat varr, férfiruhákat, szépeket. Ha kész, vállfára teszi, és kivasalja. Függőlegesen. Apukám tud függőlegesen vasalni!
Az osztály elismerően fölmorajlott, az első eset, hogy Tímeát bármiért is elismertük. A függőleges apukája által egy kicsit népszerűbb lett.

63. oldal, 4. fejezet, Mikor jöttem honnan? (Móra, 2004)

taylor95>!

– Kovács Anikó, helytelen ernyővel verekedni!
Első szóra elismertem, igaz, ami igaz, erre a célra a fejes vonalzó sokkal megfelelőbb.

6. oldal, 1. fejezet - Tímea kihoz a sodrunkból (Móra, 2006)

Hortobágyi_Mara P>!

Bírom az öreglányt, nohát. Falhoz tud kenni, ha akar. Ilyenkor azt szoktam mondani: legszívesebben fölkapnám, elfutnék vele a világ végire, hogy ne bánthassa senki! De Tömörjohannát legföllebb hármasban, Szilvivel, Rénóval bírnánk elcipelni, a következő sarkon lihegve kijelentenénk, hogy ennyi elég is lesz.

taylor95>!

majd arcomat a párnába fúrva igyekeztem csöndben maradni, de még a paplanom is rázkódott a visszafojtott röhögéstől.

120. oldal, 8. fejezet (Móra, 2006)

taylor95>!

Nagymama mondja néha: nem köll a holnapon töprenkedni, úgyis más lesz.

50. oldal, 4. fejezet - Mikor jöttem honnan? (Móra, 2006)

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás