A ​Madárijesztő-ház (Hárman a szekrény tetején 8.) 35 csillagozás

G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Az írónő új regénye új környezetben, de az ismert hősök szereplésével játszódik. A történet főszereplője és egyben mesélője, a tizenéves Anikó vidékre utazik, hogy „birtokba vegye” a családi örökséget, amely nem más, mint a Madárijesztő-ház az erdő közepén. Nyári szünet van, Anikó csak egy-két napot akar egyedül eltölteni a házban, várja a család később érkező tagjait, de az idillinek induló nyaralás sötét fordulatot vesz. Mintha kísértetek járnának az öreg házban, amelyet jogos örökösein kívül többen is meg akarnak kaparintani. Feltünedeznek a szomszédok, a távoli rokonok is előkerülnek. Anikó szerencsére nem sokáig marad egyedül a titokzatos, visszatérő éjszakai látogatóval, mert megérkeznek a testvérei, majd a nagymama is, és a végén fény derül a rejtélyre.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2008

G. Szabó Judit rajongók

16 tag · 21 karc · Utolsó karc: 2017. június 24., 20:50 · Bővebben

AeS P
G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Ez a rész megüti az első néhány rész színvonalát, kiszabadulunk a Práter utcából ugyanis, és ezúttal egy dimbes-dombos vidéki házban kell Anikónak megküzdenie a szellemekkel, szomszédokkal és rokonsággal.
Izgalmas történet, és én külön rajongok azért, ahogyan a szereplők életkora alig változik a sorozat alatt. Annyira jó ez az állandóság, lehet, hogy Anikónak már mobilja van és nem a nehezen megszerzett vezetékes telefon próbál beszélni, ha a dinka Mari végre letette, de a szereplők mégis ugyanolyanok maradtak.

Annamarie P
G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

A Hárman a szekrény tetején sorozat nyolcadik kötete, de én csak egyetlen részét olvastam eddig, azt is nagyon régen. Ettől függetlenül teljesen érthető és élvezhető volt a történet, ami nem szólt másról, mint a nyárról, a furi vakációról, a testvérek közötti örök évődésről és nem utolsó sorban egy titokzatos kísértetről, aki rémisztgeti a Madárijesztő-ház lakóit.
G.Szabó Judit írásaiban van valami megfogalmazhatatlan báj, ami olvasmányossá, élményszerűvé tesz mindent. Tipikusan az a könyv, amit még nem épp fiatalon is élvezni tudtam, mert annyira kikapcsol, de ugyanakkor igényes is.

Habók P
G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Egy pöttyös krimi némi kamasz szerelemmel, testvérek civódásaival, harcias nagymamával, pénzvágyó rokonokkal és G. Szabó Judit humorával. Esős, otthonülős napokra kiváló!

G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Kedves kis történet egy nyaralásról, ami nem is annyira nyaralásnak minősül. Van benne szerelmi szál, némi krimi és kísértet história is, mi kell még egy pöttyös könyvhöz? Nem egy eget rengető darab, de kedvesek, szerethetőek a szereplők, szépek, érzékletesek a tájleíró részek, szóval maximálisan ki tudja kapcsolni az olvasót.
Bár ez egy sorozat nyolcadik kötete, én ezzel kezdtem, mert ennek volt szimpatikus a címe, viszont azt hiszem apránként ki fogom olvasni a könyvtárból azokat a részeket is, amik megvannak ott.

G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Ez már igen! Ilyen G.Szabó Juditot akarok még! Végre itt Anikó-anikós volt, bár korábbi éveihez képest jóval enyhébb temperamentumú, a nagymama-nagymamás, a pici Éva meg évásabb, mint az előzőleg olvasott Hárman a szekrény tetején kötetben (Nálam a Sok a csinos lány c. kötet volt ez). Igazi kriminek indult és a végére minden megoldódott.

Szívecske
G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Már az első oldal után éreztem, hogy ez a kötet tetszeni fog. És tényleg. Végre újra a realitások talaján állunk, de azért izgalmat is kapunk. Szegény Anikó szegény billentyűje!
Nagymama örököl egy házat, amire sokaknak fáj a foga. Egyet nem értettem csak, mit keresett egyedül Anikó ott? Értem, mindenki elfoglalt, de akkor miért nem 1-2 nappal később mentek le közösen?
Tehát adott egy ház, és akad pár család, akik vágynak rá. Vajon eladja végül a nagymama? spoiler
Senki sem az, akinek látszik. Kinek hihetünk, ha mindenki gyanús?

G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

Elfogult 6 csillag. Tetszett a történet, érdekes életutak, felnőtt volt, de mégis gyerek. Ehhh, de szeretem én G. Szabó Juditot!!

G. Szabó Judit: A Madárijesztő-ház

G. Szabó Judit sajátos fogalmazása megint megfogott. A történetben nincsenek túlbonyolított szálak mégis nagyon érdekes. Tetszett. :)

Habók P

Anyánk szerint ha valaki hirtelen szépnek látja magát, annak a poros tükör az oka.

Az érkezés

deardurr

Félix szerint olyan vagyok, mint egy üveg finom pezsgő. „És Margit?” "Margit csak egy bögre aludttej."

104. oldal, VII. Fejezet, A kincs

Baba082

– Ez nem pálinka! Ez orvosság! – biztatott az Őrnagy. Rámosolyogtam.
– Mire orvosság ez az orvosság?
– A világ ellen.

Baba082

Csak még annyit, ha valakit nem kedveltek, könnyen elhiszitek róla a rosszat. Akkor is, ha teljesen ártatlan.

deardurr

Szépen erősödnek a fák! Már senki sem mondhatja, hogy ez csak közönséges préri. Vilma szerint túl sokat ültettem, és túl közel. „Nem lesz a kertedben napsütés!” Mire a fák megnőnek, öreg leszek. Az öregnek jólesik az árnyék.

113. oldal, VIII. Fejezet, Fél pár gyöngy fülönfüggő

Alison

Emlékszem, Vivien azt kérdezte sírós hangon: mi a szeretet? Eszik? Isszák?!
Pedig, tessék, milyen egyszerű! Tudja még egy közönséges, háromszínű, növendék kismacska is.

XI. fejezet. 168. o.

Lady_L P

– Csak akkor alszom ott, amikor alszom! És amikor nem alszom, akkor a nagy ágyban köztetek alszom!

Lady_L P

Nappal senkin nem látszik, hogy ő rendezné az éjszakai műsort…

63. oldal, 4. fejezet, Micsoda fényes hadsereg! (Móra, 2008)

Alison

Nem volt angyal. Nem vagyunk angyalok. De tőle tudom, hogy nem velem kezdődött az élet, és nem is velem fog befejeződni.

XI. fejezet. 168. o.

Baba082

Nagymama huszonkilencedszer kérdezte, hogy mit főzzön, és kiabált, hogy ha nem mondjuk meg, hiába ülünk harangszóra az asztalhoz, akár a normális konyhai vagy az előkelő ebédlői mellé, nem kapunk semmit. És aki még egyszer azt feleli, hogy neki mindegy, annak spenótot csinál tükörtojással, és a fejére borítja az egészet.

Hárman a szekrény tetején sorozat · Összehasonlítás