Arezzói ​Guidótól a tabletig 0 csillagozás

Tíz évszázad oktatási-nevelési problémái
G. Molnár Péter (szerk.): Arezzói Guidótól a tabletig

Mi a közös egy XI. századi bencés szerzetesben és a XXI. század egyik jellegzetes elektronikai termékében? Hogyan kerülhettek egymás mellé e kötet címében? Úgy, hogy a szerzetes találmánya – a hangjegyek újfajta lejegyzése – és az „öt inches képernyő” is a tanulást segíti, segítheti. De ez csak két témája volt a PPKE BTK Nevelés- és Oktatástörténeti Kutatócsoportja által szervezett oktatás- és neveléstörténeti konferenciának, melyet első ízben 2017. február 22-én rendeztek meg Piliscsabán. Az előadások és az itt közölt tanulmányok is széles körét érintik az elmúlt ezer év oktatáshoz és neveléshez kapcsolódó problémáinak, legyen az az oktatás módszertana, az oktatáshoz szükséges eszközök kérdése, az oktatás helyszíne, vagy maguk a diákok és társadalmi helyzetük.

Kötetünkben tíz előadás szerkesztett változatát olvashatják az oktatás és neveléstörténet iránt érdeklődők.

L'Harmattan, Budapest, 2018

Mészáros István: Oskolák és iskolák
Fűzfa Balázs – Fazekas Annamária (szerk.) – Horváth H. Attila: Süss fel nap I.
Vekerdy Tamás: Álmok és lidércek
Mészáros István – Németh András – Pukánszky Béla: Neveléstörténet
Gloviczki Zoltán – Zsinka László: Nevelés és iskola az antik és középkori Európában
Kernya Róza (szerk.): Az anyanyelvi nevelés módszerei
Guba Anna – Pataky Gabriella – Tóth Eszter: Épített környezeti nevelés az óvodában
Ken Robinson – Lou Aronica: Kreatív iskolák
Hitre, tudásra
Falus Iván – Kelemen Elemér (szerk.): Tanulmányok a neveléstudomány köréből 2005.