Dante ​vagyok a pokolból 1 csillagozás

G. L. Thompson: Dante vagyok a pokolból

G.L. Thompson (A halálguru, Germánia, Az utolsó játszma) új thrillerében öngyilkos hajlamú nők tűnnek el nyomtalanul Las Vegasban. Zack Portman, az FBI profilalkotó nyomozója egyre mélyebbre merül a rafinált sorozatgyilkos ügyében, miközben barátnője az Anonim Öngyilkosok vegasi csoportjában próbál információkhoz jutni…

Miközben felpörögnek az események, az olvasó sokmindent megtud a sorozatgyilkosok lelkivilágáról, az utánuk nyomozó ügynökök gondolkodásáról és módszereiről.

Kossuth, Budapest, 2016

G. L. Thompson: Dante vagyok a pokolból

Az elején nehezen indult el a történet, de amikor kezdetét vette a nyomozás, letehetetlenné vált a könyv. Nem csak maga a nyomozás, kötötte le a figyelmemet, hanem a háttérinformációk a profilozásról.
Érdekes témát talált az író. Öngyilkosság. És egy sorozatgyilkos, aki éveken keresztül szedi áldozatait az öngyilkos hajlamú nők között. De hogyan rabolja el őket úgy hogy semmi nyom nem marad utánuk, és hová teszi a holttesteket? A gyilkos mindvégig a háttérben marad, csak a legvégén kerül elő így még csak tippelni sem lehet a kilétére.
A végét kissé túlzásnak érzem, itt nagyon elrepült az író fantáziája.
De hogy a gyilkos mellett kaptunk egy másik pszichopatát is, arra nem számítottam.

lilaköd>!

A zsarukat sokszor vezetik az ösztöneik. Ez egy ilyen szakma. Le lehet csupaszítani helyszínelésre, ujjlenyomatok és DNS-minták begyűjtésére, de attól a rendőri munka még mindig nagyban támaszkodott a megérzésekre.

Kapcsolódó szócikkek: DNS · megérzés · ösztön · ujjlenyomat
lilaköd>!

Még sosem hallottam ilyesmit. Az öngyilkosság, mint szenvedélybetegség? Hát, minimum is érdekes ötlet.

lilaköd>!

Ítélőképesség és ösztönök, képzelőerő és ötletek. A jó személyiségelemző rendelkezik ezekkel a képességekkel. Ugyanakkor nem riad vissza a kockázatoktól, egyedül és csapatban is megállja a helyét, megőrzi munkatársai és a többi bűnüldöző szerv tagjainak bizalmát és megbecsülését. Ezek a tulajdonságok is jellemzőek kell, hogy legyenek egy személyiségelemzőre.