G. Fodor Gábor (szerk.) · Lánczi András (szerk.)

A ​dolgok természete 1 csillagozás

G. Fodor Gábor – Lánczi András (szerk.): A dolgok természete

A ​hanyatlás egyben kezdet is. Mivel manapság sok kérdésről még mindig csak perzsául lehet beszélni, ezért egyelőre nyitott kérdés, hogy mi lesz a posztkommunizmus után.
Lehetséges-e egy új rezsimet a dolgok természetére és a szellem erejére alapítani?
Ha nincs is szükség munkásosztályra, ettől még magától értetődőnek kell lennie az értelmiség uralmának?
Nincs-e vajon összefüggés az értelmiségi nélkülözhetetlensége és a politikai hatalmat gyakorlók legitimitásának megkérdőjelezhetetlensége között?
A progresszió mozgalmának kimerülése nem függ-e össze azzal, hogy a baloldali értelmiségi morális integritásának utolsó szilánkját is elvesztette?
Valóságos vagy csupán látszat a progresszív értelmiségi politikától való függetlensége? Lehetséges-e egy új rezsimet nem az értelmiségi látszólagos nélkülözhetetlenségére – és az ezzel járó fölényére –, hanem a szellem valóságos erejére alapozni?
Igazuk lesz-e azoknak, akik szerint a politika tudománya nem az… (tovább)

A művek szerzői: Mezei Balázs, G. Fodor Gábor, Horkay Hörcher Ferenc, Karácsony András, Egedy Gergely, Schlett István, Balogh László Levente, Békés Márton, Ablonczy Balázs, Lánczi András, Körmendy Zsuzsa, Balázs Zoltán

Századvég, Budapest, 2009