Expulzió 20 csillagozás

G. F. Lancer: Expulzió

A Föld többé nem az emberek otthona. Nukleáris kataklizma sújtotta felszínét hamusivatagok borítják, az elemek elszabadultak, viharok tombolnak, szökőárak pusztítanak, a mélyben ismeretlen erők mozgolódnak. A valaha mindenható faj az űrbe kényszerült, kényelmetlen, szűkös lakóhajókra, elavult bázisokra és onnan igyekszik szörnyű bűneit jóvátenni. A Mars még nem lakható, a Föld pedig már nem az. Törekvéseiket, hogy meggyógyítsák az anyabolygót, rendre keresztülhúzza valamilyen ismeretlen erő.
Oliver ízig-vérig katona. Kissé kopottas már, az italt sem veti meg és olykor bizony eljár a keze, státuszra, rendfokozatra való tekintet nélkül. Küldetése felszámolás, ahogy mindig. Az ellenfél ismeretlen. Pia meg nincs.

Mogul, Budapest, 2022
Mogul, Budapest, 2021

G. F. Lancer: Expulzió

Ez a kisregény, már az első pillanattól kezdve nagyon tetszett nekem, ahogy elkezdtem olvasni, és egyre jobban megismertem ezt a világot is. :) Nagyon izgalmas volt, és annyira tetszett, hogy nem magyarázott túl semmit, nem lett túl tolva a sztori, és még karakterek sem lettek fel zsúfolva, ebbe a kisregénybe, csak a könnyed, laza, humoros hangulatot vitte tovább, és csak annyit mesélt el a karakter, amennyi bőven elegendő volt, se többet, se kevesebbet, bár itt megjegyezném az írónak, hogy túl kevés volt az oldalszám, és még mindig úgy olvasnám tovább. :D Nem igazán ér ez a befejezés, nem mondanám rá, hogy azért mert rossz, dehogy is, csak meglepett, hogy így fog véget érni, ahogy történt. :D Szóval, tuti újraolvasós lesz nekem ez is. :D A sci-fi, és a katonai részek is élvezhetőek, cseppet sem voltak túl bonyolítva, se túl tolva, és habár csak 156 oldal, de engem beszippantott, magával sodort, akár egy film, úgy pörgött le a szemeim előtt az egész sztori, jó sokszor meg is nevettetett, csak kár, hogy nincs több oldala, de már alig várom az író következő regényét, hogy olvashassam. :) A borító is nagyon tetszik, tökre illik a sztori felépített világához, a karakter is szerethető, szórakoztató, pörgős, gyorsan lehet vele haladni, mert olvastatja magát, és az író stílusa is nagyon tetszik, szóval nekem nagyon bejött. :D

link

Nikolett0907 P>!
G. F. Lancer: Expulzió

„Legvégül arra jutottam, hogy az emberiség legnagyobb bűne ugyanaz, ami végső soron a tűzé. A hét főbűn egyike, ez pedig a fékevesztett mohóság, a mérlegelés nélküli gyarapodás.”

Már számos formában találkoztam olyan ítélkezéssel, miszerint a katonai sci-fi műfajt csak igazán a férfi olvasók érthetik, hiszen ez egy különálló „világ”, már szinte iparág és a finomkodó női lélek nem érheti a túlzó durvaságokat. Ezt bizony helytelen sztereotípiának vélem, hiszen jómagam is több ilyen típusú könyvet vettem már kézbe és akadt köztük nagy kedvenc is az évek folyamán. A mostani regény is ennek a műfajnak egy csiszolatlan gyémántja, az már más kérdés, hogy vegyes érzéseket hagyott bennem. De mielőtt ebbe belemennék, szeretném megköszönni a kiadónak, hogy olvashattam a könyvet. Köszönöm.

G. F. Lancer – Expulzió című regénye 2021 egyik újdonsága, amely a Mogul Kiadó gondozásában jelent meg. A borító Takács László munkáját dicséri, amely hűen igazodik a belső tartalomhoz. A színek és formák dominanciája igen hangsúlyos, és együttesen egy disztópikus hatást keltenek a szemlélőben, továbbá elhitetik, hogy valami súlyos, sötét világba kalauzolja el őket a szerző. Ebbe az érzésbe beburkolózva kezdtem neki az olvasásnak jómagam is.

A könyv egy olyan világban játszódik, ahol a Föld már lakhatatlanná vált az emberiség pusztító életformája miatt. A bolygó megmentésén dolgozó kutatók számos kudarc után úgy vélik, hogy hosszú időt vesz igénybe, mire visszatérhet a populáció régi lakhelyére. Ennek köszönhetően az űrben való élet szigorú szabályokhoz kötött és már nyomában sem hasonlít elődeink szabad életviteléhez.

Ebben a világban él egy katona, aki a múltja sikerein tengődve próbálja magát a felszínen tartani. Éjszakai tivornyázások, számos verekedés és átbalhézott éjszaka után ismét küldetés szólítja. Feladata egyszerű, de a körülmények cseppet kedvezőtlenek. Vajon sikerül-e teljesítenie a parancsot? Milyen élet vár az emberiségre, amikor a sötétség burkolja be a jövő kapuját?

„[…] Akkor is szaporodtok, ha nincs élelmetek, ha mérgező a levegő, amit beszívtok, ha nincs vizetek, amit igyatok. Beteg burjánzás ez, ami kis híján megölte a világot, mert úgy gondoljátok, hogy elemi jogotok elvenni mindent, ami a létetekhez kell. De még saját magatokkal sem fértek meg. Olyan fényeket gyújtottatok, amik halálra sújtottak minden élőt és csontjáig mérgeztétek meg a természetet.”

Szubjektív meglátásom szerint a témaválasztás merész, de semmiképpen sem egyedi, elvégre ma nagy keletje van az olyan regényeknek, ahol a szerzők azt boncolgatják különböző teóriák szerint, hogy az emberiségre milyen sötét jövő vár. Unalomig olvashatunk disztópikus elemekkel gazdagított sci-fiket. Ennek a kötetnek nagy előnye, hogy katonai oldalról is megközelíti az adott tematikát, illetve több szemszögből is megvizsgálja a Föld pusztulásának okait és lehetséges jövőbeli téziseket állít fel.

Bővebben a blogomon:

Mogul, Budapest, 2021
kratas P>!
G. F. Lancer: Expulzió

Az első oldalon kicsit lefagytam, hogy ha végig olyan lesz a könyv minősége, mint ott, akkor nagyon nem leszünk barátok, de hála az égnek csak működött valamennyire az a helyesírás-ellenőrző :)
És nagy kár lett volna érte, mert bírtam a történetet, a főszereplő fanyar humorát – nagyon jókat nevettem a végszavazásain –, a helyszín és a megálmodott körülmények is klappoltak és a végkifejletben ott van az a kicsi plusz, ami még el is gondolkodtatja az olvasót.
Azért ha a kukacokkal álmodom az éjjel, akkor holnap utólag levonok egy csillagot!

BlueDeath IP>!
G. F. Lancer: Expulzió

Nem tagadhatom, egy kicsit elfogult vagyok a regénnyel kapcsolatban, hisz' az elmúlt pár hónapban rengeteget dolgoztam rajta, az íróval karöltve.
Persze, valószínűleg akkor is ugyanígy 5 csillagra értékelném, ha teljesen ismeretlenül olvastam volna.
A sztori nem túl bonyolult, aminek én kifejezetten örültem. Nem kell minden egyes történetet többezer különbő melléksztorival megszórni, hogy végül egy kibogozhatatlan kavalkád legyen. Az Expulzió egyetlen ember történetét követi végig, azt is csak egy pár napon keresztül, és ez pont így volt tökéletes. Rövid, szórakoztató, pont az én ízlésemnek megfelelő. A humor és a sci-fi elemek megfelelő arányban vannak adagolva, erre sem lehet panasz, legalábbis nekem nem volt.
Őszöntén… néha kicsit a takkerra emlékeztetett. Már nem maga a történet, hanem ez a sci-fi humorral párosítva dolog.
Lényeg a lényeg, én csak ajánlani tudom, jó kis könyv lett ez.

Ferger_Jolcsi P>!
G. F. Lancer: Expulzió

Kellemes sci-fi olvasmány, bár nekem egy kicsivel több kaland is elférne benne. A komor környezetet és körülményeket a főszereplő a humorával próbálja ellensúlyozni, bár nekem helyenként erőltetettek voltak ezek a viccek, de összességében jókat mosolyogtam rajtuk. Ami nagyon zavaró volt a kötetben, az az, hogy nagyon sok helyen rosszul vannak elválasztva a szavak. Tudom, hogy kis apróságok csupán, de ha nagyon sokszor előfordul egy kötetben, akkor az már zavaró tud lenni. Én ajánlanék egy komolyabb lektorálást a folytatáshoz, mert ez a könyv élvezhetőségét is növelné. A történet vége nagyon tetszett, érdekes volt olvasni, ahogyan harcolnak egymással, aztán spoiler

M_Brnyai_Annie I>!
G. F. Lancer: Expulzió

G.F. Lancer kisregénye az első katonai sci-fi, amit olvastam. Az író stílusa szórakoztató, a történet olvastatja magát, és gyorsan a végére lehet érni.
Kíváncsian várom, mivel lep meg legközelebb a szerző.

Csibice25>!
G. F. Lancer: Expulzió

Szuper disztópikus történetet kapunk kézhez ezzel a regénnyel.
Főhőse Oliver, felszámoló, lázadó katona aki a Gorgothon állomásozik. A Föld már nem lakható, az emberek az űrben élnek és igyekeznek másik lakható bolygót találni. Olivernek meghagyják feladatként, hogy menjen le a Földre és derítse ki, hogy mi pusztítja az élőlényeket. Itt találkozik KI-vel, aki egy entitás, a Földet igyekszik gyógyítani,amit az emberek elpusztítottak. Miután Oliver visszamegy és beszámol a Terrán tapasztaltakról, a következő feladata KI elfogása vagy kiiktatása lesz, ezért újra visszatér a Földre, de amit ezekután ott talál, arra álmában sem gondolt volna….
Köszönöm a recenziós példány az írónak :)

inci81 P>!
G. F. Lancer: Expulzió

Nem gondoltam volna, hogy egy katonai sci-fi ennyire tetszeni fog, de engem megvett kilóra ez a történet, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.

Részletesebb vélemény a blogomon:

nagyi77>!
G. F. Lancer: Expulzió

Mire a könyv végére értem, be kellett látnom a nagy hibámat: nem tisztáztam magamban a könyv elején, hogy tulajdonképpen mit is jelent a cím magyarul, ami nem mást, mint a kiűzés (remélem jól gugliztam). Ha ezt már az elején tudom, akkor egész másképp olvasom a könyvet. Így aztán végig azon bosszankodtam, hogy mit is akar mondani a könyv.
Grandiózus stílusban tárul elénk egyik akció a másik után, megtámogatva az író ironikus humorával, s közben jól beolvas – a könyvben szereplő lény alakján keresztül – nekünk, emberiségnek, hogy micsoda borzalmas alakok vagyunk, önzőek, és tönkretesszük a földet. Ez tulajdonképpen igaz is, csak aki tehetne ellene, soha nem fogja olvasni ezt a könyvet, és emiatt nem fog eljutni hozzá ez a szemrehányás sem. Mind magas pozíciókban ülnek, és a legfőbb elfoglaltságuk, hogy megtartsák a helyüket a hatalomban.
Bármennyi szemrehányással is illeti a földön élő lény az emberiséget, főszereplőnk végül megmenti az emberiség becsületét.

A könyv tulajdonképpen akciók sorozata, ezért azoknak ajánlom elsősorban, akiknek tetszik az ilyen tartalom.
Én nem nagyon szeretem az ilyen történeteket, de ennek ellenére örülök, hogy elolvastam, mivel az író stílusa, finom humora és értékes gondolatai nagyon megfogtak, és őszintén remélem, hogy még találkozok majd további írásaival.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!
G. F. Lancer: Expulzió

Pár nappal ezelőtt fejeztem be az olvasást, és még mindig azon agyalok, hogy mit is írjak.
A borító alapján arra gondoltam, hogy végre valami apokaliptikus történetet kapok, kaptam is. De!
Egy személyes fickó történetét olvashattam, mely néha vicces, komoly és rémisztő volt.
Kevés oldalszámmal olvastam, mely egész jól lehetett haladni. Viszont még tehetett volna még pár oldalnyit.
Gördülékeny, vicces, humoros és olvastatta magát.
Amikor befejeztem, azon gondolkodtam, hogy ez a történet kissé hasonlít az én vicces íróm egyik könyvére. Abban a történetben is meg volt a maga humorra, gúnyos, csípős beszólások. Tetszett, nem volt töménytelen magyarázat. Ami pont elég is a történet szempontjából.

Bővebben itt olvashatjátok:

Smurfettereads>!

[…] a bajt nem szabad megidézni, jön az magától is.

Smurfettereads>!

Az ember mindig győz. Önmaga felett is.

Smurfettereads>!

Nincs mérlegelés, nincs fogoly, az ítéletet előre meghozták. Persze, ha már megtörtént a baj, és a vadat elejtették…
Nos, kár lenne a húst veszni hagyni, még ha esetleg kicsit radioaktív is.

Ferger_Jolcsi P>!

Ki nem állhatom a galambokat. Nem mintha sokat láttam volna, de kísérleti jelleggel néhányat kitenyésztettem az állomáson, hogy csökkentsék a „steril érzést” és afféle látványosságként szolgáljanak, de az ötlet csúfos kudarcba fulladt.

BlueDeath IP>!

…utoljára ekkor sikerült katonaként reagálnom egy rezignált „Értettem!” képében, visszanyelve a felmenők és a legősibb szakma közti párhuzam felemlegetését.

Smurfettereads>!

Aztán amikor megtaláltam az ellenfelemet egy elit személyében, a távlati célok is világossá váltak: Felszámoló leszek! Gyors, kegyetlen és halálos, kobra a patkánylyukban.

Smurfettereads>!

Ha jót cselekszel, azt többnyire meggyőződésből teszed. Ha nem vagy biztos benne, hogy jót teszel, de a szándékaid tiszták, akkor jót akartál. Ha csak lenyomod a gombot, mert ez a dolgod, akkor csupán egy eszköz vagy. Egy otromba, véres hentesbárd, ami talán a háború kutyáját vágja le, talán a béke hófehér galambját…
„Ha a sötétségbe nézel, az visszatekint rád!”

Smurfettereads>!

– Őrnagy úrnak jelentem, alva jártam.
Nagyon-nagyon mély lélegzetvétel következett, süvöltő kilégzés, majd az ezután beálló dermedt csendben plazmasugárként égető tekintettel méregette, melyik létfontosságú szervem nélkül hajthatnám végre a küldetést. Mert az persze nem volt kérdés, hogy újabb bevetésre indulok. Az előzmények ismeretében egy aktív vulkán magmaszintjét megmérni, vagy ujjheggyel mintán venni a Pajzs vírusból.
– Maguk… elitek! Azt hiszik, magukra nem vonatkozik a szabályzat! Toprongyosak! Nyeglék! Tiszteletlenek! Szégyent hoznak az egyenruhára! De majd én megtanítom! Díszlépésben megy még a mellékhelyiségre is, megértette? – üvöltötte vérben forgó szemekkel.
Hogyne értettem volna. Eleinte a szintihús fogyasztása többeknél okozta ezt a fajta tünetet. Rendkívül fókuszált tekintet és óvatos, ám annál határozottabb díszmenet a budira. Sosem voltunk katonásabbak, mint akkoriban. De nem akartam túlfeszíteni a húrt.
– Jelentem, értettem az őrnagy urat. Alakias közlekedés a mellékhelyiségre!
– Maga! Magaaa! Maga… – hörögte és öntudatlanul is megindult felém.

Smurfettereads>!

Összességében kiválóan éreztem magam és mint tudjuk, ez többnyire annak az előjele, hogy valami rossz fog történni. De ezzel nem is foglalkoztam. Mindig is azt vallottam, hogy meg kell élni a pillanatot.