Mondókáskönyv ​3. (Mondókáskönyv 3.) 28 csillagozás

Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Kisgyermekek számára az irodalomhoz, a költészethez vezető út egyik legelső állomása a mondóka. Szívesen tanulják otthon, az óvodában, így gyarapszik szókincsük, fejlődik ritmusérzékük.
A magyar mondókakincs szinte kimeríthetetlen.
Az első két Mondókáskönyv után szeretettel nyújtjuk át a harmadikat. Köszönöm mindenkinek, aki újabb és újabb mondókákat küldött és remélem, hogy a gyerekek egyre több kedves, tréfás, zengő-bongó versikével lesznek gazdagabbak.

Urbis, Budapest, 2015
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155289057 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Urbis, Budapest, 2012
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639706934 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Urbis, Budapest, 2011

pannik>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Még mindig jó :) Ez a rész is sok új mondókát tartogatott számomra.
Újra előhozta gyerekkorom néhány villanását, amikor apával mondókáztunk a kertben vagy szánkózás közben.
Ismét ki kell emelnem, hogy Füzesi Zsuzsa teljes oldalas illusztrációi miatt önmagában megéri átlapozni a könyvet. Csodaszép mesevilág, a mondókákhoz passzoló életképek, imádtam nézegetni ezeket a rajzokat.

Juca P>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Nekem bőven elég lett volna ebből a sorozatból az első rész, de ha már úgy alakult, hogy van belőle példányunk, vegyük is elő. Mostanában 3 éves lányom inkább a mesék olvasását kéri, úgyhogy a mondókás könyvek hattérbe szorultak (amikor kisebb volt, rengeteget mondókáztunk belőlük).

Ebben a kötetben sok, számomra új mondókára bukkantam. Jellemzően négysorosak, de akad köztük egy-két hosszabb vagy rövidebb is.

eeszter>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Nagyon jó ezekben a könyvekben, hogy az ismert vagy kevésbé ismert mondókák olyan színes illusztrációkkal kísértek, amelyek nagy mértékben lekötik a gyerekek figyelmét.

Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Van egy-két kedvencem belőle, de a mondókák nagy része nem igazán rímel, vagy ha rímel is, akkor az összhatás okoz gondot. A rajzok ellenben még mindig nagyon szép színesek.

aszor>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Kedves, mosolygós versek, jól tanulhatók, amit mindig szívesen olvastam a lányaimnak. A rajzok pedig magukért beszélnek. Jó volt újra olvasni, elmerengeni egy-egy oldalon. Megunhatatlan, minden gyermekszobába kötelezően berakatnám ezt a sorozatot.

lepetitlys P>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Jobban tetszett, mind a 2. kötet, de itt is vannak szerintem borzalmas mondókák. A rajzok még mindig szépek.

SzTEtti>!

Klasszikus.
Van benne pár mondóka amitől a falnak megyek. De benne van a kedvencem is :)

Friss: egyben ledaráltuk a kislányommal! Egyben! Csak mondta, hogy még, még. Egyiknél-másiknál hümmögött. A hopp, kopp, stb hangutánzóknál hangosan kacgott.
Az én új tapasztalatom, hogy a kislányoknak lehetetlenül rövid a szoknyájuk!!!!

Zalkodi_Erna>!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Gyönyörű és igényes illusztráció, rövid versikék. A versek nem olyan ismertek és nem is olyan kiemelkedők.
Személyes kedvencem még mindig az első kötet.

kate101 >!
Füzesi Zsuzsa (szerk.): Mondókáskönyv 3.

Sokáig forgattuk, 2 éves lányom imádta, a rajzok is gyönyörűek!

Perly>!

Kicsi vagyok, székre állok.
Onnét egy nagyot kiáltok,
Hogy mindnyájan meghalljátok:
Boldog új évet kívánok!

97. oldal (Dunakanyar 2000, 1995)

Jóska!
Savanyú a sóska!

12. oldal (Dunakanyar 2000, 1995)

Ármin!
Hasra esik bármin!

13. oldal (Dunakanyar 2000, 1995)

Levendula levele,
Itt az étel, le vele!

79. oldal (Dunakanyar 2000, 1995)

Kapcsolódó szócikkek: levendula

Mondókáskönyv sorozat · Összehasonlítás