Fonás ​rokkán és kéziorsón 3 csillagozás

Füzes Zsuzsanna: Fonás rokkán és kéziorsón

A fonal minden kötött vagy szövött textília alapja. Fonáskor állati vagy növényi rostok megsodrásával készítünk fonalat. Hazánkban két-három generációval ezelőtt még természetes volt a rokka a háznál, de a textilipar fejlődésével háttérbe szorult, majd a fonás művelete szinte teljesen kiveszett a köztudatból. Manapság többnyire csak Csipkerózsika vagy egy-egy múzeumlátogatás kapcsán merül fel a kérdés, mi is az a rokka. De nem minden országban merült feledésbe ez a hagyomány: pl. az angolszász és skandináv területeken megőrizték e tudást, sőt az eszközök időközben komoly műszaki fejlődésen mentek keresztül. Így napjainkban – korszerű körülmények között – bárki nekiállhat, hogy maga készítse el a háztartása vagy ruhatára szövött, kötött vagy horgolt darabjaihoz szükséges fonalat. A könyv célja, hogy az olvasók újra felfedezzék azt a varázslatot, amelyet a kézi fonalkészítés jelent.

Cser, Budapest, 2012

gjudit8>!
Füzes Zsuzsanna: Fonás rokkán és kéziorsón

Először vettem a könyvet, aztán találtam egy tanfolyamot, végül kiderült, hogy a padláson ott hever már évtizedek óta a rokka. Kíváncsi vagyok, hogyan alakul a sorsunk. Már viszked az ujjam hegye. ;-)
A könyv szépen illusztált, a szövegek jól következőek és értelmezhetőek – a folyamat egyszerűnek tűnik az elme számára, de a tényleges munkát az ujjak végzik.