Leves ​minden napra 5 csillagozás

Fűszeres Eszter: Leves minden napra

A ​leves igazi házias fogás, amibe belefőzzük szívünket-lelkünket. Pár évtizede gyakran megesett, hogy reggel egy kiadós levessel indították a napot. Később veszített a népszerűségéből, de manapság újra a reneszánszát éli, és az egyik legfontosabb ételünk lett.
A világ nagyvárosaiban sorra nyílnak a levesező kis éttermek, ahol jól megfér egymással az ázsiai konyha az európaival vagy éppen a dél-amerikaival. A sok érdekes már szinte bárhol beszerezhető új alapanyag mellett a régi, megszokott hozzávalókból is könnyen készíthetünk valami egészen újszerű, izgalmas levest. Persze az sem utolsó szempont, hogy ez a fogás általában olcsó és egészséges. A szerző negyven kedvenc levesét válogatta össze, évszakok szerinti elosztásban. Egy gazdag, jó leves tökéletes hétköznapi ebéd, de kitűnő vacsora is lehet egy fárasztó nap után.
Fűszeres Eszter gasztronómia újságíró, a Fűszer és lélek blog és a megegyező című szakácskönyv szerzője. Budapesten és Tokaj-Hegyalján él férjével és… (tovább)

Libri, Budapest, 2015

Bea_Könyvutca P>!
Fűszeres Eszter: Leves minden napra

Először végiglapozva a gyönyörű fotók ragadták meg a figyelmemet. Csodálatos tányérokon, tálakban, remek színösszeállításokkal és tökéletesen beállított kompozíciókkal. Természetesen minden étel nagyon gusztusosnak tűnik és igazán megjön az ember kedve egy kis főzőcskézéshez.

A receptek kisebb része tartalmaz flancos érdekes hozzávalókat, a nagy részük azért viszonylag könnyen elkészíthető. De akár egy-két alkotórész ki is hagyható, ha éppen nincs otthon.

Én is így tettem, egy tavaszi minestrone levest főztem meg, a tavaszi hozzávalókat – a spárgát és medvehagymát kihagytam, de más minden volt itthon és így lett egy finom levesünk aznapra. Ízlett mindenkinek, azt hiszem gyakran fogok ilyet főzni. Az elkészült leves fotóját megnézhetitek a blogon. :)

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.nl/2017/02/sutes-fozes.html

Vikicicca P>!
Fűszeres Eszter: Leves minden napra

Volt pár leves, ami megtetszett, párat biztos meg fogok belőle főzni. Természetesen nem minden recept tetszett, de kiindulási ötletnek jók. A leírások érthetőek, vannak képek, ami szerintem fontos.