Úton ​Európába 1 csillagozás

Füleky András százados 1400 kilométeres gyaloglása Brüsszeltől Budapestig
Füleky András: Úton Európába

Különös kalandra vállalkozott Füleky András százados 2004 tavaszán: Brüsszelből gyalog hozta el Budapestre a Európai Unió zászlaját. Útja március közepétől pontosan a csatlakozás napjáig, május elsejéig tartott. A kötet ennek a negyvennyolc napnak a képes dokumentuma. A bevezetőt követően tizennégy, nagyrészt a megmérettetésen készült fényképek kifejező erejére építő fejezetben követhetjük nyomon korunk elszánt hősét, hátizsákjából délcegen kiálló magyar és uniós zászlóval Európa tájain keresztül egészen a Kossuth térig. A fényképeket kiegészítő szöveg angol és magyar nyelvű.

Zrínyi Katonai, Budapest, 2004
124 oldal · ISBN: 9633273889 · Illusztrálta: Ábrahám Rafael, Kalló Kálmán, Paskó Péter

Emerson>!
Füleky András: Úton Európába

Füleky András: Úton Európába Füleky András százados 1400 kilométeres gyaloglása Brüsszeltől Budapestig

Olyan mintha valaki fényképalbumát nézegetnéd mesélő nélkül… szép, szép, de hiányzik mellőle a történet.
Az 1400 km-es útról mindössze pár oldalas leírást kapunk csak, a könyv többi részét pedig a fényképek teszik ki (még csak nem is kronológiai sorrendben). Kár érte, mert szívesen olvastam volna erről a nem mindennapi teljesítményről.