Félix, ​a kíváncsi kis panda 7 csillagozás

Fuchs Adrienn: Félix, a kíváncsi kis panda

A Mesélő természet sorozat negyedik könyvében – Fuchs Adrienn meseíró legújabb kötetében – egy állatkert varázslatos világa elevenedik meg, ahol egy kisfiú a jó barátjával, Félixszel, a vörös macskamedvével barangolva izgalmas kalandokat él át.
Megismerkedhetünk a kert számos lakójával: az újonnan érkező és családra vágyó gorillával, a beteg csacsival, a csetlő-botló zsiráfborjúval és a többiekkel. Megtudhatjuk, hogy az állatkertben működő természetvédelmi mentőhely orvosai és gondozói hogyan segítenek a védett állatokon – például Rózin, a sérült fehér gólyán.
A 75. életévét betöltött Budai Tibor grafikusművész aprólékos részletességgel kidolgozott, élethű, színes illusztrációi – akárcsak maga a mese – az állatok és a természet mélységes szeretetét tükrözik, és ezek megbecsülésére ösztönzik a gyerekeket, egyben hasznos természeti ismereteket nyújtanak a 4-12 éves korosztály számára.

EX-BB, Budapest, 2021
40 oldal · ISBN: 9789633250198 · Illusztrálta: Budai Tibor

csgabi P>!
Fuchs Adrienn: Félix, a kíváncsi kis panda

Nem volt ez annyira rossz, még akkor sem, ha az illusztrációk számomra roppant giccsesek, és a fényes papírra nyomott írást sokszor, lámpafénynél, alig tudtam olvasni, mert folyton becsillant a papír. Ami engem illet, a szöveget se sűrítettem volna össze ennyire, egy 15-20 oldallal vastagabb, normál papírra nyomott kis könyvben jobban át tudtam volna adni magam az állatkert történéseinek.

krlany I>!
Fuchs Adrienn: Félix, a kíváncsi kis panda

Történetek az állatkertben. Egy kisfiú és egy vöröspanda barátsága. Gyakorlatilag egy Durrell könyv is lehetne, csak itt az állatok beszélgetnek az emberekkel. Viszont sok mindent megtudunk róluk, az állatkerti életről, és egy vadonba visszaengedés tanúi is lehetünk… és mivel Durrell jutott róla eszembe, egy picit lehetne élvezetesebb a stílusa, nemcsak ilyen elmondom mi van.