Rudolf ​trónörökös és a nők 16 csillagozás

Erzsébet császárnétól Vetsera Máriáig
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Dajkálták és gondozták, körülrajongták és imádták – Rudolf trónörökös a születésétől haláláig sok nő életében játszott központi szerepet. De kik is voltak ők, akik felnevelték, végigkísérték a gyermekéveit, és akik később, amikor már a legkapósabb nőtlen férfi lett a monarchiában, futottak, utána és lelkesedtek érte? A könyv szerzője, Friedrich Weissensteiner, akit megalapozott tudására épített remek írásai tettek híressé, finom érzékkel, pszichológiai hozzáértéssel jellemzi és ábrázolja a Rudolf trónörököst körülvevő nőket. Közben kirajzolódik előttünk annak a férfinek is a portréja, aki nőkkel sohasem volt képes mélyebb kapcsolatra, aki csupán szexuális prédának tekintette őket, és aki gátlástalanul képes volt magával rántani a halálba a harmatosan ifjú és álmodozó lelkű Vetsera Máriát.

Sziget, Budapest, 2005
222 oldal · ISBN: 963726809x · Fordította: Rónaszegi Éva

csilla0923
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők Erzsébet császárnétól Vetsera Máriáig

Szerintem nagyon jó, részletes kis könyv. Örülök, hogy elolvastam. Sokkal többet tudok most már. :)

ElinorA
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Érdekes könyv, tetszett. A Rudolfot anno körülvevő nőket A-tól Z-ig kivesézi (magáról Rudolfról nem sok újat tud meg az ember, de nem is ez a cél).
7/10