Rudolf ​trónörökös és a nők 18 csillagozás

Erzsébet császárnétól Vetsera Máriáig
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Dajkálták és gondozták, körülrajongták és imádták – Rudolf trónörökös a születésétől haláláig sok nő életében játszott központi szerepet. De kik is voltak ők, akik felnevelték, végigkísérték a gyermekéveit, és akik később, amikor már a legkapósabb nőtlen férfi lett a monarchiában, futottak, utána és lelkesedtek érte? A könyv szerzője, Friedrich Weissensteiner, akit megalapozott tudására épített remek írásai tettek híressé, finom érzékkel, pszichológiai hozzáértéssel jellemzi és ábrázolja a Rudolf trónörököst körülvevő nőket. Közben kirajzolódik előttünk annak a férfinek is a portréja, aki nőkkel sohasem volt képes mélyebb kapcsolatra, aki csupán szexuális prédának tekintette őket, és aki gátlástalanul képes volt magával rántani a halálba a harmatosan ifjú és álmodozó lelkű Vetsera Máriát.

Sziget, Budapest, 2005
222 oldal · ISBN: 963726809x · Fordította: Rónaszegi Éva

csilla0923>!
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők Erzsébet császárnétól Vetsera Máriáig

Szerintem nagyon jó, részletes kis könyv. Örülök, hogy elolvastam. Sokkal többet tudok most már. :)

ElinorA>!
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Érdekes könyv, tetszett. A Rudolfot anno körülvevő nőket A-tól Z-ig kivesézi (magáról Rudolfról nem sok újat tud meg az ember, de nem is ez a cél).
7/10

Solitaire>!
Friedrich Weissensteiner: Rudolf trónörökös és a nők

Valóban részletes könyv. Eddig senki sem írt Nonóról és Wowóról, Rudolf dadusáról és nevelőnőjéről, pedig ők fontosabb részei voltak Rudolf életének és érzelmi fejlődésének, mint az anyja, a felesége vagy a szeretői. Tetszik az objektivitása, ahogy Sisit cukormáz és szépsége glóriája nélkül ábrázolja és Stefániát is igazságosabban ítéli meg…még Brigitte Hamannál is. Külön örültem neki, hogy többet olvashattam Gizelláról, akit más írók szintén gyorsan beskatulyáztak. Bár tartalmaz pár apróbb tévedést, gyorsan kedvenc lett.