A ​morál genealógiája 6 csillagozás

Friedrich Nietzsche: A morál genealógiája

Nietzsche egyik fő műve, melyben elemzi az általa „főellenségnek” tekintett újkori morált, annak kialakulását, s máig ható érvényű megállapításokkal szolgál a modern korról. A kötetet a fordító tanulmánya kíséri és jegyzetapparátus is segíti az olvasót.

>!
Attraktor, Máriabesnyő - Gödöllő, 2012
134 oldal · ISBN: 9789639857797 · Fordította: Óvári Csaba

Kedvencelte 2

Várólistára tette 8

Kívánságlistára tette 17


Kiemelt értékelések

Illusionist>!
Friedrich Nietzsche: A morál genealógiája

A könyv A Jón és Gonoszon túl mintegy folytatása, annak részletezése, így szerintem kizárólag annak olvasása után érdemes belevágni ebbe a műbe, Nietzsche utolsó korszakát kiválóan tükrözi. Véleményem szerint az utolsó része az, ami kifejezetten érdekes, és alaposabban kidolgozott, akár önmagában is megállja a helyét, mivel az aszketikus motívum kevésbé hangsúlyozott a Jón és Gonoszon túl-ban. Aki igazán kedveli Nietzsche írásait, annak ez a könyv is tetszeni fog!

thuki>!
Friedrich Nietzsche: A morál genealógiája

Nietzschét továbbra se könnyű megérteni (de milyen könnyű félreérteni), habár ebben az író sincs túl nagy segítségünkre, hiszen két kézzel szórja a változó ítéleteket, megfigyeléseket értekezésének tárgyaival kapcsolatban. Ez néha még komikus színezete is ölt, például akkor, amikor Luthert dícséri mert a katolicizmussal ellentétes nézeteket vall, utána viszont meg is jegyzi, hogy voltaképp csak azért, mert egy faragatlan német paraszt volt.

Persze ettől eltekintve is számos alkalmunk nyílik a könyv átgondolására, kezdve már a könyv legelején a megismerésről alkotott véleményével Nietzschének egészen az író életművében más helyeken is felbukkanó gondolatokkal, amik közül talán a mindennek megkérdőjelezése, mindennek az átértékelése a legfontosabb.


Népszerű idézetek

Darth_Archivum >!

A rossz lelkiismeret kétségkívül betegség, ám olyanképpen betegség, ahogyan
betegség a terhesség is.

64


Hasonló könyvek címkék alapján

Lucius Annaeus Seneca: Erkölcsi levelek
Umberto Eco: Az ősfasizmus szaga
André Comte-Sponville: Kis könyv a nagy erényekről
Marcus Tullius Cicero: A legfőbb jóról és rosszról
Albert Schweitzer: Az élet tisztelete
Miszkavaihi: A boldogságról
Umberto Eco: Öt írás az erkölcsről
Karen Blixen: Utolsó történetek
Volker Gerhardt: Az ember veleszületett méltósága
Gerardo López Sastre: John Stuart Mill