Magyar ​írás 1 csillagozás

Friedrich Klára – Szakács Gábor – Borbola János: Magyar írás

A ​Magyarságtudományi Füzetek első tematikai osztályának – A magyar ember és társadalma – eddig megjelent két kötete a magyar lélek és a magyar nyelv lényegét mutatta be. Itt olvasható, harmadik füzetünk merész, átkaroló gondolattársítással egy kötetbe foglal két olyan írásrendszert, amelyeket időben évezredek, térben ezer kilométerek választanak el egymástól. De van egy közös vonásuk: szorosan összefüggenek a magyar nyelvvel. Ezért e kötet címe:
Magyar írás.

Friedrich Klára és Szakács Gábor tanulmánysorozata a kötet első felében a székely-magyar rovásírást ismerteti. Kulturális örökségünk e felbecsülhetetlen kincséről, 2003. június 21-én, Csíkszeredában, a Magyarok Világszövetsége szervezésében megtartott Quo vadis Székelyföld? konferencia Zárónyilatkozata így fogalmaz: Székelyföld autonómiáját csakis együtt, közös akarattal érhetjük el. Legyen ennek az útnak első mérföldköve az Isten ajándékaként elnyert székely rovásírás közkinccsé tétele. Kérjük pedagógusainkat és… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyarságtudományi Füzetek – Kisenciklopédia Magyarok Világszövetsége

mohapapa I>!
Friedrich Klára – Szakács Gábor – Borbola János: Magyar írás

Feleim, gondolnánk, hogy nemcsak a nyelvünk az egyik legcsodálatosabb nyelv a világon, hanem a világ első, hangalakos írásával is mi, magyarok rendelkeztünk?