A ​gyanú 15 csillagozás

Friedrich Dürrenmatt: A gyanú

Az Európa Könyvkiadó Dürrenmatt-sorozatának második kötete olyan újdonsággal szolgál, amelyet eddig nem ismerhetett meg a hazai olvasóközönség. Az 1953-ban írt kisregény, A gyanú, jellegzetes dürrenmatti „krimi”, hátborzongató jelenetei egy zürichi magánklinikán játszódnak. Itt tevékenykedik az az orvos, akinek arcképét volt évfolyamtársa egy koncentrációs táborbeli „műtőben” készült fényképen véli felismerni, és ide fekszik be az öreg Bárfach felügyelő, hogy a leleplezés érdekében kiszolgáltassa magát a homályos múltú orvosnak s annak a majomszerű árnynak, amely olykor megjelenik a kórház berácsozott ablakán…A kötet másik kisregénye – Görög férfi görög nőt keres – az író műfajmegjelölésével: komédia prózában. Arkhilokhosz, a szánalmas segédsegédkönyvelő és a káprázatos Khloé bizarr története utoljára 1969-ben jelent meg magyarul.

Eredeti megjelenés éve: 1951

Európa, Budapest, 2002
346 oldal · ISBN: 9630772310 · Fordította: Magyar István, B.Fejér Gizella

ábelarengetegben>!
Friedrich Dürrenmatt: A gyanú

A gyanú: izgalmas, feszes történet, ami a végére egyetemes dolgokat (bűn, élet értelme) is igényesen boncol. Ez 4,5*.

Görög férfi görög nőt keres: biztatóan indult, de túl terjengős, és nem is túl humoros, egynek elment. Ez 3,5*.

Relentless>!
Friedrich Dürrenmatt: A gyanú

Nekem nagyon tetszett, izgalmas volt, nagyon jól fokozta az feszültséget a svájci szerző. 1953-as kisregény, krimi.Egy volt náci bűnös orvos felkutatásáról szól.