Miért ​sós a tenger? 11 csillagozás

Izgalmas kérdések és megdöbbentő válaszok a természetről
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger?

Izgalmas ​és szokatlan kérdések és meghökkentő, megdöbbentő válaszok a természetről. Szeretnél játszva, olvasás közben tanulni? Akkor neked ajánljuk ezt a könyvet!
Miért görbe a banán?
a) Mert nincs senki, aki kimenne az őserdőbe, hogy sorra kiegyenítse a banánokat.
b) Mihelyt az egyes gyümölcsök kinőnek az árnyékot adó banánlevelek alól, a fény felé törekszenek, így aztán görbén, fölfelé nőnek.
c) A majmok a nap legnagyobb részét a banáncserjéken töltik, s igen gyakran lendülnek banánról banánra. Ennek következtében elgörbülnek – természetesen nem a majmok, hanem a banánok.
Melyik válasz a helyes?
A megoldást megtalálod a könyvben!

Néhány kérdés ízelitőül a több mint 70-ből:

Melyik emlős építi a legnagyobb fészkeket?
Miért görbe a banán?
Miért kell fogat mosnunk?
Miért csíp a csalán?
Honnan származik a csokoládé?
Miért haltak ki a dinoszauruszok?
Hány tojást tojik egy tyúk egy évben?
(tovább)

Móra, Budapest, 2011
160 oldal · ISBN: 9789631189155 · Fordította: Majoros Anna, Tatár Sándor · Illusztrálta: Kalmár István

Niki_>!
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger?

Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger? Izgalmas kérdések és megdöbbentő válaszok a természetről

Mely korosztálynak szól leginkább a Miért sós a tenger?: óvodásoknak, kisiskolásoknak.

Mi az, ami tetszett nekem benne?: Tényleg jó kérdések vannak benne és jónak találom a könyv felépítését is. Mindegyik kérdés olyan, mint egy kis teszt. Adva van a kérdés és 3 válasz, közülük 1 a helyes. Vajon melyik lehet az? Majd a következő oldalon ott a megfejtés és a magyarázat hozzá.
Emlékeztek még azokra a kérdésekre, amikor a Gyerkőcök elkezdik a szülőket nyaggatni az élet nagy témaköreiben? Pl. „Miért kék az ég, anya?”, „Isznak-e a halak?”, „Miért világítanak a csillagok?” és fogjátok a fejeteket, mert nem tudjátok hirtelen, hogy mi a válasz? Nos, ez a könyvecske megadja a feletet helyettetek. Szerezzétek be!

Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2016/03/friederike-wilhelmi-…

buzavirág>!
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger?

Egy gyermekkönyv amit reggeltől-estig, oda-vissza lehetne olvasni az én gyerköceim szerint, hiszen mindamellett, hogy rendkívül szórakoztató, még ismeretterjesztő is.

berlin>!
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger?

Még nekünk felnőtteknek is izgalmas, nemhogy a gyerekeknek!

Dianka>!
Friederike Wilhelmi: Miért sós a tenger?

Szerintem nagyon jópofa kis könyv, laikus nyelven,kicsit sarkítva,leegyszerűsítve olyan kérdésekre ad választ amire minden gyerek kíváncsi és néha egy két felnőtt is elgondolkodik hogy „vajon tényleg mitől/miért van ez vagy az”.