A ​kommunikáció zavarai és feloldásuk 8 csillagozás

Általános kommunikációpszichológia
Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk

Egymás megértése nem egyszerű dolog: akár a leghétköznapibb kommunikációs helyzetben – otthon, az iskolában, a munkahelyünkön, a piacon – is számtalan félreértés adódhat. De mi is történik tulajdonképpen bennünk és a másikban, amikor egymással beszélünk? És hogyan kerülhetjük el a kölcsönös félreértéseket?
A német nyelvterületen már 48 kiadást megért kötet az emberi kommunikáció lélektanával foglalkozik, és a mindennapi életből vett, olykor nem véletlenül ismerős helyzetek elemzésével mutatja be, hogyan értjük meg – vagy értjük félre – egymást.
Segítségével felismerhetjük a legtipikusabb zavarokhoz vezető hibáinkat, és azt is, hogy mit tehetünk ezek leküzdéséért, ezért a könyv nem csak a pszichológiával és kommunikációval hivatásszerűen foglalkozók számára nélkülözhetetlen, de haszonnal forgathatják pedagógusok, szülők és bárki más is, akit érdekel, hogyan értjük meg egymást.

Háttér, Budapest, 2019
Háttér, Budapest, 2012
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155124068 · Fordította: Almássy Ágnes

Wanita

Ez az önmegnyilvánulástól való félelem azon alapul, hogy megelőlegezem embertársam negatív ítéletét, miközben küldőként én magam vagyok a legközelebbi embertársam és nemritkán a legkönyörtelenebb bírám is.

Wanita

Síkraszállhat-e az ember hitelesen és bizalomkeltően a társadalom megváltoztatásáért anélkül, hogy önmagával és a közvetlen környezetével kezdené?

Papai_Aliz_Vilma

A pszichológusokról azt tartják, hogy azt, amit mindenki tud, olyan nyelven mondják el, amit senki sem ért.