Ez ​egy tiszta jó könyv 4 csillagozás

Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv

"Aki ismeri Friderikusz stílusát, ezt a kicsit nagyszájú, a rámenősségtől sem mentes, olykor agresszív szóhasználatot, melyet hol tárgyszerűség, hol az igazság, hol a személyesség kedvessége gyeplőz – azt meglepheti ez a visszafogottság.
A kézirat első oldalán megütött hang végig kitart; az első oldal olyan, mint az utolsó. Ez nem kis teljesítmény…
… nekem személy szerint elegem van a politikai áthallásokból, a török tárgyú regényekből, melyek, mindenki tudja, az oroszokról szólnak. Akkor inkább a fordítottja, bár már azt is unnám, a bátor rendszerkritika – ami azonban csak csel s paraván, mert mindenki tudja, hogy a regény rejtjeles Zápolya-bírálat. – Ám ennek az országos elhülyülésnek a dokumentuma a könyv. Hanem?…"
(részlet Esterházy Péternek a kötetről írott lektori jelentéséből)

BoneB
Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv

Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv avagy 216 oldal arról, hogy a 80-as évek végén mi mindentől boldog 825 magyar ember?

Az elején nekem kicsit sok volt a filozofálás, ezt valahogy én sosem tudtam szeretni. A közepével minden rendben volt, teljesen érthető, átlátható. A végén pedig jött a humoros rész. :D

Morn
Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv

Lomtalanítás eredménye. Könnyen kiolvasható és nagyon beteg. Először fárasztó humornak tartottam, majd elolvasva a néhány közleményt és társait, világos lett a helyzet. Hát igen, szomorú. De azért poénos is. Örülök, hogy kibányásztam.
És viszem a következő molytalira!

Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv

Sokat hallottam már erről a könyvről, a tartalom tehát nem ért meglepetésként, Esterházy Péter lektorálása és a könyv kiadásának apropója azonban igen. Amit leírtak benne, annak minden egyes sora igaz, és azt gondolom, hogy ha a szerző megfelelő körülmények esetén újra megpróbálná kiadni a könyvét – ahogy erre utal is – sajnos hasonló lenne a szerkesztési elve.

Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv

Minden benne van a könyvben, amit erről a témáról el kell mondani. Nagyon tetszett. És a mai nap folyamán többször is újraolvastam. Nagyon elgondolkoztatott.

Ardnazil

Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik nyíltan is vállalják, hogy sznobok, de legalábbis halálukig könyvbarátok, de legalábbis vevők az abszurd ötletekre, de legalábbis van hatvan forintjuk minden hülyeségre, aminek persze a fele sem tréfa.

BundiRiska

Az értékekhez való viszonyunk paradoxona, hogy amikor birtokoljuk azokat (gazdagok, szerelmesek, okosak, műveltek, épkézlábak stb. vagyunk), mintha csak istenekké váltunk volna, megszűnünk egyéni voltunkban létezni a többiek számára, míg amikor nélkülözni vagyunk kénytelenek (vagyonunk elvész, szerelmesünk elhagy, okosságunkat, műveltségünket kikezdi a feledés rozsdája, megrokkanunk stb.) egyszerre csak emberré leszünk, arcunk lesz, mely csak a miénk, s a többiek is így látják.

BundiRiska

A legtöbb, amit a boldogságról tudhatunk, hogy néma, bár magam arra gyanakszom, hogy unalmas is. Amikor azonban megszólal, akkor szinte biztosan hazug.

BundiRiska

Nálunk nagy hagyománya van a kudarcoknak. Irodalmunk egyik legfontosabb, immár évszázados funkciója a kudarcfeldolgozás. Nem hiszem, hogy a kultúránk önsanyargató volna, de hogy sokkal inkább kudarcainknak, mint sikereink körül forog, az kétségtelen. Már-már azt mondhatná az ember, hogy nálunk nem a siker a siker, hanem a szépen, nemesen elviselt kudarc.

BundiRiska

Meg kell tanulnunk mosolyogni, jókedvűnek lenni, örülni újra!

Ardnazil

Ha megannyi előzmény után sem világos ezúttal mi mossuk kezeinket, s közöljük: EZ NEM EGY NYOMDAHIBÁS KÖNYV!!!
Kérjük, ne nálunk reklamáljanak!
Alföldi Nyomda