Lineáris ​algebra 4 csillagozás

Freud Róbert: Lineáris algebra Freud Róbert: Lineáris algebra

A ​lineáris algebra szó hallatán sokakban unalmas és hatalmas mátrixszorzások (rém)képe merül fel, mások pedig valamilyen iszonyúan elvont és emészthetetlen elméletre gondolnak. A könyvben megpróbáljuk ezeket a tévhiteket eloszlatni azáltal, hogy a konkrétból kiindulva fokozatosan haladunk az általános felé, és már minimális tudással felvértezve is valódi és szórakoztató alkalmazásokat tárgyalunk. Ily módon jutunk el a determinánsok, mátrixok, lineáris egyenletrendszerek klasszikus fejezeteitől a vektorterek, lineáris leképezések, euklideszi terek általános felépítésén keresztül a modern kombinatorikai és kódelméleti vonatkozások bemutatásáig.
Az elmélet feldolgozását minden egyes pont végén, ahhoz szorosan kapcsolódva, bőséges és változatos feladatanyag segíti elő. A feladatokhoz eredményt, illetve útmutatást, egyes esetekben pedig részletes megoldást is adunk.
A könyvet matematika tanárszakos, matematikus, alkalmazott matematikus, programozó matematikus és informatika… (tovább)

ELTE Eötvös, Budapest, 2009
ELTE Eötvös, Budapest, 2007
ELTE Eötvös, Budapest, 2004

BubbleTea>!
Freud Róbert: Lineáris algebra

Ez a könyv számomra letehetetlen, ha az algebra című kurzusomra tanulok. Nagyon szeretem ezt a könyvet, mert nagyon jól elmagyarázza az anyagot, átlátható és nagyon sok jó feladat van benne. Amit különösen szeretek benne, hogy vannak megoldások a feladatokhoz, amelyeket le lehet ellenőrizni. Viszont kicsit úgy érzem, hogy a megoldások nem mindig elég kidolgozottak, sokszor csak egy szám van ott, és jó lenne, ha legalább 2-3 mondatos magyarázat lenne, vagy legalább lenne hozzá egy külön kötet megoldásokkal. Mert ha megoldom a feladatot, és nem ugyanaz jön ki, mint a könyvben, akkor sok idő elmegy azzal, hogy rájöjjek, elszámoltam valamit, vagy pedig rossz a gondolatmenetem.