A kötet a filozófia legfontosabb tanaival, fogalmaival, gondolkodóival, korszakaival és irányzataival ismerteti meg olvasóját. Anyagát a szerző alapvetően történeti rendben tárgyalja, s ennek mentén tér ki a filozófia rendszerének és a filozófia egyes ágazatainak problémáira. Az olvasó nyomon követheti a filozófiai gondolkodás alakulását az ókori keleti kezdetektől az antik görög és római filozófián, valamint a középkori keresztény filozófián keresztül az újkori európai filozófia kibontakozásáig és mai helyzetéig. A könyv végül a magyar filozófia történetéről ad áttekintést. A kibontakozó és egymást követő eszméket egyes korábbi beállításoktól eltérően a szerző igyekezett valódi és maradandó értékeiknek megfelelően elhelyezni a filozófia történetében. Az egyes korszakok tárgyalását és a filozófusok tanainak ismertetését minden fejezetben a klasszikus művekből vett bőséges szemelvények követik. Az olvasó így egyúttal megismerkedhet a filozófusok legfontosabb szövegeivel, és… (tovább)
A filozófia tankönyve 4 csillagozás
Kedvencelte 1
Most olvassa 2
Kívánságlistára tette 9

Kiemelt értékelések


Bár a kissé „olvasmányosabb” tálaláshoz vagyok hozzászokva, a könyv lenyűgöző részletességgel és pontossággal taglalja az egyik (számomra) legenigmatikusabb tudományágat. Én leginkább párhuzamosan olvastam más, hasonló jellegű könyvekkel, hogy innen merítsek magyarázatokat és érdekes háttér-információkat, amik segítették mindkét mű beható értelmezését.


A megszokott tankönyvi struktúráknak megfelel, a legfontosabb irányzatokat, korszakokat tömören, röviden taglalja, forrásokkal kiegészítve. Ugyanakkor, ha olyan filozófia tankönyvet, szakkönyvet keres az olvasó, amely pártatlanul és objektíven igyekszik bemutatni a filozófiai irányzatokat, akkor NE ezt a kötetet válassza! Példának okáért, a könyv a keresztény vallással már kis mértékben kritikus irányzatokat is, véleményem szerint, diszkreditálni igyekszik.
Hasonló könyvek címkék alapján
- Földényi F. László: Melankólia 93% ·
Összehasonlítás - Pais István: A filozófia története ·
Összehasonlítás - Ludassy Mária: Négy arckép ·
Összehasonlítás - Ludassy Mária: Felvilágosodás-értelmezések
·
Összehasonlítás - Sári László – Fajcsák Györgyi – Hamar Imre – Pap Melinda – Kósa Gábor – Mecsi Beatrix – Kalmár Éva – Juhász Ottó – Csibra Zsuzsanna – Horváth Janisz – Salát Gergely – Kiss Mónika – Jónás Dávid: Művészet, vallás, kultúra ·
Összehasonlítás - Erdélyi János: A bölcsészet Magyarországon ·
Összehasonlítás - Turay Alfréd – Nyíri Tamás – Bolberitz Pál: A filozófia ·
Összehasonlítás - Pentelényi László – Zentay Nóra Fanni (szerk.): JLG / JLG ·
Összehasonlítás - Király Jenő: Frivol múzsa I-II. ·
Összehasonlítás - Király Jenő: A fantasztikus film formái ·
Összehasonlítás