A ​filozófia tankönyve 4 csillagozás

Frenyó Zoltán: A filozófia tankönyve

A ​kötet a filozófia legfontosabb tanaival, fogalmaival, gondolkodóival, korszakaival és irányzataival ismerteti meg olvasóját. Anyagát a szerző alapvetően történeti rendben tárgyalja, s ennek mentén tér ki a filozófia rendszerének és a filozófia egyes ágazatainak problémáira. Az olvasó nyomon követheti a filozófiai gondolkodás alakulását az ókori keleti kezdetektől az antik görög és római filozófián, valamint a középkori keresztény filozófián keresztül az újkori európai filozófia kibontakozásáig és mai helyzetéig. A könyv végül a magyar filozófia történetéről ad áttekintést. A kibontakozó és egymást követő eszméket egyes korábbi beállításoktól eltérően a szerző igyekezett valódi és maradandó értékeiknek megfelelően elhelyezni a filozófia történetében. Az egyes korszakok tárgyalását és a filozófusok tanainak ismertetését minden fejezetben a klasszikus művekből vett bőséges szemelvények követik. Az olvasó így egyúttal megismerkedhet a filozófusok legfontosabb szövegeivel, és… (tovább)

Szent István Társulat, Budapest, 2016

Pax94>!
Frenyó Zoltán: A filozófia tankönyve

Bár a kissé „olvasmányosabb” tálaláshoz vagyok hozzászokva, a könyv lenyűgöző részletességgel és pontossággal taglalja az egyik (számomra) legenigmatikusabb tudományágat. Én leginkább párhuzamosan olvastam más, hasonló jellegű könyvekkel, hogy innen merítsek magyarázatokat és érdekes háttér-információkat, amik segítették mindkét mű beható értelmezését.

SzucsB82>!
Frenyó Zoltán: A filozófia tankönyve

A megszokott tankönyvi struktúráknak megfelel, a legfontosabb irányzatokat, korszakokat tömören, röviden taglalja, forrásokkal kiegészítve. Ugyanakkor, ha olyan filozófia tankönyvet, szakkönyvet keres az olvasó, amely pártatlanul és objektíven igyekszik bemutatni a filozófiai irányzatokat, akkor NE ezt a kötetet válassza! Példának okáért, a könyv a keresztény vallással már kis mértékben kritikus irányzatokat is, véleményem szerint, diszkreditálni igyekszik.