Életed ​üzlete 27 csillagozás

Fredrik Backman: Életed üzlete

„Azon az éjszakán, amikor ezt írtam, arra gondoltam, mi történik velünk, mikor családot alapítunk, és megszűnünk a legfontosabb személynek lenni a saját életünkben. Azon merengtem, mi lenne igazán önzetlen cselekedet. Mérlegeltem, kiért lennék kész meghalni, és kiért adnám oda az egész életemet. És hogy valójában mi is a kettő között a különbség.”

Eredeti mű: Fredrik Backman: Ditt livs affär

Eredeti megjelenés éve: 2017

Animus, Budapest, 2018
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246085 · Fordította: Bándi Eszter

csucsorka
Fredrik Backman: Életed üzlete

Akit megtéveszt a kötet mérete és az, hogy minden szöveges értékelésben bájosan „szösszenetnek” becézik, azt előre sajnálom. Amilyen rövid, annyira fel kell kötni hozzá a gatyát.

Nagyon örülök, hogy valami megmagyarázhatatlan érzés mágnesként vonzott ehhez a könyvhöz. Úgy vásároltam meg, hogy nem olvastam el a fülszöveget és tulajdonképpen engem már az Ove se vett le a lábamról.

De erre egyszerűen nincsenek szavak…
Mintha patikamérlegen mérték volna ki. Egy elhibázott mozzanat vagy felesleges szó sincs benne.
Maga a könyv pedig gyönyörű – minőségi papírra nyomtatott, csodás illusztrációkkal. Egyáltalán nem drágállom, sőt, kicsivel többet is fizettem volna érte, most, hogy már tudom, mi van odabenn.

Többször újraolvasós lesz, ez biztos.

kratas P
Fredrik Backman: Életed üzlete

Elgondolkodtató és egyedi. Kegyetlenül szívfacsaró.
Rövid könyvhöz rövid értékelés jár, de megérte olvasni.

Fermin
Fredrik Backman: Életed üzlete

Backman úgy látom időről-időre ír egy ilyen kis szösszenetet, amelyben az olvasóval együtt elmerenghet az élet nagy dolgairól. Ennek a történetnek a fő gondolata az áldozatvállalás. Kiért áldoznád fel az életed, az emberi létezésed? A főszereplő férfit ismerve furcsa lesz a végeredmény. A szentimentalizmuson, és a szikár nyelvezeten kívül csak annyi problémám volt a könyvvel, hogy a rövidsége miatt nem tudott mélyen megérinteni.

Mariann_ P
Fredrik Backman: Életed üzlete

5 csillag, mert annyira szeretem azt a hangulatot, ami Backman soraiból árad.
Ez egy merengés arról, mi lenne az igazán önzetlen cselekedet.
Életek, sorsok, betegség……
Aztán végigsétál a kórház folyosóján minden éjszaka a „szürke pulóveres nő ” …..
mappával a kezében, benne mindannyiunk neve , a grafitceruzával pedig időnként kihúz valakit.
Egy kicsit ott belül a mellkasomban cseppfolyósodott valami…….
Tripla ennyit is tudtam volna olvasni, de talán majd legközelebb.
A könyv rövid, kicsinyke, a rajzok mellett a szöveg röpke 44 oldal, ( megszámoltam ) ami normál méretben újból felezhető, így lesz belőle 22 oldal , de ez nem az író hibája .
Ő írt egy szösszenetet, a kiadó meg úgy gondolta , ebből is lehet kihozni egy 2690 Ft-os könyvet. Véleményem szerint 10 ilyen terjedelmű történetből kellene egy könyvet csinálni, de ismétlem, EZ NEM AZ ÍRÓ HIBÁJA !!!!!

Rileey
Fredrik Backman: Életed üzlete

Annyira rövid kis szösszenet ez, mégis akkora érzelmi hatással volt rám, hogy a végébe kicsit belefacsarodott a szívem. Backman annyira jól ír! Sajnos a méretéhez képest nem túl olcsó könyv, de nagyon igényes a kivitelezése, és szépek benne az illusztrációk is.

ocimumBasilicum
Fredrik Backman: Életed üzlete

Idő. A legértékesebb, amit adhatunk egymásnak. Hisz soha vissza nem térő alkalom. Neked adom és kész. Te gazdagabb leszel általa, nekem fogy.

joey0119
Fredrik Backman: Életed üzlete

Nyomasztó karácsonyi történet. A könyv ára pedig brutális!

Márkosi
Fredrik Backman: Életed üzlete

Ez a fickó összegyűri a kis szíved egy gombócba, amit aztán letuszkol a torkodon. Aztán az ott jól megakad. És akkor ne bőgjél. Na, érzelgősség off. Olvassátok el, mert egy jó szöveg-szép illusztráció kombó még senkinek nem ártott meg! ♥

georgecobbler P
Fredrik Backman: Életed üzlete

Sosem olvastam még az írótól, viszont az egyik kolléganőm dicsérte az előző könyveit. Az Életed üzlete szerintem különleges, bár mondom, nincs összehasonlítási alapom a többihez képest. Apró könyv sok érzelemmel. Elgondolkodtató.

zyzmut

Keveset beszéltünk, mert túl sok mondanivalóm volt. Mindig olyankor legnagyobb a hallgatás.

zyzmut

De a legtöbb sikeres ember már eleve seggfej, nem a siker teszi azzá. Hanem ez a siker záloga.

zyzmut

… arra gondoltam, mi történik velünk, mikor családot alapítunk, és megszűnünk a legfontosabb személynek lenni a saját életünkben.

zyzmut

Ha megkérdezik tőlünk, „ugyanannyit ér minden élet?”, a többség egybehangzó „igen!”-nel felel. De csak addig, míg valaki rá nem mutat egy általunk szeretett személyre, és fel nem teszi a kérdést: „És az az élet?”

zyzmut

Az egyetlen, ami ezen a világon értékkel bír, az az idő. Egy másodperc mindig egy másodperc, ez sosem lehet alku tárgya.

zyzmut

Kudarcot vallottam veled. Keménnyé akartalak faragni. De te jó lettél.

zyzmut

Ez a város úgy volt a tied, ahogy az enyém soha, te nem a helyedet kerested itt, te már eleve jó helyen voltál.

Virág_Blogger P

Arra [gondoltam], hogy minden nap újra és újra eldöntjük, hogy melyik úton haladjunk tovább. Utazunk, maradunk, játszunk, elrejtőzünk, szerelembe esünk, szakítunk, vagy épp szorosan egymáshoz bújva egymás lélegzetében alszunk el.

Előszó

Virág_Blogger P

Az emberlét alapvető munkaköri leírásának része, hogy napról napra próbálunk egyre kevésbé hülyék lenni.

Előszó

Virág_Blogger P

Ez a történet arról szól, hogy mire lennél kész azért, hogy megments egy életet. Arról, hogy mi lenne, ha nem csak a jövődet kéne feláldoznod érte, hanem a múltadat is. Nemcsak a helyeket, ahol még nem jártál, hanem az összes lábnyomot is, amit magad mögött hagytál.