A ​hícsík nyomában (Átjáró 5.) 26 csillagozás

Utazás az Átjáró körül
Frederik Pohl: A hícsík nyomában

Még soha, senki nem látott eleven hícsít, pedig hátrahagyott tárgyaikkal tele van az univerzum. Megfejthetetlen nyomaikra először a Vénuszon bukkantak, s miután Sylvester Macklin, egy vénuszi ember felfedezte egy űrhajójukat, és azzal elutazott az Átjáró néven ismert aszteroidára, az emberiség előtt kitágult a világegyetem. Az Átjárón ugyanis rengeteg hícsí űrhajó állomásozott, eltűnt gazdáik által beprogramozva egy-egy ismeretlen célra, így a vállalkozó kedvűek, illetve a nincstelenek felfedező utakra indulhattak – ám ezeknek az utaknak a végén éppúgy várhatott rájuk a gyors meggazdagodás, mint a gyors halál.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Metropolis Media, Budapest, 2008
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638773050 · Fordította: Hajdú Éva

Bla IP>!

Frederik Pohl: A hícsík nyomában Utazás az Átjáró körül

Mindeddig ismeretlen volt előttem Pohl hícsí-világa. „Szerencsémre” az 5. kötettel kezdtem el, amely pont jól összefoglalja a hícsík és az átjáró történetét. Ha tudtam volna, hogy a regény az emberi őstörténet kezdetétől indítva mondja el, mi mindent tettek a hícsík az emberiség érdekében, nem pihent volna a könyvespolcon. Úgy tűnik Pohl hícsí világa a legjobb sci-fi történetek közül való. Nincsenek sablonok, a fantáziavilág tökéletesen egyedi. Nagyon jól olvasható, élvezhető, izgalmas történet. A Teljes Orvosi nagy perspektívákat jelez, de ki tudja oda tartoznék-e, vagy az éhező 10 milliárd közé?

dwistvan P>!

Frederik Pohl: A hícsík nyomában Utazás az Átjáró körül

Az eddigi történéseket egy kicsit megszakította ez az ismétlő kötet. Volt benne egy két kalandos rész, de az eddigiekkel ellentétben inkább egy visszatekintő, ismétlő jellegű összeállításnak tartom. Remélem, amikor a hatodik résszel folytatom, még lesznek új fordulatok benne.

Nandito>!

Frederik Pohl: A hícsík nyomában Utazás az Átjáró körül

Nem rossz áttekintés, némi plussz infóval a régebbi könyvekhez.

ppayter>!

Frederik Pohl: A hícsík nyomában Utazás az Átjáró körül

Egy egész világ, tele idegenek civilizációs maradványaival, köztük pedig, mintegy a szemétdombon turkálva az ember.
Nem az Átjáró-tetralógia folytatása, inkább előzménynovellák, de nem biztos, hogy előre érdemes elolvasni őket.

Sketchy I>!

Frederik Pohl: A hícsík nyomában Utazás az Átjáró körül

Audee karaktere kellemes idegenvezető volt a Vénuszon, (habár eléggé emlékeztetett Robin figurájára az első részből) de a többi novellánál túl erős volt a rókabőr- és déja vu-érzésem.

Bla IP>!

Turisták, akiknek a cirkálója lerobban a valahol és a sehol között…

Átjáró sorozat · Összehasonlítás