Halállista 38 csillagozás

Hajsza egy fantom után
Frederick Forsyth: Halállista

A ​Halállista az Egyesült Államok szigorúan titkos listája azokról, akik a világ biztonságát veszélyeztetik. A lista élén a Prédikátor áll, aki az interneten közvetített uszító beszédeivel arra buzdítja az iszlám híveit, hogy kövessenek el öngyilkos merényleteket a nyugati világ fontos vezetői ellen. Ennek nyomán szerte a világon szörnyű gyilkosságok történnek Isten nevében. Mintha csak valami rettenetes járvány szedné áldozatait. Ha valaki nem állítja meg ezt az őrületet, a világ káoszba zuhan.
A szinte lehetetlen küldetéssel egy volt tengerészgyalogost bíznak meg, akit legközelebbi kollégái is csak Nyomkövetőként ismernek. A Nyomkövető egy zseniális, tinédzser hacker segítségével próbálja meg azonosítani a maszk mögött rejtőzködő Prédikátort. Az üldözés egyszerre zajlik a virtuális és a valós világban, de kétséges, hogy milyen eredménnyel zárul.
Forsyth legújabb regénye bepillantást nyújt a terrorizmus lélektani motivációinak legsötétebb bugyraiba és a globális… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Alexandra, Pécs, 2015
296 oldal · ISBN: 9789633572580 · Fordította: Babits Péter
Alexandra, Pécs, 2014
294 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633571965 · Fordította: Babits Péter

Zimmermann_Zita>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Kicsit meglepődtem a sok negatív értékelésen, és azon, hogy ilyen alacsony százalékot kapott a könyv. Bár ez még csak a harmadik könyvem volt Forsyth-tól (az Ikon és az Avenger – A bosszúálló után), nem éreztem, hogy rosszabb lett volna ezeknél, sőt. A téma sajnos aktuális, és érdekes volt kicsit bepillantani a terrorizmus és az ellene küzdő titkosszolgálatok világba ebben a pörgős, letehetetlen regényben. A fordítás helyenként nem volt tökéletes, de összességében megérte elolvasni.

Kyrana P>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Forsythtól ez volt az első könyvem, de egészen biztosan nem az utolsó. Megszerettem az író stílusát. A sztori főszereplője a Nyomkövető, akinek feladata, hogy semlegesítse a Prédikátor néven ismert terroristát. Izgalmas, fordulatos, következetes a történet. Fél csillagot levontam, mert a nyelvezetet itt-ott kicsit túl tárgyilagosnak találtam, de a végére már ez sem zavart. Akik szeretik az ilyen stílusú könyveket, azoknak szívből ajánlom.

Alexandra, Pécs, 2014
294 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633571965 · Fordította: Babits Péter
kvzs P>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Klasszikus Forsyth: izgalmas, pörgős, letehetetlen.
A politikai/történeti háttér most is jól megrajzolt, a szereplők életútja megfelelően bemutatott, az alapkonfliktus és a kiegészítő szálak kellően hihetőek. Néha mondjuk olyan érzésem volt, hogy újra felhasználja az író egy-egy régi ötletét, de még ez sem volt zavaró. Aki szereti Forsyth régi klasszikusait az ezt a történetet is élvezni fogja.

Csaba_Tóbi>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Egy igazi terrorista levadászós történet. Végig követketjük, hogy milyen trükökkel sikerül kiugrasztani a vadászoknak a nyulat a bokorból.
Nem éppen egy pörgős történet, inkább a megtévesztés, kémkedés és a drónozás van a középpontban. A Forsyth szintet egyértelműen hozza!

jaspi>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Nem ez Frederick Forsyth fő műve az biztos. Ami nem biztos, hogy ő írta, vagy csak a nevét adta a regényhez. Forsyth korábbi regényei nagyságrendekkel magasabb színvonalt képviselnek.

mamono P>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Azt kell mondjam, részben érdekes volt a történet, de részben túl lassú. A nagy negatívuma, hogy nagyon sok volt az elbeszélés, meg a leírás. Több helyen is olyan volt az egész, ami annyira nem is fogott meg. A szereplőkkel pedig az ízlésemhez képest keveset foglalkozott. Pl. ott van a kis zseni. Róla szívesen tudtam volna sokkal többet. Sőt az összes szereplőről keveset tudtam meg a várakozásaimhoz és az ízlésemhez képest. Mintha a hangsúlyok eltolódtak volna a könyvben a leírások és a szereplők személyisége között. És ez nem jött be.
Ugyanakkor sok mindent megtudtam a terrorizmusról, és annak leküzdéséről, illetve részben hogy hogyan válnak emberek terroristává. Azt kell mondjam, nem tudom megállapítani, hogy akartam-e tudni mindezt vagy sem, de kicsit sötétebben nézek a világba.
Ellenben a Nyomkövetőt eléggé megkedveltem. Amennyit tudok róla, egy rendkívül intelligens, okos, rafinált szereplő, akivel nem szívesen állnék ellenkező oldalon. És aki a maga által megalkotott szabályok szerint él, és azokat minden alkalommal be is tartja. Talán még izgalmasabb lett volna, hogyha soha nem is tudom, mi az igazi neve. Azzal növelni tudta volna a könyvet körülvevő titokzatosságot.

nyolcadikutas P>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Ma a pihenésé volt a nap és az olvasásé.
A fülszöveggel ellentétben, a terrorizmus lélektani motivációjába nem látunk bele, viszont az ez ellen harcoló globális boszorkánykonyhába tényleg. Egy kicsit.
Nekem – bár angol írta –, túl amerikaira sikeredett a történet. Többnyire hatásvadász, de hát ilyen az irányzat. Már nem a munkásököl és a vörös áradat az ellenség, hanem a burnuszos, szakállas arab, aki semmitől sem riad vissza.
Forsyth a hatvanas, hetvenes években mesterműveket alkotott, melyek sokasága filmre kívánkozott. A Sakál napja, a Háború kutyái, vagy az Odessza ügyirat műfaja gyöngyszemei, könyvben és filmen egyaránt –, de a Halállista csak árnyéka a korábbi remekeknek.
Félre értés ne essék. Nem rossz ez. Amolyan, elmegy… Mint a rum kólával.
Ja! És még valami.
Kérdezték már tőlem, hogy tudok ennyit olvasni?
A válasz egyszerű. Pároméknál nincs tévénk.
Így.

Mátyás_dr_Takács>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Tetszett. Az eleje kicsit furcsa volt, de utána kifejezetten tetszett. Pörgős események. Nem egy szépirodalmi mű, de egy jó kis kémes gyilkolosnak tökéletes

eshow>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Az alapötlet nem volt rossz, de azért nem sikerült olyan jól, mint Forsyth korábbi munkái (pl.: A közvetítő, Az afgán stb.).

Szabó_Zsófi_Sophie_Taylor I>!

Frederick Forsyth: Halállista Hajsza egy fantom után

Húha… szóval az alaptörténet nagyon jó és érdekes. A kivételezés azonban nagyon döcög… nekem néhol túl sok volt a magyarázat, a száraz szöveg. Sokkal érdekesebben is le lehetett volna írni, pedig a szóhasználat, fogalmazás beszippantós.
A vége végre felgyorsulnak az események, végre harcolunk, bevetés, egyebek.
Sajnáltam hogy a száraz szöveg elrontotta.