Tereza 6 csillagozás

Freddy Jermanosz: Tereza

A szerző regényében valós személyről mintázta Tereza alakját, aki kalandos élete során fél Európát bejárta. Fiatalon férjhez ment egy gazdag és befolyásos görög férfihoz, majd tőle megszökve Hemingway szeretője lett, akivel megjárta a háborús övezetté alakult Konstantinápolyt is.

Eredeti megjelenés éve: 1997

General Press, Budapest, 2007
208 oldal · ISBN: 9789639648708 · Fordította: Kuthy Melinda

lauranne>!
Freddy Jermanosz: Tereza

Hát, nem unatkozhatott. Bár egyik szeretője (D'Annuzio, Mussolini) nagyobb gáz mint a másik.
Még akár jó is lehetne, sőt! Megannyi izgalmas irodalmi, történelmi adalék. Egyenesen egy kultúrtörténeti kincsesbánya. Mégis nagyon gyenge szöveg. Mennyivel jobban tetszett Paula Mclain: A párizsi felesége vagy Michael Palin Hemingway könyve. (Tényleg ideje lenne Hemingway írásait olvasnom, nem csak a róla szóló irodalmat.)

Vuccyy>!
Freddy Jermanosz: Tereza

Egyik kedvenc könyvem lett 2008-ban. Most bukkantam rá ismét a könyvtárban. Szerintem újra elolvasom. :) Ajánlani tudom mindenkinek! :)

lauranne>!

Olvasott egyszer egy interjút D'Annunzióval a Corriere della Serában, mely hű képet festett róla. „Miért hagyta el Dusét?” – kérdezte tőle az újságíró. „Mert megereszkedtek a mellei!” – válaszolta a mély érzésű költő.