Drakula 18 csillagozás

Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Drakulát, ​Erdély véres kezű vajdáját évszázadokkal ezelőtt eltemették, teste azonban mégsem omlott porrá. Hírlik, hogy sírjából kikelve minden éjjel borzongató kalandra indul, és mire a reggel bearanyozza Transsylvania hegyeit, friss, bíbor vér csillog szikkadt ajkain, harapása után pedig egyre többen csatlakoznak a temetők mélyén bolyongó, vérszívó nosferatuk, vámpírok seregéhez. Drakula holt, de nem halott egészen. Az ős Gonosz félelmes teremtményét epesztő vágyakozás gyötri négyszáz éve elhunyt hitvese után, kihez sorscsapása, e furcsa halhatatlanság miatt nem térhet meg soha. Egyszer azonban egy kastélyába vetődő idegen medáljában meglátja az Arcképet – egy, az igazi asszonyra megszólalásig hasonlító lány képét – és útra kél, hogy megkeresse őt. Kétségbeesett remény hajtja: most először nem a halált, hanem a megváltó szerelmet keresi. E könyv alapjául Bram Stoker Drakula című regénye szolgál, amely 1992-ben minden eddiginél sikeresebb és izgalmasabb, túlfűtötten erotikus… (tovább)

InterCom, Budapest, 1992
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630294435 · Fordította: Both Vilmos · Illusztrálta: Ralph Nelson

KillerCat>!
Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Érdekes volt ugyan olvasni Drakula emberi oldaláról,de jelen esetben igaz az, hogy a film jobb volt.

StAngela>!
Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Tipikus forgatókönyvszerűség a Coppola-féle film alapján.
Őszintén szólva már olvastam egyszer a moly tagságom előtt, úgyhogy ezúttal nem volt olyan nagy hatással rám. Kicsit zavaró volt az a néhány elírás ami fellelhető volt a könyvben, de magával a Drakula-mítosz ezen feldolgozásával meg voltam elégedve!
Remélem az eredeti Bram Stoker regényhez is szerencsém lesz mihamarabb!

Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Érződik rajta egyfajta mesterkéltség, túlalkotottság, teli van elcsépelt-fellengzős szókapcsolatokkal; szóval látszik, hogy Hollywood keze van benne, s hogy forgatókönyvnek szánták, ennek ellenére, vagy pont ezért valamennyire szórakoztatott…egyszer bőven elolvasható, mondjuk az erdélyi vámpírok kedvéért, s ráadásul gyorsan a végére is lehet érni!

Árnyék82 P>!
Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Szeretem a filmet, és anno ezért vettem meg egy kis antikváriumban ezt a könyvet.
Hiszen minden könyv jobb mint a film, nem igaz?
Nos itt ez annyira nem állja meg a helyét. A könyv, mint történet természetesen jó, de sajnos itt a film nyer. Nincs olyan jól megírva, mint ahogy lehetett volna. De azért nem rossz. A leírások, az utazás és a naplójegyzetek jók, a párbeszédek már nem annyira, és sajnáltam hogy nem nyerni nagyobb bepillantást a karakterekbe. Ennek ellenére, én mindig szívesen olvasom el, mert az egyik régi kedvenc. Hiába a hibái, mégis magával ragadó hangulata van, akár a filmnek. Szívesen merülök el benne. No és persze maga a történet mélyén, az a halhatatlan szerelem van, amire minden ember vágyik, még egy szörnyeteggé vált ember is.
Drakula alakja itt egyszerre ijesztő, és vonzó, bizonyos módon még szerethető is.
Igen, a film jobb…de a könyv is el tudja ragadni az embert, ha hagyja magát.
Nekem mindig kellemes nosztalgia újra olvasni pár évente. :)

KisCsikós>!
Fred Saberhagen – James V. Hart: Drakula

Semmiféle elvárásom nem volt a könyvvel szemben, amikor elkezdtem, úgyhogy végül elég kellemes olvasási élmény lett. Nem egy egetrengető sztori, kicsit talán felejtős is, de egynek megtette a nyári szünetre (két matekpélda között, amivel foglalkoznom kellett volna), és miután beindult a cselekmény, elég jól le is tudott kötni. :) Külön tetszettek az erdélyi tájleírások (főleg, amikor utazott a főszereplő), bár nem volt belőlük sok. Ja, és mondom mindezt úgy, hogy se a filmet nem láttam még, se egyéb Drakulás könyvet nem olvastam még. Bár már mindkettő tervben van, egyelőre csak az alapsztorit ismerem, ehhez képest pedig élvezhető volt ez a könyv.

berengar>!

– Az emberi életben vannak sötét és ragyogó dolgok. Ön a legfényesebben ragyogók közé tartozik, kedves Mina. Most menjen, látogassa meg barátnéját.

berengar>!

– Drakula parancsolni tud az elemeknek, egyetlen mozdulatával vihart kavart, ködöt varázsol a környékre. Parancsainak engedelmeskednek az állatok, a patkányok, a rágcsálók, a farkasok. Ördögi erejét szülőhazájának szent földjéből nyeri… ebben a földben fogjuk elpusztítani. Ne felejtsék el: ha kudarcot vallunk, nem pusztán megöl minket, hanem olyanná tesz, mint ő maga.