Pisilés, ​fogmosás, fürdés 11 csillagozás

Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva a fürdőszobában végzett mindennapi tevékenységekkel ismerkedhetnek az apróságok. Megtudhatják, mire jó a bili és a kis vécéülőke, miért kell kezet mosni, milyen gyakran kell fogat mosni, miért kell fésülködni és hajat szárítani. Az is kiderül, hogy a körömvágás és a hajvágás nem is olyan szörnyű dolog.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2014
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445427 · Fordította: Gulyás Lelle

H_Andi
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Nagyon szeretem a Scolar kiadó Ravensburger könyveit, mert szépek és igényesek. Plusz pont a kis kihajtható fülecskékért. Örülök, hogy rátaláltam ezekre a kis könyvecskékre, mert a 2-4 éves korosztálynak kevés hasonló ismeretterjesztő kiadvány létezik.

Scolar, Budapest, 2014
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445427 · Fordította: Gulyás Lelle
Millázs
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Szeretem a scolaros könyveket, mert igényes, élethű, szép rajzokkal illusztrálnak, a magyarázó szöveg lényegre törő és kihajtható ablakok teszik még érdekesebbé a higiénia világának felfedezését.

Persze nem várom el, hogy ettől lesznek szobatiszták majd a kicsik, de szeretik kihajtogatni a füleket, gyerekekről szóló képeket nézegetni, erről beszélgetni az ő szintjükön, továbbá a spirállal babrálni.
Egy szóval lefoglalja őket.

Pennmenelien P
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Nemcsak a címben felsorolt dolgokról, hanem egyéb, tisztálkodáshoz kapcsolódó események, tárgyak, cselekvések vannak a könyvben (pl. fodrásznál). Mindezek érthető és kedves rajzokkal, minimális szöveggel és kihajtható lapokkal. És nemcsak az van leírva, hogy mit kell tenni, hanem az is, hogy miért (pl. miért fontos tisztán tartani a kezünket). Szóval egy nagyon hasznos és érthető kis könyv.

Szívecske
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Jó, hasznos kis hajtogathatós könyv, ráadásul strapabíró is. Sajnos nem váltotta be teljesen a hozzá fűzött reményeimet, de azért sűrűn leveszi a 2,5 éves kislányom a polcról, tehát tetszik neki. Csodát minden esetre nem szabad várni. A Bori könyv hasznosabb volt bilizés terén.

mini_moly
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Állandóan rúgkapál, amikor körömvágásra kerül a sor? Visít, ha hajat kell mosni? Egy gyors löttyintéssel elintézi a kézmosást? Ez a könyv segíthet, ha a fenti problémákkal küzdessz, kedves szülőtársam. Vagy nem, mert a gyerekek makacs teremtmények, és hiába minden okoskodás, mese, ismeretterjesztés, szép szó és könyörgés, néha bizony meg kell várni, amíg maguktól elmúlnak a dolgok… (folytatás a blogon):

loz
Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés

Kicsit szemérmes, azért nem egy kakikönyv. Nálunk a szobatisztaság része már nem aktuális, a fogkrémet meg úgyis lenyeli… De nagyon érdekes könyv, mint mindig.