Futóbicikli 19 csillagozás

Frauke Nahrgang: Futóbicikli

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva az apróságok kedvet kapnak a kerekezéshez, és egyúttal azt is megtanulják, hogyan kell biztonságosan közlekedni ezzel a népszerű kétkerekű járművel. Megtudhatják, hogyan lehet megtanulni biciklizni, mihez kell a sisak, miért kell tudni fékezni, mire kell figyelni az utcán.
Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap. A Mit? Miért? Hogyan? Mini sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Eredeti cím: Mein Laufrad

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2013
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444314 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Susanne Szesny

SzTEtti>!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

Nem ez volt a legjobb Scolar Mini, ami megfordult nálunk. Mimi már egy ideje próbálkozik a futóbiciklivel, most kapott rendes, pedálosat is, gondoltam kicsit ismerkedjünk meg jobban a bicajokkal. Hát annyira nem sikerült.
A kihajtható fülek legtöbbje olyan, hogy alapból mondjuk lent van a lába a kisfiúnak a földön, felhajtod a fület, akkor meg a levegőben. De hát ez annyira nem érdekes… Mimin is láttam, hogy kicsit csalódott.
De a végén van két tök jó oldal, ahol többféle jármű is van: pedálos traktor, tricikli, görkori, stb. Ott tudtunk újat tanulni. A többi oldal elhanyagolható.

lenne P>!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

A szokásosnál kevesebb kihajtható ablak, kevesebb információ, kevesebb lelkesedés. Sajnos a futóbicikliért sem lelkesedik az alany. De miért?! Mikor túrázunk így együtt?!

kicsikler P>!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

Egy futóbiciklivel száguldó 2,5 éves mellett ez a könyv remek választás volt a könyvtárból. A gyerekek hordanak benne bukósisakot, így tudok hivatkozni a könyvre is és egy külön oldal van, ami arról szól, hogy menet közben előre kell nézni. :D

Brigi007>!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

Nagymamától futóbiciklihez kapott a fiatalember egy ilyen könyvet is. Ma már kétszer elolvastuk, nagyon bejön mindkettőnknek ez a konstrukció a kihajtható elemekkel. Ez az első ilyen könyv, ami nálunk járt. Meglepve olvastam az értékeléseket, hogy a többség szerint ez a sorozat egyik gyengébbik része, vagyis a többi kötet még jobb lenne?! Hoppá, asszem ez után is körülnézünk a könyvtárban.

Millázs>!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

Szerintem nem érdemes megvenni, futóbicikliről könyv?
Gyerekek szerint érdemes megvenni, futóbicikliről egy könyv nagyon is klassz.
Még jó, hogy nekem van pénztárcám, és könyvtárba is járunk.

tilia_tomentosa >!
Frauke Nahrgang: Futóbicikli

Szép illusztrációkkal, kihajtható fülecskékkel felszerelt könyv. Három éves kisfiamnak nagyon tetszett. Én kicsit többet vártam volna tőle, pl. a futóbicikli részeit megismerhettük volna.