A ​pénz 4 csillagozás

Franziska Jungmann-Stadler: A pénz

A pénz olyasmi, amivel a legtöbb ember nem szeret foglalkozni, ám erre mégis mindig rákényszerül. Mások számára álmaik beteljesülése, ha sok pénzhez jutnak, és egyéb dolgok nem is érdeklik őket. Egy biztos: a pénz mindenki számára kikerülhetetlen. A szerző a kauri-csigáktól az ókori vereteken keresztül a hitelkártyákig és a láthatatlan pénzekig sorra veszi a pénz különböző megjelenési formáit. Megtudhatjuk, hogyan keletkezett a papírpénz, hogyan születtek a bankok, mi az az infláció vagy az aranyfedezet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2003
48 oldal · ISBN: 9639446106 · Fordította: Dubovitz Péter

Csilla‿ P>!
Franziska Jungmann-Stadler: A pénz

Évezredekkel ezelőtt kezdődött a pénz története, de azóta is jelen van a mindennapi életünkben.
A pénz fejlődését követi nyomon ez a könyv. Megtudjuk, hogy az árukereskedelem helyébe miként lépett a pénz. Milyen anyagokat használtak kezdetben a pénz előállítására. Szó esik a legfontosabb fizetőeszközökről a kezdetektől napjainkig egészen a közös fizetőeszköz, az euro bevezetéséig. A természeti pénzektől a fémpénzekig illetve azok sokféle alapanyagáról. Aztán az ezüstpénz (garas) megjelenéséről és a Kínában már régóta használt papírpénzről, majd pedig a nemesfémekből készült tallérok megjelenéséről. De szó esik arról is, hogyan jöttek létre a bankok illetve a különböző bankügyletekről, hogy mit értünk a készpénzmentes fizetőeszközökön, mi az infláció, az államjegy, a kölcsön, ki a hitelező, mi a mérleg és még sok más hasznos információról.