Homéroszi ​háború 3 csillagozás

Franz Fühmann: Homéroszi háború

1975-ben jelent meg magyarul a kiváló német író, Franz Fühmann A Nibelungok című műve, amelyben a modern író epikus eszközeivel mondta el a nagy eposz tartalmát. Fühmann újabb könyvében Homérosz költészetének világába vezeti el olvasóit. Következetesen ragaszkodva Homérosz eposzainak, az Iliasznak és az Odüsszeiának tartalmához, a cselekmény lendületes bonyolításával, az istenek és emberi hősök mesteri jellemzésével, az egész művet átható drámai feszültséggel egyszerre nyújt maradandó élményt és műveltséget gazdagító olvasmányt.

Róla szól: Homérosz

Gondolat, Budapest, 1980
284 oldal · ISBN: 9632808584 · Fordította: Jávor Ottó · Illusztrálta: Reich Károly

Nyájas_Olvasó
Franz Fühmann: Homéroszi háború

Érdekes kísérlet modern epika formájába önteni a két nagy görög eposzt. Azoknak, akiket visszarettentene Homérosz nyelvezete és a művek terjedelme, nagyon ajánlott. Sajnos azonban én pont azt hiányoltam belőle, ami igazán naggyá teszi ezeket az eposzokat: a költői nyelvet, a kifejezésmód gazdagságát, a verselést. Ez ebből a műből mind hiányzott, ennek ellenére nem ítélem el, értem a célját, és méltányolom is. Viszont mese nincs: Homérosz az Homérosz (vagy nem, ugyebár).