Xerxes (300 2.) 53 csillagozás

A Dareiosz-ház bukása és Nagy Sándor felemelkedése
Frank Miller: Xerxes

Frank Miller ismét visszatér a 300 világához!

Xerxész perzsa király folytatja hódító útját, hogy megbosszulja atyja, Dareiosz vereségét és saját,Thermapülainál elszenvedett kudarcát. A világhódító uralkodó olyan birodalmat akar létrehozni, melyhez foghatót még senki sem látott, ám a nyakas görögök ezúttal sem adják olcsón szabadságukat…

A Xerxész annak a 300-nak a folytatása, amely a kortárs képregény fenegyerekeként ismert író-rajzoló, Frank Miller klasszikus mestermunkája, és amely mind eredeti formájában, mint nagy költségvetésű hollywoodi filmadaptációként kirobbanó nemzetközi sikert aratott.

Szukits, Szeged, 2019
114 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975496 · Fordította: Oszlánszky Zsolt · Illusztrálta: Frank Miller

Aiszkhülosz

ftamas>!

Frank Miller: Xerxes A Dareiosz-ház bukása és Nagy Sándor felemelkedése

Nem lenne rossz írás, csak néha egy kicsit csapkodó. Nincs olyan jól felépítve mint a 300. A rajzok persze borzalmasak. A görögök pl. egy afrikai törzsnek néznek ki.

nyolcadikutas>!

Frank Miller: Xerxes A Dareiosz-ház bukása és Nagy Sándor felemelkedése

Meglovagolva a 300 sikerét Frank Miller megpróbál adni valami mást egy ismerős köntösben.
Nagyot akar markolni, csak elvész az időben és a madártávlatban.
Cirka 170 év és rengeteg esemény, néhány olykor egy-két képben.
Miközben egy Marathoni csata egy Purim ünnep(?) nem beszélve Nagy Sándorról önmagában is megérdemelne egy önálló kötetet.
De mindezek ellenére, jól elvoltam a kötettel.
A kiadvány méltó folytatás, amin lehetne rengeteg fogást keresni, de teljesen felesleges.
Nekem tetszett.

Rendbonto>!

Frank Miller: Xerxes A Dareiosz-ház bukása és Nagy Sándor felemelkedése

Nem túl sok rész szólt Xerxes-ről, így egy kicsit átverésnek érzem a kötet címét. Sebaj, ezen túllendültem. Frank Miller történelem órát tart saját elképzeléssel. Erről szól ez a képregény, ami megmondom őszintén annyira nem tudott lekötni. Nem mellesleg iradatlan kevés volt benne a szöveg, és a rajzolás se mindenhol tetszett. Ez gyengére sikerült.

FélszipókásŐsmoly P>!

Aiszkhülosz, aki az utazásai során megismert furcsa fegyverekkel ront a perzsákra.
Ezt is egy álló éjszakán át fente-élezte.
Ha nem holmi drámákkal bíbelődne… igazán remek sebész válna belőle!

Kapcsolódó szócikkek: Aiszkhülosz
BBetti86 >!

Mint minden háború, ez is a sérelmekkel kezdődött.

BBetti86 >!

A futárunk hírt hozott a spártaiaktól. Bátor szövetségeseink ismét vallási ünnepet ülnek. A termékenység előtt hódolnak, s a rossz nyelvek szerint ez az egyetlen alkalom, hogy összefekhetnek az asszonyaikkal. Nem is csoda hát, ha mindig olyan vérszomjasak.

Kr.e. 490