Ölni ​tudnál érte (Sin City 2.) 49 csillagozás

Frank Miller: Sin City – Ölni tudnál érte

Sin City. Bűnváros, így csúfolják Basin Cityt. És nem alaptalanul… Diwght McCarthy valamikor menő fotós volt, de ma már kénytelen beérni azzal, hogy in flagranti képeket készít válóperes ügyekben. Annak, hogy ilyen mélyre süllyedt, egy nő volt az oka. Egy olyan nő, hogy ölni tudnál érte, ahogy barátja, Marv mondja. És ez a nő, Ava, most visszatér életébe.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Fumax, Budapest, 2006
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632293576 · Fordította: Varga Péter · Illusztrálta: Frank Miller

őrült · Ava Lord

Buzánszky_Vírus_Dávid>!
Frank Miller: Sin City – Ölni tudnál érte

Nem vagyok nagy képregényes, de még kicsi sem, ez viszont nagyon átjön.
A filmeket is szerettem, az egyet rengetegszer láttam. Rám jött, hogy beszerezzem a képregényeket. Nem bántam meg. Azt hittem, nem fog tetszeni, mivel alapjáraton idegenkedem a képregényektől, de kellemeset csalódtam.
Megragad a hangulata. A rideg gondolatok, a monológok.
Kicsit zavart, hogy néha nehéz elolvasni a szöveget mert túl közel van közepéhez, a gerinc belsejéhez, de ez nem von le az értékéből.

Dr_John_Dorian>!
Frank Miller: Sin City – Ölni tudnál érte

Amit most írok, az az összes Sin City-kötetre érvényes. Fantasztikus rajzok, egyedi stílus, brutálisan jól megjelenített történetek. Különleges, ízig-vérig irodalmi értékű alkotás. Idézhető, velős monológok, amik nem erőltetettek, nem bölcselkedőek, hanem száraz és rideg gondolatok. A magyar fordítás is hitelesen átadja az eredeti szöveg stílusát, ezért öt csillagot érdemel. Zseniális.

Sceurpien I>!
Frank Miller: Sin City – Ölni tudnál érte

Egy hajszállal jobb, mint az első kötet, pont azért mert most a történet már nem annyira kiszámítható, mint az előzőben. De ettől még mindig nem egy olyan, amitől hanyatt dobom magamat. Többségében még mindig kiszámítható sémákból építkezik, és mivel állítólag ez a legjobb kötet, ezért nagyjából itt abba is hagyom, mert több ilyenre nem vágyok. Nem vesz el sok időt az életemből, de egy Romana sem venne el, és nem nyújt komolyabb szórakoztatást, csak a réteg más. Közepesnél kicsivel talán jobb sztori, közepes rajzok, közepes szereplők.

Ninja>!
Frank Miller: Sin City – Ölni tudnál érte

Hihetetlenül hangulatos az egész, a karakterek meg tökéletesen megírtak.

TribeBubu>!

Őrült az, aki bevásárlókocsit tol az utcán, és magában motyog. Az az őrült, aki párnázott szobában rondítja össze a nadrágját. Egy őrült minderre nem lett volna képes!
Nem! Van szó arra, ami vagyok, de már senki sem használja. Senki sem akarja látni az egyszerű igazságot. Ha látnák, végeznének a magamfajtákkal, amint felfedjük magunkat.
De nem látják. Becsukják a szemüket, pszichológiáról hablatyolnak, arról, hogy senki sem igazán gonosz.

114. oldal – 5. fejezet (Fumax, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: Ava Lord · gonosz · gonoszság · őrület · őrült · pszichológia

Sin City sorozat · Összehasonlítás