Két ​tűz között (Páratlanok 2.) 57 csillagozás

Frank Márton: Két tűz között

Ha ​nincs senki, aki meg akarja fejteni a titkod, örökre fogoly maradsz.

Vajon megéri-e várni valakire, aki fontos nekünk, ha ezzel nemcsak magunkat sodorjuk súlyos veszélybe, hanem a családunkat is? Gerard kétségek között maradt Párizsban Miatta, Helen miatt, aki megígérte, hogy visszajön. Alighogy megtudja, helyesen döntött-e, váratlanul lecsap az Anakonda, s kiélezett hajsza veszi kezdetét az ellenségekkel teli városban. Curamoto, a Láthatatlanok vezére látszólag segítséget kínál, de közben az emberei szemlátomást mindent megtesznek azért, hogy elfogják Gerard-t. Ráadásul kiderül, hogy Forsan élete is súlyos veszélybe került… És mi van Hansszal, Gianlucával, Bruce-szal meg a többi páratlannal? Élnek még egyáltalán? Vagy ismét Curamoto fogságába kerültek?

A Páratlanok-trilógia második kötetében mindvégig jelen van a múlt: valakit elveszítünk miatta, valaki túllép rajta, valakik arra kényszerülnek, hogy szakítsanak vele, valakiket pedig talán éppen ez… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Ciceró, Budapest, 2023
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320920
440 oldal · ISBN: 9789634320999

Gerard Montes · Gianluca Rosso

Gorkie P>!
Frank Márton: Két tűz között

Ez a rész is nagyon tetszett, folyamatosan pörögtek az események. :)
Gerard és társai még mindig nem élhetik nyugodtan az életüket, ismét izgalmasabbnál izgalmasabb helyzetekbe keverednek.
A meglepő fordulatokból ebben a kötetben sem volt hiány. Volt, amire rájöttem, de akadt olyan is, amivel meglepett.
Márton nagyon jól ír, közvetlen, gyorsan olvasható. Szeretem a stílusát, a meg alkotott világát.
Úgy érzem, egy kicsit jobban össze lettek mosva a szálak. Nem tűnik úgy, mintha elkülönülnének az események.
Kaptunk új szereplőket is. Hans testvéreit kifejezetten kedveltem. Örülnék, ha visszatérnének még. :)
Nagyon várom a folytatást. :)

440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320920
Frank Márton: Két tűz között

Hűha, nem is tudom, hogyan kezdhetnék ebbe bele, olyan régen írtam már értékelést…Na jó, ez így nem igaz, de teljes mértékben így érződik most számomra. Ha lehetek őszinte, kifejezetten boldog vagyok, hogy Márton könyvével térhetek vissza Hozzátok, mivel a legutóbbi befejezett olvasmányom akármennyire is az egyik legmeghatározóbb könyvélményemmé avanzsált, lelkileg olyan szépen taccsra vágott a kezdődő zh-időszak előtt, hogy azt öröm volt nézni.

„Angelina öles léptekkel, hangosan zihálva, karjait energikusan lendítve szelte a folyosót.”

Már hihetetlenül vártam, hogy visszatérhessek a Páratlanok világába, pontosan úgy, mint az idézetben Angelina, szóval kérlek Titeket, pontosan így képzeljetek el engem is! és újra a részese lehessek ennek a történetnek, amit annyira megszerettem tavaly – mondanom sem kell, hogy az írónk ezúttal is hatalmasat alkotott, csalódásnak nyoma sem volt, csak az én időm iszonyúan kevés, és ez meg is látszik az olvasás idején.
Hála az égnek ez sem állíthatott meg, kivéve az élettan-kórélettan zh-t, mert az mindenre képes, és a mai naptól fogva magamnak tudhatom a folytatást, minden egyes várt vagy nem várt fordulatával együtt.

„Néha csökken a fájdalom, olykor egy ideig el is marad, de aztán mindig visszatér, kínzóbban, mint valaha.”

Azonban újfent csak annyit tudok Nektek mondani, kedves olvasóim, hogy FOLYTATÁSÉRT könyörgök, mert ez a befejezés kínzóbb, mint A világ peremén c. köteté volt! :D Ugye, milyen vicces? Mondjuk, én ezt a vonaton, több ember előtt nem gondoltam annak, amikor szívem szerint még a mozgó kocsiból is kiszálltam volna, hogy felkeressem az írót, és vallatni kezdjem a harmadik részről, mert nem fogok tudni aludni, de sebaj. :D

„- A félelem nem gyávaság. A gyávaság az, ha valaki tudja, mit kellene tennie, mégsem teszi meg.”

Minden ott folytatódik, ahol abbamaradt, úgyhogy a lezáratlan szálak és az újonnan kibontakozó bonyodalmak miatt is izgulhattunk olvasás közben. Kellett nekem az anatómia és a többi új tárgyam mellé még olvasni is… Látjátok, én aztán nem tanulok a hibáimból (persze csak ilyen téren, aggodalomra semmi ok :D)… Mivel a fülszöveg és ennek a kötetnek a tartalma spoileres lehet azok számára, akik nem olvasták az első részt, azokat kérem, hogy ezeket figyelembe véve görgessenek tovább – a Két tűz között-re ez természetesen nem vonatkozik, tartom magam az eddigiekben is megszokott spoilermentességhez – készen álltok, leendő nindzsa társaim?! ;)

„Ezen a földön nincs szabadság. Mindenhol keretek közé vagyunk szorítva.”

Miután a szereplőink sikeresen megszöktek kiképzőik elől, mindannyian visszatértek családjaikhoz, és a régen még megszokottnak nevezhető életükhöz. Gerardot eléggé megviseli a tény, hogy nem hagyhatja el még a szobáját se; de az iskolakezdéshez közeledve feléled benne a remény, hogy újra láthatja Helent, aki megdobogtatja a szívét.

„Szégyen fogta el, hiszen már akkor is látta a kirakós darabkáit, de képtelen volt összerakni őket.”

Mindeközben az Anakonda folyamatosan lesben áll, s csak arra vár, hogy a megfelelő pillanatban lecsaphasson a Páratlanokra – a próbálkozásaik közepette Gerard menekülésre kényszerül, és családját hátrahagyva veti bele magát egy újabb kaland kezdetébe.

„- A legfontosabb, amit megtanultam, hogy az ember nem őrizgethet ilyen súlyos titkokat, mert átveszik az irányítást felette. Ismered ezt az érzést? Mikor már nem te őrzöd őket, hanem azok őriznek téged? Fogságba ejtenek, és ha nincs senki – nézett föl Gerard-ra, s a hangja ellágyult –, aki meg akarja fejteni a titkod, örökre fogoly maradsz.”

A főszereplőnk nem tétlenkedik, a túlélés és szeretett farkasának hiánya hajtja előre – a cselekmények egymást követik, és szinte már az első oldalaktól kezdve végigizguljuk a történetet.
Márton továbbra is azon írók egyike, akik úgy le tudják kötni a figyelmemet, hogyha elkezdek olvasni, akkor egy ültő helyemben képes vagyok szünet nélkül eljutni a könyv feléig. Ez jelen esetben sem történt másképp, amikor eljutottam oda, hogy szakítsak időt a tanuláson kívül valami másra, csakis Gerardra és a Páratlanokra tudtam koncentrálni.

„- Meg akarsz tanulni egy nyelvet önként, csak mert érdekel?
– Persze. Mi ezzel a gond?
– Semmi. Csak furcsa egymás mellett hallani az önként és a tanulni szót.”

A támadásoknak köszönhetően újabb szereplők is felbukkannak, akikről eddig csak hallottunk az első részben, ezúttal viszont ők is kiemelt szerepet kapnak, aminek kifejezetten örültem, mert színesítették a történetet, és olyan dolgokra is rávilágítottak, amiket eddig homályba burkolt az írónk.

„- Ha vállalták volna a kínt, ennél is messzebbre juhattak volna. Mert csak a fájdalom vehet rá valakit, hogy felülmúlja önmagát.”

A történet előrehaladtával kezdett bennem erősödni az az érzés, valamilyen okból kifolyólag, amit még nem igazán tudok megfogalmazni, hogy ezzel a kötettel ugrottunk egyet a könyv célközönségének korát illetően. Nem hiszem, hogy ez probléma lenne, sőt! Így már bátran merem ajánlani idősebbeknek is a trilógiát, mivel az író kezd olyan témákat is feszegetni, ami szélesebb korcsoportot érint, vagy érinthet, és ezáltal több olvasó fiatalhoz is el tud jutni a trilógia híre. Nem, nem árulom el, mire gondolok, olvassátok csak el Ti is ezt a részt! ;) „- A kín szembeállítja az embert önmagával.”

Nehéz minden jelentősebb jelenet kiemelése nélkül írni a kötetről, úgyhogy nagyobb vonalakban próbálok most mesélni Nektek arról, hogy az izgalmon és a komolyabb témákon kívül mire számíthattok még a Páratlanoktól! ;)

Az első, és legfontosabb, amit kiemelnék, az a fiúk jellemfejlődése. Tény, még nem az igazi a dolog, mert Gerard ugyanúgy szeret kételkedni és spekulálni, ami néha kifejezetten idegesítő tud lenni, az állandó vélemény-változtatással, azonban valljuk be, igenis jellemző az emberekre, de jelentősen komolyabbnak éreztem őt, és a többieket is bizonyos (élet)helyzetekben, ami számomra csak plusz pont volt velük kapcsolatban.

Ez nagyban hozzátett az események alakulásához is, annak ellenére, hogy akadtak még bőven meglepetések hú, de imádom, amikor elhitetnek velem valamit, aztán úgy pofára ejtenek, hogy azt öröm nézni! :D Vagyis egy jó tanács, ha már a vég felé közeledtek: nehogy azt gondoljátok, hogy olyan könnyen kitaláljátok, mi fog következni! Márton csak elhiteti veletek, hogy kiszámítható lesz a történetvezetés, aztán lesből támad, majd úgy meglep, hogy olvasás közben szépen fenékre pottyantok – természetesen velem együtt, mert ebben én vagyok a legjobb viccen kívül, majd egyszer mesélek erről. :D „- Ez az a puszta? – pillantott rájuk H. – Ahol magatokhoz tértetek?
– Ez – felelte Gerard. Itt kezdődött minden.”

A befejezés tökéletes lezárása volt a történéseknek, éppen annyira hagyta elvarratlanul a szálakat, amennyire kell – és éppen annyira hagyott minket kíváncsian, amennyire csak tehette. :D Most, hogy belegondolok, ebben Bessenyei Gábor és Márton is elképesztően tehetséges… Hm, ez jelent valamit, nem gondoljátok? :D Az első rész után most pont azt kaptam, amit vártam: a kérdéseimre válaszokat, egy adag izgalmat, mellé egy kanál feszültséget, és egy újabb fergeteges olvasmányt, ami kiszakított a szürke hétköznapokból. Ez a trilógia egyszerre vicces, s magával ragadó – tökéletes arra, hogy elmerülj benne, és elfeledkezz pár percre a mindennapi problémáidról.

Egy szó, mint száz, én csakis buzdítani tudlak Titeket arra, hogy ismerkedjetek meg Frank Márton munkásságával, és a Páratlanok történetével, mivel egy olyan fantasztikus kalandra invitál minket az író, amit örökre a szívünkbe zárunk, s nem fogunk egykönnyen elfelejteni.

Frank Márton: Két tűz között

Ez a kedvenc magyar szerzős könyvem.
Sokat gondolkodtam, hogy miben más ez a könyv, mint a többi magyar szerzős könyv.
Előszőr is, olyan mintha egy nagyon jó fordítású külföldi szerzős könyvet olvasnék. Nincsenek benne olyan mondatok, amik már nagyon kínossá váltak az idő folyamán. Ezenkívül nagyon szeretem, ahogy az író fogalmaz. A belső monológokat is jó volt olvasni, és ez meg is lepett, mert általában nem szeretem őket.
Másodszor, eltér attól, hogy a szereplőgárda vagy magyar vagy amerikai. Nagyon szerettem, hogy ennyire sok nép és kultúra találkozik a könyvekben, de mégsem mennek át sztereotípiákba.
És a harmadik és legfontosabb, hogy a regény mer komolyan nagy kaliberű lenni. Sok könyvnél éreztem azt, hogy oké, megint meg kell menteni a világot, de hiába voltak meg a tétek, nem éreztem, hogy ez igazán „számítana". Vagyis a világ sorsa forgott, de mégsem éreztem, hogy ez komoly. Ennél a könyvnél viszont abszolút nem ez a helyzet, minden mondatnak, minden tettnek súlya van.

A szereplőket ugyanúgy szeretem, Gian hasít az élen off, viszont lett egy új kedvenc: Jasper. spoiler
Gerard-ot bírtam, nagyon tetszett, az ahogy minden jelet annak tulajdonít, hogy Helen szereti-e őt vagy sem. És ha már itt tartunk, ez az egyik legrealisztikusabb szerelmi szál, amit olvastam. Az első szerelemnél (fú, de boomeren hangzik), amikor csak arra tudsz gondolni, hogy vajon azzal a nézéssel azt akarta üzenni, vajon azzal a mondattal arra akart utalni… Minden tiszteletem Márton!

spoiler

A borító most is szép, de nekem leginkább a harmadiké tetszik.

Szikomorfa>!
Frank Márton: Két tűz között

Az izgalmas második kötetet is befejeztem.
Még jó, hogy megvan a folytatás.
A kinn a farkas kihívásnak köszönhetően kezdtem bele a trilógiába, és nem bántam meg.
Meglepett és nagyon örültem az új szereplő felbukkanásának. Nem is reméltem, hogy ilyen szinten fog bekerülni a sztoriban.
Tartogatott meglepetéseket a könyv.

Holdi_Boszi>!
Frank Márton: Két tűz között

Bevallom őszintén ezt a könyvet karantén alatt rendeltem meg és egy tanítási napon érkezett meg. De az online órák engem nem zavartak abban, hogy egy nap alatt elolvassam ezt a történetet.
A borítója szintén szép, ugyanúgy mint az első könyvnek. A történet pörgős, izgalmas, olyan amilyet vártam Mártontól.
Az új szereplők nagyon szimpatikusak voltak számomra. És örültem, hogy végre egy lány is fontosabb szerepet élvezhetett a történetben.
Egyes események annyira megleptek, hogy alig bírtam megállni, hogy felkiáltsak meglepetésemben. Egyes dolgokra viszont nagyon is számítani lehetett.
Összegzésében nagyon jó könyv, szép borítóval, szimpatikus szereplőkkel. Mindenképpen ajánlom. Mindenkinek.

Nyuszibusz>!
Frank Márton: Két tűz között

„A legfontosabb, amit megtanultam, hogy az ember nem őrizgethet ilyen súlyos titkokat, mert átveszik az irányítást felette. Ismered ezt az érzést? Mikor már nem te őrzöd őket, hanem azok őriznek téged? Fogságba ejtenek, és ha nincs senki, aki meg akarja fejteni a titkod, örökre fogoly maradsz.”

A Páratlanok második része ott folytatódik, ahol az előző véget ért. Igaz kapunk az elején egy bevezetést, ahol megismerkedhetünk a rossz/gonosz oldallal.
Utána természetesen olvashatjuk Gerard életét onnantól, hogy hazaért. Nem mondanám azokat a részeket unalmasnak, érdekesek voltak, szívesen olvastam. Azt sem mondhatjuk, hogy sokat kellett várni valami kis akcióra, mert hamar beindultak az események. Mintha konkrétan egy akciófilm játszódott le a fejemben. Pörgős volt, csavarokkal teli. Nagyon jó volt. Először nem igazán örültem, hogy Helen vele ment, meg egy csatánál nem hallgatott rá, de végül is Gerard ott neki köszönhette az életét spoiler
Természetesen a farkasoknál töltött idő tetszett a legjobban ♥ Nagyon-nagyon remélem, hogy a befejező kötetben Gerard végleg visszatér Forsanhoz :)
A végén eléggé meglepődtem, hogy nem csak a Salmadorok mentek segíteni spoiler
Mindenesetre várom nagyon a folytatást :)

_adfg_>!
Frank Márton: Két tűz között

Nagyon érdekes volt. Teljesen más volt, mint amire számítottam, de így még sokkal izgalmasabb lett. Az első rész nekem kicsit olyan volt, mintha a Kétévi vakációt olvasnám fantasy és 21. századi verzióban és kicsit untatott, de ezt a részt viszont nagyon élveztem.

Szaszancs>!
Frank Márton: Két tűz között

A könyv előző részét még nagyon régen olvastam el, így volt bennem némi aggodalom, hogy pár dolog homályos lesz a számomra. Ez a félelem viszont szerencsére megszűnt, amikor nekiálltam olvasni a második kötetet, mivel minden olyan hamar visszajött.
Nagyon szeretem Frank Márton stílusát. A történet letehetetlen, volt olyan nap, hogy 200 oldalt elolvastam belőle. A karakterek megérthetők,illetve a fordulatok meglepők. Bárkinek tudom ajánlani a Páratlanok trilógiát.

hajasgergo P>!
Frank Márton: Két tűz között

Továbbra is hasonló a véleményem, mint az első rész után. Egyszerűen éretlen a könyv.
Tele van átgondolatlan, logikátlan fordulatokkal, véletlenekkel, amik csak azért következnek be, hogy a történet tovább folyhasson. Néha pedig olyan egyszerű megoldásokkal él, amitől már én szégyellem magam.
Azért persze olvastatja magát, a történet még mindig érdekli az embert, a karakterek közti kémia elég jó.

Frank_Márton I>!

– Meg akarsz tanulni egy nyelvet önként, csak mert érdekel?
– Persze. Mi ezzel a gond?
– Semmi. Csak furcsa egymás mellett hallani az önként és a tanulni szót.

Frank_Márton I>!

– Ezek a dolgok, amik a társadalomban kívülállóvá tették magát, nálunk éppenséggel előnyt jelentenek. Mi épp az ilyet keressük. A rendkívülit. A páratlant. Azt, aki többre vágyik.

Amarinella>!

– A félelem nem gyávaság. A gyávaság az, ha valaki tudja, mit kellene tennie, mégsem teszi meg.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · gyávaság
Jagika P>!

– Mi a Páratlanok legfőbb tulajdonsága? – kérdezte válasz helyett Curamoto.
– Hogy gyorsan tanulnak – vágta rá Gian.

Kapcsolódó szócikkek: Gianluca Rosso
Frank_Márton I>!

Gerard nem tudta visszafojtani haragját és csalódottságát. Dühében nagyot rúgott Blaise szekrényébe, aminek az lett az eredménye, hogy a következő perceket fél lábon egyensúlyozva, sajgó nagylábujja masszírozásával és dühödt szitkozódással töltötte, a nap hátralévő részében pedig sántítva közlekedett.

Amarinella>!

– A kín szembeállítja az embert önmagával.

Kapcsolódó szócikkek: szenvedés

Amarinella>!

– A legfontosabb, amit megtanultam, hogy az ember nem őrizgethet ilyen súlyos titkokat, mert átveszik az irányítást felette. Ismered ezt az érzést? Mikor már nem te őrzöd őket, hanem azok őriznek téged? Fogságba ejtenek, és ha nincs senki – nézett föl Gerard-ra, s a hangja ellágyult – , aki meg akarja fejteni a titkod, örökre fogoly maradsz.

subkleez>!

– Te ki a fene vagy? – kérdezte Jasper Hansra meredve.
– Valaki, aki nagyon átvert téged.

220. oldal 9. fejezet - Farkasháton (Ciceró, 2018)

– Benne vagytok?
– Benne – felelte Helen.
– Benne – bólintott Hans is. – Benne a pácban…

372. oldal 15. fejezet - Curamoto kérése (Ciceró, 2018)

Páratlanok sorozat · Összehasonlítás