Ismerjük ​meg önmagunkat, ismerjük meg ügyfeleinket 1 csillagozás

Frank M. Scheelen: Ismerjük meg önmagunkat, ismerjük meg ügyfeleinket

A ​Success Insights módszer az értékesítési kompetenciák fejlesztésére.

A vállalati szférában egyre elterjedtebbek a komoly személyiségtipológián alapuló felismerési és fejlesztési módszerek. Alkalmazásuk széleskörű: a kiválasztástól a teljesítményértékelésen át a karrierfejlesztésig és kompenzációig nagyon sok mindenre kiterjed. A Success Insights módszere átfogó kutatáson alapszik és kitűnően használható.

A felmérés, az abból levont következtetések (személyiségjellemzők) és a fejlesztési módok Jung tipológiáján alapulnak, tehát nem a tréningipar legújabb divathóbortjáról van szó. A könyv egyik erőssége, hogy röviden és világosan elmagyarázza a módszer elméleti alapjait, utána viszont annál konkrétabb: jól felismerhető viselkedésmintákat ír le és erre építi a fejlesztést, a kerülendő és a javasolt magatartásokat.

Az értékesítés nemcsak kulcsfontosságú tevékenység, hanem jól tanulható is, és egyre többen szeretnék megtanulni, ill. továbbfejlődni benne. Ebben… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2007
292 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637525650 · Fordította: Bozai Ágota

Sonnenschein>!
Frank M. Scheelen: Ismerjük meg önmagunkat, ismerjük meg ügyfeleinket

Piros, sárga, zöld vagy kék vagy?
És az ügyfeled melyik színnek felel meg?
A könyvből pedig elvileg megtudható, hoyg az adott színkombináció esetén mi a célravezető tárgyalástechnika.
Háááát, érdekes megközelítés, gyakorlati átültethetőségére nincs infóm, vagy csak lusta voltam elmélyedni ügyfelenként a színekben és a könyvben.