A ​frontsebész (Orvosregények) 47 csillagozás

Frank G. Slaughter: A frontsebész Frank G. Slaughter: A frontsebész Frank G. Slaughter: A frontsebész Frank G. Slaughter: A frontsebész

A második világháború első napjaiban egy légitámadás során irtózatos robaj hasítja ketté az éjszakát. Egy villát bombatalálat ért. A becsapódást követő baljós csendben, a ház belsejében, két emberi lény, egy férfi és egy fiatal lány egymásba kapaszkodva, rettegve várja a véget. Ilyen körülmények között találkozik Rick Winter százados, a cinikus, kiábrándult nőcsábász és katonaorvos azzal a lánnyal, aki felrázza érzelmi fásultságából, és örökre megváltoztatja életszemléletét. Rick képtelen elfeledni azt a különös, rettegéssel és gyönyörrel teli éjszakát, és felteszi magában, hogy megtalálja az elsötétítés lányát, ahogyan ő nevezi a titokzatos nőt, aki azonban minduntalan kisiklik a kezei közül, valahányszor úgy érzi, már-már sikerül rábukkannia. A kutatás azonban értelmet ad az életének, és Rick tudja, hogy sohasem fogja feladni, még ha az életével kell is fizetnie érte

Könyvmolyképző, Budapest, 2006
276 oldal · ISBN: 9639492841 · Fordította: Veres Júlia
K.u.K., Budapest, 2000
292 oldal · ISBN: 963917341X · Fordította: Veres Júlia
Totem, Budapest, 1993
280 oldal · ISBN: 9637888136 · Fordította: Veres Júlia

verity777
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Sokszor löktem odébb az antikváriumban, aztán egyszer beleolvastam, megvettem és otthon szó szerint nem tudtam letenni. Külön ajándék benne a Elizabeth Barrat-Browning-idézet, korábban nem is hallottam róla, utána kezdtem el olvasni a verseit.

Isabelle
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Nagyon szép történet. Igazi klasszikus romantika a háború borzalmaiban. Üde színfolt volt a sok újszerű szerelmi történetek dömpingjében egy régi könyvet olvasni.
Ezentúl gyakrabban gyakrabban megteszem… A mai „blúzrepesztős” stíushoz képest mindenképp visszagogott, de végtelen elegáns és ízléses…
Nagyon szerettem ezt a könyvet…

Szumire
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Ahhoz képest mennyien mondták mennyire jó nekem nem hozta a kívánt hatást,kicsit unalmasnak tartottam jó az orvosos részek érdekesek voltak de a történet nekem személy szerint kiszámítható volt.Egynek elment.

kai
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Alapvetően tetszett, érdekes, izgalmas, fordulatos történet volt. A fő rejtélyt spoiler kicsit hiteltelennek éreztem. Ettől függetlenül végül is jó volt, romantikus regények kedvelőinek ajánlom elolvasásra.

Zúzmara
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Egy kolléganő nyomta a kezembe, hogy olvassam el, mert ez a kedvenc könyve.
(Nekem nem lett a kedvencem.)

regulat
Frank G. Slaughter: A frontsebész

Női szívek megdobogtatója. Romantikus. Izgalmas. Orvosos… Szegény Rick Winterről az jutott folyton az eszembe, hogy „…erős, ügyes, a feje sem üres. Kész főnyeremény!” [Bocs az nem Winter doki, hanem a Magilla gorilla.]
Nem tudom, engem csak a rejtély zavart a könyvben, hogy ez a már-már szuperember csak pont arra nem emlékszik, hogy ki a bánattal feküdt le a bombatámadás alatt. Mert az addig ok, hogy sötét volt… de akkor is. Nem volt részeg, nem lett fejsebe, nem kapott légnyomást.

Nekem ez valahogy… mínusz egy csillagot ért.

Zrínyi Katonai, Budapest, 1983
406 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633268141 · Fordította: Veres Júlia
Galambdúc
Frank G. Slaughter: A frontsebész

A regény a maga idejében nagy népszerűségnek örvendett, amit meg is értek. Ha kordokumentumként olvasom, akkor oké, de nem az én stílusom, olyan kicsit össze-vissza.
A romantikus szál nagyon sematikus, túl egyértelmű, olyan igazán maszkulin (a macsó katona hódítgat, míg rájön, kit is szeret valóban). A sebészi leírások érdekesek voltak, nem véletlen, az író is orvos, és a háborút fejtegető részek se voltak rosszak. De alapjában nem fogom a kedvenc könyveim közé sorolni.
Mondjuk, az író neve (főleg, ha ez az igazi) kicsit gáz, háborús-öldöklős téma, oszt ő meg a Mészáros névre hallgat.

Galambdúc

Miközben csodálattal figyelte, Ricknek eszébe jutott, hogy Wellington is megállt tréfálkozni Waterloo-nál. A háború is elviselhető, gondolta, ha az ember megőrzi a humorérzékét.