Próféta 9 csillagozás

Frank E. Peretti: Próféta Frank E. Peretti: Próféta

John Barrett, a város legnézettebb híradója, a „NewsSix at Five” műsorvezetője úgy érzi, kényelmes, sikerekkel teli világa kezd alapjaiban megrendülni. Rajtakapta főnökét, hogy előítéletei szerint ferdít el egy sztorit, majd a nyomokat hazugsággal próbálta takargatni. Ráadásul úgy tűnik, mindez valami sokkal nagyobb dolgot rejteget. Apja „véletlen” halála sem tűnik már olyan véletlennek. Carl, Barett elidegenedett fia visszatér hogy dacoljon apjával, és hogy megtalálja az embert a tévéarc mögött. Az állítólag szakértő és objekív hírbeolvasó stúdió most megoszlik, az emberek egy része az igazságért, mások az igazság ellen harcolnak.
És mik azok a rejtélyes hangok, amelyeket John Barrett hall…?

Eredeti cím: Prophet

Eredeti megjelenés éve: 1992

Amana7, Budapest, 1996
544 oldal · ISBN: 9638418109 · Fordította: Rácz Roland

Lyria8>!
Frank E. Peretti: Próféta

Először azt hittem, hogy félbe hagyom. az eleje nagyon nem tetszett, aztán beindultak az események. Izgalmas volt végig kísérni a főszereplőket a küzdelmes úton, de a vége megint csak elnagyolt, befejezetlen, legalábbis számomra. Az „Eskü” jobban tetszett Perettitől. Nekem kicsit sok a vallási szál. Másra számítottam. :(

Szenczi>!
Frank E. Peretti: Próféta

A legtöbb ember tudja hogy a politika, es a média, mocskos legtöbb esetben anyagi érdekekhez fűződő dolog, de hogy ennyire…., felháborító.
A regény kitalált, de nagyonis aktuális betekintést ad a jelen valóságába. Teljesen más szemmel tekintek a médiára a könyv olvasása után, akár egy politikai műsor, híradó, rádió stb.
Egyszer mindenképen érdemes elolvasni.
Kicsit lassú, kicsit sok a rizsa, a végjáték is lehetne kicsit nagyobb durranás, de hasznos, szemetfelnyitó olvasmány.

nyolcadikutas P>!
Frank E. Peretti: Próféta

Az írót úgy fedeztem fel, hogy olvastam, irodalmi díjazott.
Kicsit félve kezdtem neki, nem tudva, mi lesz ebből…; de hihetetlenül pozitívan csalódtam.
Túl azon, hogy megismerjük – már sokadszor – a politika mocskosságát, belelátunk a televíziózás olykor lélekölő, elhallgató gusztustalanságaiba, ez a könyv döbbenetes módon a mindennapok igazságáról szól. Becsületről, útkeresésről és mindenek előtt a Hitről. Így nagy betűvel!
A könyv lezárása példát adhat arra, van esély, hogy az emberek nyissanak egymás iránt, higgyenek egymásban, a jóban és hogy még ma is van esély arra, hogy a jó ne csak a mesékben győzedelmeskedhessen!
Szükségszerű könyv és szem nyitogató. Annak, aki nem csak néz, de lát is, nem csak olvas, hanem ért is. Majd hogy nem, kötelező!

Fermina>!

A gyülekezetben beszéltünk, énekeltünk, olvastunk, bizonyságot tettünk róla, érzelmi csúcsokat éltünk át, hallelujákat kiáltoztunk… De vajon mit tettünk volna akkor, ha Isten belépett volna a szobába, és szemtől-szembe találkoztunk volna vele? Az egy dolog hogy az ember érzi a napfényt, az meg egy másik, hogy belezuhan a napba.