Áttörés ​a sötétségen 28 csillagozás

Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

"Bármelyik városban elkezdődhetett volna. Bacon's Cornerben nem volt semmi különleges: az államokat átszelő autópályától távol eső kis mezővárosok egyikének számított, nem többnek, mint egy kis karika az Amerikai Autóklub autóatlaszán. Az autópálya leágazásánál táblák jelezték, hogy benzin van, szállás nincs, esetleg valami ennivalót meg néhány apróságot lehet kapni – ha az üzlet éppen nyitva tart.

De Bacon's Cornerben kezdődött."

Öngyilkosság, vagy gyilkossági kísérlet? Vajon hová tűntek a bizonyítékok? A személyiségi jogok védelmezése, avagy álnok cselszövés egy keresztény iskola ellen?

Sally Beth Roe, a fiatal, magányos lány, a kiégett „hippimaradvány” meglepő és bizarr események forgatagában találja magát. Életét mentve menekül, miközben gondolataiban felelevenedik sötét múltja. Az izgalmas események sora, Sally Roe futása önmaga és üldözői elől sokunkat rádöbbenthet útkeresésünk buktatóira, korábbi életcéljaink hiábavalóságára.

Amana7, Budapest, 2021
Amana7, 2004
Amana7, Budapest, 1995
480 oldal · ISBN: 0891075275 · Fordította: Lukács Tibor

eeszter>!
Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

Nagyon izgalmas, jól megírt történet. Nem alkotnak kimondottan sorozatot a szerző könyvei, de felbukkannak olyan szereplők, akikkel találkozhattunk a korábbi regényben, illetve vannak visszautalások történésekre. Az első oldalaknál megijedtem, hirtelen olyan sok információ zúdult rám, hogy azt hittem ezekre mind emlékeznem kéne a korábbi regényből, de szerencsére ahogy haladtam előre, kitisztult a kép, és mindenre meglett a magyarázat. Ami bosszantó, hogy az író teljesen összemossa a sátánizmust az ezotériával. :-o De mindezen túlléptem azzal, hogy regényről van szó, és nem tudományos értekezésről.

page>!
Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

.ez jó könyve volt – de azért annyira nem nagy szám. :P Tényleg „keresztény fantasy” – bár az írónak nem ártott volna olvasgatnia egy keveset 'világi' kollégáitól. Mivel olyan kis árvácska ebben a műfajban, eltekintek az irodalmi elemzéstől ehelyütt (azaz nem húzom le :)). Megvan, könyvespolcon a helye, inkább mint egy Da Vinci ködnek! :PPP

De azért nagy kár, hogy annyira (annyira-de-annyira) szemellenzősen ortodox módon értelmezték, értelmezik a vallásos körökben – elkülönítve a „gonosz” stílusbeli írásoktól. Ez nemcsak a könyv tragédiája. :(

padamak>!
Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

Elolvastam, amikor divatba jött ez a műfaj, de csak annyi maradt meg, hogy féltem – vajon a mi kis magyar falunkba is…?

Florentino>!
Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

119. 137 zsoltár Könny patakzik szememből azok miatt, akik nem tartják meg törvényedet.
Igaz vagy, URam, és helyesek döntéseid.

gilloth>!
Frank E. Peretti: Áttörés a sötétségen

Keresztény fantasy… vagy vmi afféle. Bár én hiszek a démonokban és az angyalokban is. Kalandos, alig tudod letenni. És a bár ez spoiler, de a JÓ győz :))

Kasztór_Polüdeukész>!

Az angyalok érzelmeik kifejezéseként magasra emelték és szélesen kiterjesztették szárnyaikat,
amelyek úgy ragyogtak, mint a házat betöltő szikrázó öröm.

Erdei_Virág>!

Guilo gyakran megjegyezte: úgy tűnik, hogy a legsötétebb, legrémületesebb gonosz szellemek a legszebb helyekre szeretik befészkelni magukat.