Otthonunk, ​Magyarország 8 csillagozás

Francz Magdolna – Rabi Éva – Ősz Gábor: Otthonunk, Magyarország

Mindenki tudja, hogy miért győztük le a törököket 1552-ben, de talán annál kevesebben, hogy milyen hibák folytán esett el a város 40 évvel később, és mi volt a várkapitányok utóélete. Működtek-e vulkánok, éltek-e dinoszauruszok ezen a helyen? Mire használta a filmművész fantáziájában a Kodály módszer kézjegyeit? Készítettek-e fényképeket a hírhedt betyárokról?
Ez a Mi MICSODA könyv térben és időben utaztatja az olvasót 7 régióban, hogy jobban megismerjük otthonunkat, ahol élünk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2013
Tessloff és Babilon, Budapest, 2009
50 oldal · ISBN: 9789639657700 · Illusztrálta: Temesi Péter, Romvári János

Niki_>!
Francz Magdolna – Rabi Éva – Ősz Gábor: Otthonunk, Magyarország

Mely korosztálynak szól leginkább az Otthonunk, Magyarország?: véleményem szerint találhatunk benne olyan információt, amivel egy óvodást is le tudunk kötni, de leginkább tán a kisiskolásoknak szól.

Mi az, ami tetszett nekem benne?: az egész könyvecske. Tényleg minden megtalálható benne, amiről ennek a korosztálynak tudnia kell, elhangzanak az iskolai tanórákon, meg úgy általánosságban, jó ha tud róla.
Minden tájegységet, az ottani tudnivalókat, hagyományokat, történelmet bemutatja. Röviden, tömören, informatívan, úgy, ahogy a kisiskolásoknak ezt kell. Nem sok, nem kevés, így könnyen meg tudják jegyezni az okosságokat. És persze ott vannak segítségnek az illusztrációk, a képek, melyek még jobban feldobták a könyvet. Én tényleg csak ajánlani tudom a szülők figyelmébe, kihagyhatatlan kötetnek tartom!

Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2016/03/francz-magdolna-osz-…

Uzsonna>!
Francz Magdolna – Rabi Éva – Ősz Gábor: Otthonunk, Magyarország

Ebben / Ezzel a könyvben / könyvvel is utazhatunk egyet Magyarországon, bejárva 7 régióját és rácsodálkozva sok-sok érdekességre. Ezt a könyvet már felsősöknek ajánlom.

TRéka>!
Francz Magdolna – Rabi Éva – Ősz Gábor: Otthonunk, Magyarország

Óvodások és alsósok ismerkedhetnek a könyv segítségével a hazai tájakkal, szokásokkal, mondákkal.