Rejtekutak 17 csillagozás

Françoise Sagan: Rejtekutak

Francoise Sagan az egyik legnépszerűbb, legtöbbet olvasott francia írónő. Regénye a németek ostromolta Franciaországban, 1940-ben játszódik. A párizsi felső tízezerhez tartozó társaság kocsijával elakad a német fegyverek golyózáporában. Nincs más választásuk: kénytelenek meghúzni magukat egy kis vidéki tanyán.
Groteszk kalandjaikat Sagan féktelen iróniával és sziporkázó ötletekkel ábrázolja. Sznobok, divathölgyek, önhitt nagypolgárok életidegensége egyfelől, primitív tuskók, földhözragadt némberek másfelől – Sagan vitriolos stílusa senkit nem kímél. Fricskái persze mindenekelőtt azokat célozzák, akiket mélyebben ismer: a gazdag nagypolgárokat. S mialatt a magasrangú minisztériumi tisztviselő közelebbről megismerkedik a cséplőgéppel, felesége ugyanezt teszi – egy jóvágású parasztfiúval.
Egyszóval szokások, erkölcsök, viselkedésmódok panoptikumába lépünk – és mindeközben nagyon jól szórakozunk.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Magvető, Budapest, 1996
208 oldal · ISBN: 9631420310

hársvirág>!
Françoise Sagan: Rejtekutak

Ez egy igazi csemege: 3in1: tragédia, társadalomkritika és komédia egyben!
Sokszor hangosan nevettem rajta. És az a finom fricska az úri társaságról, miszerint az „úr a pokolban is úr”, (ami ebben a könyvben „az úr a tanyán is úr” lehetne), fantasztikus volt.
Előző, általam olvasott könyve (Jó reggelt,búbánat) alapján egy komoly, realista írónak gondoltam. Igazán meglepődtem e műve ironikus humorán.
És a vége: a háború sötét árnya,amely végig ott lebegett a regény felett és amely nem oszlik el…zseniális!
Olvassátok, olvassátok! (Nem fogjátok megbánni!)

Véda P>!
Françoise Sagan: Rejtekutak

Nem tudom mikor szórakoztam ilyen rövid regényen ilyen jót! Mint valami nagyon jól megírt, szürreális Borat! A fél csillagot merő gonoszságból vonom le, mert annyira olvastam volna még!!:)

olvasóbarát>!
Françoise Sagan: Rejtekutak

Szeretem a könyveit, ez a kötet meglepetés volt, mert a fülszöveg alapján nem gondoltam volna, hogy ilyen vidám jelenetek is lesznek benne. Pazar kis könyv. A háború feldolgozása nem csak naturális részletességgel valósulhat meg, másféle lehetőségek is vannak az a kötet egyik jó példa erre.

Viktória_László>!
Françoise Sagan: Rejtekutak

Nem vártam tőle semmit. Egyszerűen csak ez akadt a kezembe. Még azt sem gondoltam volna, hogy tetszeni fog a négy párizsi menekült tanyasi kalandja a II. világháború alatt. Pedig tetszett. Gyilkos könyv. Az események egyik pillanatról a másikra vesznek megdöbbentő fordulatokat. A leírások pedig már-már gonoszul őszinték. És még vicces is.

Véda P>!

…hogyan bitoroljon el akármit is az olyantól, aki nem is tudja, hogy birtokol. Hogyan lopjon az olyantól, aki mindent magától odaad?