A ​világ házainak könyve 2 csillagozás

François Place – Théodore Kalopissis: A világ házainak könyve

Az emberek az otthonaikat a rendelkezésükre álló alapanyagokból, technikai tudásuk és környezetük figyelembevételével különféleképpen építik. Látogassanak el az ősember kezdetleges menedékeinek, a japán papírházaknak és a felhőkarcolóknak különleges világába. Az ókori városoktól a XX. századi megapoliszokig egy szenvedélyes építész társaságában fedezhetik fel a különféle korok városait.

Versek és színes térképek segítenek a tanulásban és az álmodásban.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ifjú felfedezők

Elektra, Szeged, 2000
76 oldal · ISBN: 9639205613 · Fordította: Zimre Krisztina

Nienna001
François Place – Théodore Kalopissis: A világ házainak könyve

Kényelmesen kézbe illő kis könyvecske, amiből egyszerűen bemutatva kiderül, mennyire sokféle lakóhelyet választott magának az ember az idők során. A különböző éghajlai viszonyok, nyersanyagok behatárolták a lehetőségeket. Ami kicsit szomorúbb, az hogy nem emlékszem a részletekre, pedig nem régen olvastam. Van saját példány így a későbbiekben is tudommajd nézegetni.

Jeffi SP
François Place – Théodore Kalopissis: A világ házainak könyve

Mint minden „Ifjú felfedezők” sorozatban megjelent könyv, ez is nagyon tetszett. Eleve szeretem, na jó túlzás, hogy szeretem, de érdekel egy picit az építészet. És benne volt a kedvenc házam is, a Vízesés ház :)
Szerintem elég átfogó könyvecske, ha csak mint én, érdeklődő az ember, és nem akar mélységekig menni a témában. Voltak érdekes házak is benne, a fa tetején, vagy hidakra épített házak, mondjuk ez nem volt újdonság a Parfümben is a hídon voltak a házak! Tehát érdemese ezt is lapozgatni :)