Csak ​egy szippantást! 13 csillagozás

Franco Prattico: Csak egy szippantást!

Mauro és barátai csóró állami, Sandra és barátai menő magániskolások, ám a kisvárosi nyár gyötrő unalmában egymásra találnak. A lány ellopja főmérnök apjától a lebontásra itélt rossz hírű Királyvilla kulcsát, és ezzel némi izgalmat is lop az életükbe. A villában és parkban csövesekkel, kábszeresekkel akadnak össze délutáni bóklászásaik során. Első éjszakai kiruccanásuk kábszerkóstolójuk rossz véget ér, áldozatul esnek a razziának. Csak Mauronak és Sandrának sikerül meglépnie és a testi szerelem örömeiből is kóstolót vennie….

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Piknik könyvek Móra

Móra, Budapest, 1990
170 oldal · ISBN: 9631166570 · Fordította: Székely Éva · Illusztrálta: Maurer Dóra

ChEebor>!
Franco Prattico: Csak egy szippantást!

A nyári kalandokat kiváló módon adta át a könyv, a hangulata az, ami tényleg működik. A történet érdekfeszítő, de voltaképp nem olyan különleges. A szereplői érdekesek, bár ügyetlenek, és ez a fényképészre különösen igaz.

marcipan007>!
Franco Prattico: Csak egy szippantást!

Az unalmas nyarat jól visszaadta a szerző, az álmos olasz kisváros unatkozói fiataljai keresik a bajt és jól bele is keverednek.
Talán korábban kellett volna olvasnom, de szerintem vannak ennél jobb könyvek is a Piknik sorozatban. Azért azt irigyeltem, hogy unalmukban csak úgy elugranak a tengerpartra.