A ​titokzatos provokátor 12 csillagozás

Franco Marco: A titokzatos provokátor

Élete ​során minden nő keveredik olyan helyzetbe, amelyet még a legjobb barátnőjével is csak kellő mennyiségű alkohol bevitele után mer megosztani. Mindenki őriz olyan magánéleti titkokat, amelyekről ha az édesanyja tudna, nyilván szívrohamot kapna. E kötetben nők igaz történeteit olvashatjuk, s a történetekről Franco Marco formál kendőzetlen véleményt – pasiszemmel. A legextrémebb helyzetekben is megpróbálja megértetni, hogy mit miért tesznek a férfiak. Írása csípős és humoros, véleménye pedig sokszor kegyetlenül őszinte. Kétségtelenül provokál, hiszen célja, hogy az általa oly mélyen tisztelt női nem ne csináljon hülyét magából.

„Ha a párod lehajtott fejjel, fájdalmas hangon közli, hogy az utóbbi időben valami megváltozott, érzelmileg eltávolodott, testileg sem feszíti a vágy, de persze nincs a dolog mögött senki, ráadásul az a legrohadtabb az egészben, hogy nem tudja, miért van ez így, akkor egy dologban légy biztos. Pontosan tudja. A többi már csak hab.”

„A nő… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2011

lena91>!
Franco Marco: A titokzatos provokátor

Nagyon kíváncsi voltam a könyvre, miután néha-néha beleolvastam a life.hu-n Marco válaszaiba.
Nem igazán azt kaptam, amire vártam.
Én egy csomó választ nem bírtam értelmezni, mintha teljesen másról írt volna, mint amit kérdeztek tőle. Persze már a legelején tisztázta, hogy ő nem tanácsot fog adni, csak megírni őszintén a véleményét, de nekem sok helyen totál homály volt, hogy ő most akkor mit is akar üzenni a szavaival, mondataival.
Persze voltak teljesen nyilvánvaló részek is, némelyeket jókat nevettem, mert ha csak az illető visszaolvasta volna a saját levelét, már tudná a megoldást, hisz süt róla a válasz. Marco ezt jól ki is parodizálja.
Azt nem mondom, hogy bármit is tanultam belőle. Egyszerűen csak jó volt mások leveleit, bajait olvasni és tudni, hogy sok ezer ember éli át ugyanazokat a problémákat amiket pl én.

feketeribizli >!
Franco Marco: A titokzatos provokátor

Néha hangosan kacaráztam, néha sírtam a butaságon, néha pedig darabokra téptem volna Marcot, amiért ilyennek állítja be a nőket. De rájöttem, hogy bennem volt a hiba. Lehet viccesen hangzik, de sokat javított a dolgokhoz való hozzáállásomon. Főleg a férfiakba vetett hitemen. Elengedtem, amit értelmetlen szorongatni. Köszönöm.

Tíria_Devil I>!
Franco Marco: A titokzatos provokátor

off Talán ezért is marad „egyszer ezt is a kezembe, kosaramba tettem/vettem”. Azt hittem, valami olyasmit kapok, mint a leveskocka, amit bár lenéznek, mindenhez fel lehet használni. Ehelyett uborkasalátát kaptam, javában savanyú „uborkaszelettel/női pillanatképpel”. Az egyetlen okom a végogolvasásra Marco irodalmi stílusa és szemlélete volt.

Molu P>!
Franco Marco: A titokzatos provokátor

Egyedülálló könyv. Női-férfi kapcsolatokról szól írásokban, levelekben tükröződve. Intellektuálisan, pimaszul, viccesen, a lényegre tapintva, őszintén, durván, de mindig segítség szándékával. Gondolatok. Férfi szemmel. Tanulságos. Aki esetleg nem aktív a szexualitásban, láthatja, hogy másik viszont nagyon is. De mivel mindenki másért csinálja, egyesek örömet találnak benne, mások fájdalmat. Több tucat kérdést olvashatunk olyan emberektől, akik a szexualitásban hol kezdők, hol haladók, de bizonytalanok, kétkedők és tudni akarják bennük van-e a hiba vagy a párjukban. Szendétől az erkölcstelenig – bárki kérdez, mindenki válaszra lel. Legalább is papíron. Az, hogy az élet mire tanít, már más kérdés.

Nincs veszélyesebb egy haragra gerjedt nőnél.

Lunantishee>!

Mindegy
Tök mindegy, hogy a Földközi-tenger partjánál bámulod a lemenő napot, vagy a Rákos-patak medrénél nézed a kék eget. Lényeg, hogy közben üljön melletted valaki. Ennyi.

Kapcsolódó szócikkek: Földközi-tenger · Rákos-patak

A férfi agya nagy, ha a lába között hordja, akkor kisebb. Bár a méret nem számít. Az agyé nem.

Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja a titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle. Márai igazsága ez.

Tánc a sötétben

A nő furcsa, érthetetlen, s egyben szívmelengető szokása, hogy képes porig alázkodni a szeretett férfi kedvéért. A nem szeretettért is. Ha úgy dönt, hogy fontos a pasi, simán lemegy kutyába. Pórázzal vagy anélkül, de lemegy. Ez biztos.

A magány különös kegyetlenséggel tud az emberre telepedni, ha akar. Lehet ellene a munkába menekülni, teniszezni, lovagolni, szeretőt tartani, de attól még tarol a bizonytalanság.

Attól, hogy térfelet cserélsz, még nem tanulsz meg teniszezni!

Rendes szerelem
… mit érez a másik lény, hogy szívből akar-e titeket vagy igazán. Hogy mondja csak, vagy valóban vágyik a jóra. Ha átver, alul marad. Ha becsap, szenvedni fog. Ha nem ott, máshol, ha nem akkor, máskor. Mert a gyávák, az érzelmet hazudók nem dicsőülnek. Sem szerelemben, sem másban. Soha és semmikor.
Ámen.

Franco Marco: A titokzatos provokátor 52. oldal

kadritimi81>!

A házatok egy alvó éjszakán, mi lenne, hogyha rátok gyújtanám? Hogy pusztulj ott és vesszenek veled, kiket szerettél! Együtt vesszetek!

Franco Marco: A titokzatos provokátor 57. oldal

Végső vallomás
Ha a párod lehajtott fejjel, fájdalmasan a szemedbe nézve közli, hogy az utóbbi időben valami megváltozott, érzelmileg eltávolodott, valahogy furcsa most minden, testileg sem feszít a vágy, persze nincs a dolog mögött senki, csupán nem megy úgy, ahogy szokott, ráadásul az a legrohadtabb az egészben, hogy nem tudja, miért vagy ez így, akkor egy dologban légy biztos. Pontosan tudja. A többi már csak hab.

Franco Marco: A titokzatos provokátor 22. oldal