Az ​élet mikéntje 7 csillagozás

Francis Crick: Az élet mikéntje

„A földi élet keletkezésére kétféle teória létezik, és ezek szöges ellentétben állnak egymással. Az első – az ortodox elmélet – szerint az általunk ismert élet itt kezdődött, magától. A második – az irányított pánspermia – azt állítja, hogy létünk gyökerei visszanyúlnak a világmindenség egy másik pontjára, csaknem biztosan egy másik bolygóra, amelyen az élet igen magas fejlettséget ért el, mielőtt itt a Földön bármi is elkezdődött volna. Nálunk az élet azokkal a baktériumokkal indult, amelyeket ez a civilizáció küldött ide űrhajóval.” Ez utóbbi, sci-fibe illő lehetőség szigorúan fikciómentes végiggondolására hívja meg olvasóit a Nobel-díjas angol biokémikus, Francis Crick.

Gondolat, Budapest, 1989
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632822307 · Fordította: Büki Kálmán
Gondolat, Budapest, 1987
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 963281794X · Fordította: Büki Kálmán

NewL P
Francis Crick: Az élet mikéntje

Kicsit elszaladt az idő a könyv fölött, de összességében nagyon izgalmasnak találtam.

mongúz
Francis Crick: Az élet mikéntje

Ötletes, szellemes, izgalmas. Cak azért nem öt csillag, mert egy hatalmas marhaság. Sajnos Francis a végére kissé megőrölt. De azért szeretem.

Péter_Szombati
Francis Crick: Az élet mikéntje

Számomra Crick ezzel a könyvével azt mondja, hogy egy darabig tartható volt a véletlen, mint magyarázat az élet keletkezésére, de ahogy 1953-ban megpillantotta a DNS-t, akkor csinált egy tableflip..jpg-t és azt mondta, hogy na ne, ez így nem.

Az elmélet, amit prezentál ugyan nem magyarázza meg az alapproblémát, de irányvonalában szerintem helyes. Véletlen nem lehetett.