A ​harcos – Káleb (A bátorság fiai 2.) 17 csillagozás

Francine Rivers: A harcos – Káleb

Azok mögött a férfiak mögött, akik alakították a történelmet, ott állnak azok a hősök, akik örökre megváltoztatták azt. Népszerű sorozatának második kötetében az amerikai bestseller szerző az ószövetségi Káléb életét tárja elénk. Azét a férfiét, akinek lelkesedése és Istenbe vetett hite segített Izrael népének birtokba venni az ígéret földjét. Személyében egy szenvedélyes, alázatos, elkötelezett és hűséges embert ismerhetünk meg, Józsué legfőbb támaszát, aki a végsőkig ellenállt a kísértésnek.

Eredeti cím: The Warrior: Caleb

Eredeti megjelenés éve: 2005

Harmat, Budapest, 2011
222 oldal · ISBN: 9789632880747 · Fordította: Csiszár István

Rebbencs>!
Francine Rivers: A harcos – Káleb

Tetszett ez a rész is, bár lassabban haladtam vele, és nem is mindig akartam olvasni. Káléb életéről nem olyan sokat tudtam, érdekes volt elolvasni ezt a könyvet, hasznosnak és izgalmasnak találtam. A karaktere nagyon nyers, de ettől lett olyan élő és igazi, örültem, ahogyan az írónő feldolgozta az ő életét is. Néha vontatott volt, de attól még jó feldolgozás, hamarosan jöhet a következő rész.

B_Panka>!
Francine Rivers: A harcos – Káleb

Inspiráló történetet alkotott az írónő Káleb személye köré. Nem tudom, teológiailag mennyi lehet hiteles belőle és mennyi nem, de azt már beláttam, hogy ezeket a könyveket nem ilyen kritikus szemmel kell olvasni. :-) Megszerettette velem Kálebet, a pusztai vándorlás és Kánaán elfoglalásának történetét. Felkelti az érdeklődést az eredeti történet iránt, hogy újra elolvassuk és mélyebben átgondoljuk, és ez fontos.

Francine Rivers: A harcos – Káleb

A Hargitán kezdtem az őszi szünetben, otthon fejeztem be szombat este – de már iszonyatos fejfájás közepette.
Tetszett nekem ez az átfogó kép: egyrészt a Bibliából széles spektrumból (1Móz-1Krón), másrészt az írónő fantáziája is jól kiszélesedett – s így nagyszerű átfogó képet bemutató történet kerekedett. Ajánlom olvasásra!

padamak>!

Segíts, hogy engedelmes lehessek minden parancsoddal szemben, akár értem azt, akár nem!

91. oldal – Harmadik rész (Harmat Kiadó, Budapest, 2011)

Zsucsima>!

Az az ember, aki nem tud parancsolni haragjának, olyan, mintha saját házát gyújtaná magára.

Első rész

Cicu>!

Bár sokszor elcsüggedt, olyan nehéznek találta a sokféle törvény megtartását, mégis úgy érezte, hogy ezek a rendelkezések szilárd kerítés módjára minden oldalról körbeveszik, így biztonságban élhet Isten vigyázó tekintetétől kísérve.
Ismerd meg a szívemet, Uram! Lásd, mennyire vágyom arra, hogy tetszésedre éljek!

Cicu>!

Káléb meglepődve ismételte a tervet.
– Teljes némaságban kell maradnunk?
– Igen.
– Csatakiáltást sem adhatunk?
– Senki sem szólalhat meg.
– Tehát csak körbejárjuk a várost. Semmi több?
– Hat napon át. A frigyláda előttünk halad majd, mögötte pedig hét pap megy sófárral a kezében. A hetedik napon megfújják a kürtöket, akkor azután hangos csatakiáltások közepette hétszer körbejárjuk a várost.
Káléb Jerikó kőfalait méricskélte. Azóta nem látott ilyen hatalmas erődítményt, mióta elhagyták Egyiptomot.
– És Isten azt mondta, hogy a falak maguktól leomlanak?
– Igen.
A terv abszurd és nevetséges volt. Épeszű embernek ilyesmi eszébe sem jutna. Káléb nevetett és Istent dicsérte.
– Erről hallani fog a világ!

padamak>!

Néha az a dolgunk, hogy maradjunk veszteg és csak imádkozzunk.

99. oldal – Harmadik rész (Harmat Kiadó, Budapest, 2011)

padamak>!

Hányszor kell még azt mondania az Úrnak, hogy „Ne félj!”, hogy végre tényleg ne féljek?

157. oldal – Negyedik rész (Harmat Kiadó, Budapest, 2011)

padamak>!

Most, hogy elfoglalták az ígéret földjét, és letelepedtek azon, az életük kényelmesebbé vált. Az izraeliek leszoktak az éberségről, miközben bágyadtan bóbiskolnak a napsütésben, elfelejtik, hogy megállni a hitben nagyobb erőfeszítést igényel, mint a földművelés.

195. oldal – Hatodik rész (Harmat Kiadó, Budapest, 2011)

Cicu>!

Káléb letérdepelt, ujjai közé vett néhány fehér pelyhet, és a nyelvére tette, s azok elolvadtak. Soha nem ízlelt még ehhez hasonló édeset, harmattól zamatosat. Miután megtöltötte agyagkorsóját, felállt és feltekintett a felhőre, amely árnyékot vetett a hatalmas tábor fölé. A többi felhőt hozta-vitte a szél, ez az egy azonban nem mozdult, és a nappali forróságtól sem oszlott el, hanem állandóan a néppel maradt.
Szabadság, ivóvíz, élelem, oltalom. Mi az, amit nem adott meg nekik az Úr!
Amint Káléb magasba emelte a korsóját, könnycseppek folytak végig az arcán. Olyan érzések borították el, amelyeket sem megérteni, sem kifejezni nem tudott. Hogy tudnálak méltóképpen imádni, Uram? Hogy is mondhatnám el, mennyire hálás vagyok neked, hogy élek?

Nagy_Jozsi>!

Amikor az ember a saját terveit szövögeti, elkerülhetetlen a pusztulás.

Nagy_Jozsi>!

Mint sötét szobába a déli napfény, úgy ragyogott be a hit az életébe, és örömmel töltötte el a szívét.

A bátorság fiai sorozat · Összehasonlítás